Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy alakítsam ki a kisbabám...

Hogy alakítsam ki a kisbabám napirendjét? Most 2 hetes és nem akarom elrontani. Szeretném, ha a kiságyához szokna.

Figyelt kérdés
Olvastam a Suttogó könyveket és sok mást is az interneten,de már teljesen össze vagyok zavarodva... Elaludhat ölben v sem..hány óránként etessem..felébresszem-e napközben 3 óránként, hogy tanítsam meg egyedül elaludni?Evés előtt vagy után pelenkázzam?

#csecsemő #altatás #újszülött napirendje
2013. febr. 27. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért de sztem ne görcsölj rá ennyire, 2 hetesen még nem dől el semmi sztem. Ne akarj ennyire eröltetett lenni, azt ő is megérzi és csak feszült lesz. A napirendjét meg ugyis ő fogja kialakìtani, te max javithatsz rajta majd egy kicsit. Az meg hogy a sajàt ágyába aludjon, oda tedd le aludni.

Amugy nekemis tegnap lett 2 hetes a lányom.

2013. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Hát kinek mi válik be. Én letettem a lányomat kezdetektől a kiságyba, amíg fél éves nem lett és el nem kezdett fogzani minden gond és altatás nélkül elaludt. De nem minden baba ilyen, van akit ringatni kell, vagy simizni. Szerintem ha kiságyba akarod szoktatni akkor ne ölbe altasd, van olyan ismerősöm aki ezt csinálta és azt érte el vele hogy 4 hónapos a baba de még mindig így alszik el. ez még okés de lesz még 10 kilós is a gyerek, és ha valamit megszokik nehéz róla leszoktatni. hozzáteszem ők azért altatták így mert cuki volt a baba nem azért mert ő ezt igényelte.... visszatérve a kérdésre annyiszor etesd ahányszor igényli, én nem ébreszteném emiatt. amíg anyatejes volt a lányom evés után pelenkáztam mert közbe is berotyizott :) miután tápszeres lett előtte szoktam, mert volt hogy bealudt a cumisüvegen így evés után nyugodtan letehettem aludni. remélem segítettem.
2013. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt csináld ami a te babádnak a legjobb. Próbálkozz és ha a babád jól érzi magát akkor kiegyensúlyozott lesz Ő is meg te is. Persze azért sírni azt fog :)!

Nekem 3 hónapos koráig együtt aludtunk,mert sokszor kel még enni, és neki is jó ha érez téged. 3 hónap után beraktam a kiságyba és azóta ott alszik. Délelött egyedül elalszik, délután már kicsit ringatni kell. Este cicin alszik el az ölemben és rakom a kiságyba. Éjjeli evéskor nem kell ringatni, eszik és alszik tovább.

De majd te is kitapasztalod hogy a te babádnak mi a jó :)!

Jó babázást!!

2013. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen kicsi, addig semmi probléma azzal, ha kézben alszik el. Sőt, valószínű ez így is lesz, nekem a két hetes babám anno a szopiba aludt bele mindig. Én nem vagyok a ringatás híve, nálunk a cumi és az önálló alvás jött be (egyik következett a másikból). 6 hetes koráig aludt a szobánkba, azóta a saját szobájában bébiőrrel. Igaz, egy szusszanására ugrok, nem hagyom őt sírni. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat 10-től 8-ig. Semmiképp ne ébreszd fel, ettől csak rosszalvó lesz a babád. Evés után szoktam pelenkázni, ő is anyatejes. Sokszor szopi közben telíti a pelust, ez így praktikusabb nekem. Amíg pár hetes volt, addig előtte tettem tisztába, mert bealudt az evésbe, és nem akartam felkelteni.
2013. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Korai még, szerintem is maga fogja alakítani a napirendjét, minden baba más, ezért nem jók ezek a szakkönyvek. Általában akinek elalszik kiságyban az ilyen kicsi baba annak csak szerencséje van, nem tréningezés eredménye. És nagyon sokat fog még változni. Szeretem mikor ilyennel ijesztgetnek hogy hozzászokik, "ismerősöm kislánya csak babakocsiban volt hajlandó aludni és azóta sem alszik el máshogy" és társai.. hidd el nincs az a gyerek aki a végtelenségig igényli a csecsemőkori altatást :) én hasfájás miatt az első 2 hónapban szinte csak hordozókendőben tudtam elaltatni a fiamat, aztán egyik napról a másikra nem igényelte. Na bumm.. pedig hányan mondták nekem is hogy hozzá fog szokni és majd cipelhetem a 10 kilós gyereket.. most meg az lesz a bajom hogy megvettem neki marha drágáért a csatost és nem fog megmaradni benne :D
2013. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2 hetesnek még nem kell napirend. Etesd, ha éhes, altasd, ha álmos, ringasd, ha szeretné. 9 hónapig volt a hasadban, folyamatosan a testmelegedet érezte, a szívdobogásodat hallgatta, teljesen felesleges 2 hét elteltével még bármire trenírozni.

Evés után azért célszerűbb pelenkázni, mert sok baba evés közben kakil. Viszont szintén sok baba meg belealszik a szopiba, akkor meg az embernek nincs szíve felébreszteni. Ezt is tapasztald ki, semmi tragédia nem történik, ha nem mindig ugyanakkor van tisztába téve.

A "elrontásról" meg "kiságyba szoktatásról" meg annyit, hogy ez a dolog még nagyon-nagyon sokat fog változni. Nekem mindkét gyerekem egyedül aludt el az első időkben, 4-6 hónapos koruk körül azonban mindketten leszoktak róla. A 11 hónapos kicsi most cicin alszik, a 3 éves nagy mellé odafekszem. Ez van, nem teher. Csak a házunkban két olyan anyuka is van hasonló korú gyerekekkel, akik ragaszkodtak az egyedül elalváshoz, meg külön szobához, aztán most ott tartanak, hogy mindkettőnek altatni kell a 3 évesüket, és be kellett mellé költözniük a szobába, annyira félnek a gyerekek egyedül. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkivel ez történik, ha nem azt, hogy a szoktatás ellenére is elsülhet így a dolog.

A napirend meg féléves korukig úgyis nagyon gyakran változik, felesleges merev szabályokhoz tartani magatokat, bármit ír is a Suttogó. :) Durván 6 hónaposan ráállnak a napi két alvásra, az onnantól már elég szépen kiszámítható, a hozzátáplálás elkezdésével pedig az étkezésekbe is észrevétlenül beáll a rendszer.

Úgyhogy azt javaslom, lazíts, és szeretgesd sokat a babádat! :)

2013. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiam 6 hetes kora óta az ágyában alszik javaslom hogy minnél hamarabb szoktasd be ha ezt szeretnéd mert később nehezebb lesz.A suttogó nagyon jó én használtam a módszereit és bevált,de napirendet csak féléves kor körül lehet kialakítani,viszont arra figyeltem hogy nappal legkésőbb 3 óránként egyen ha kellett akkor ébresztettem is.Nem altattam kézben soha,ha igényelte akkor benyúltam a kiságyba és fogta a kezem amíg elaludt de én úgy gondolom hogy ugye mindenre mi szoktatjuk rá őket tehát csak arra szoktatom amit később sem bánok meg és nem lesz gond vagy teher.13 hónapos kiegyensúlyozott és vidám kisfiam van akit imádok.Amúgy egy kis útmutatás nem árt,de azért leginkább az ösztöneidre hallgass és a babád igényeire.
2013. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokmindent leírtak már előttem. Annyit tennék hozzá, hogy nekünk az vált be, hogy esti szopi után kicsit még ringattam, járkáltam vele, énekeltem altatót (mindez egybekötve a böfiztetéssel), aztán az első ásítozásra betettem a kiságyba. Ha felsírt, akkor odamentem (de már nem vettem ki), megsimogattam, beszéltem hozzá, bebugyoláltam a takarójába (úgy nagyon jól érzik magukat az ilyen kicsik), aztán ha lenyugodott, pár perc múlva megint otthagytam. Ezt kb. 2 hétig játszottuk és most már akkor is szépen magától elalszik, ha nagyon éberen teszem be. Nézelődik és belealszik.

Másik: napközben nem altatjuk ott, hanem köztünk a pihenőszékében vagy babakocsiban. Közben beszélünk, megy a zene vagy tv, szóval a kiságy csak az éjszakáé és egyértelmű, hogy abban alvás van. Így értelemszerűen a napközbeni alvásokat ő "dönti el", hogy mikor. Ha elfárad, alszik.

Etetni felébreszteni szerintem hülyeség. Jó, 5 óránál többet még ne nagyon hagyd, mert kiszáradhat, de azt szerintem ő sem hagyja meg nektek :).

Más napirend nagyon még nincs is nekik. Ha már mentek sétálni, az lehet mindig kb ugyanakkor.

Amúgy most még aludj te is napközben, amikor ő is, mert még jön pár nehéz hét :). Kitartást, és élvezd ki ezt az időszakot. Csodálatos a nehézsége mellett, és nagyon hamar elmegy! Nekem most 2 hónapos és már nagyon más.


Még annyi, amit tanácsként kaptam egyszer, és szerintem is így van. Mindent következetesen az elejétől úgy, ahogy azt majd később is szeretnéd, és hallgass a megérzéseidre!

2013. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

A Suttogó egy használati utasítás ahhoz, hogy hogyan szeparáld el minél jobban a gyerekedet magadtól, olyan szülőknek való, akik azt szeretnék, ha a gyerek minél kevésbé lenne hatással az életükre. Tehát elsősorban a szülő igényeire koncentrál, nem a babáéra.

Egy 2 hetes babát napirendre "idomítani" véleményem szerint kínzás. Ők még nem ismerik az órát. Akkor kell megetetni, amikor éhes, akkor kell aludnia, amikor álmos, és akkor kell vele foglalkozni, amikor ezt igényli. Gondolom otthon vagy vele, nem óracsörgésre ébredsz, és nem kell rendszeresen időre járnod valahova, így hát az a dolgod, hogy most egy ideig te alkalmazkodj a babához, így várhatod el tőle, hogy a későbbiekben kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek legyen, akinél problémamentesen menjen a rólad való "leválás". De ha szigorú napirendre szoktatod, ha éjszaka hagyod üvölteni a kiságyban, mondván hogy ilyenkor aludni kell, akkor a legjobb úton haladsz afelé, hogy egy szorongó, anyja szoknyáját soha nem elengedő, félelmekkel teli gyerekké váljon.

Kb 6 hónapos korára várható el tőle, hogy tartson egy rugalmas napirendet.

[link]

2013. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat! Tényleg nagyon rágörcsölök a dologra, talán a túl sokféle elmélet, infó meg egyebek miatt...mindenki mást mond mindenről és persze minden baba teljesen más :S Napirend alatt nem azt értettem h percre pontosan szeretném beállítani a babámat csak annyit, hogy legyen vmi sorrendje a napi teendőinknek :) Az altatással az a gondom, hogy nagyon nehezen alszik el a kiságyában, inkább ölben szeret, ami tudom, hogy normális ilyen pici babánál, de ha most ölben altatom akkor később is ezt fogja elvárni...és ráadásul ha elalszik ölben és beteszem a helyére legtöbbször felébred :S
2013. febr. 28. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!