Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam ki a napirendjét?

Hogy alakítsam ki a napirendjét?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza a korházból.4 napos a picim.

Hogyan alakítsam ki a napirendjét!?

3 óránként etessem,vagy igény szerint?Mikor fürdessem?

Éjjel keltsem fel enni?!Segítséget,tapasztalatokat

várok!Első baba...


2013. jan. 14. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy ilyen pici babának még nincs napirendje. Igény szerint adj neki enni, én sose keltettem fel étkezésre úgyis megébred ha éhes lesz és azt jelezni is fogja.

Éjjel én soha nem keltettem fel örültem, ha alszik, ha jót akarsz ne keltsd fel. :)

Fürdetni mi mindig este fürdettük meg és a mai napig is az a nap zárása.

2013. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Az ő igényeit figyeld,a többi majd kialakul magától
2013. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

szia!előzször is mekkora súllyal született?én eleinte 3 óránként etettem!ha nem kicsi a súlya akkor én biztos hogy semmi esetre sem kelteném fel mert majd ő kelni fog ha éhes lesz éjjel!!!ez tapasztalat!!!

a fürdetés legyen mindig ugyanabban az időpontban!nálam ez fél 8!a napirendben az a fontos hogy reggel ébredés után hami,peluscsere játék,séta!hogy mindig mindent ugyanabban a sorrendben csinálj!ja és azért majd legyen egyedül is!

2013. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A "napirend" szót egyelőre felejtsd el. :) Etesd igény szerint, kivéve, ha besárgult, akkor figyelj, hogy ne teljen el két etetés között 3 óránál hosszabb idő. Szerintem este célszerű fürdetni, de ne legyen kőbe vésve az időpont, alkalmazkodjatok hozzá. Ki fog néhány héten belül alakulni.

Éjjel ne keltsed enni, kelni fog magától. :) Ismét kivétel, ha sárga, akkor éjjel is ébreszteni kell.

Pihenj sokat, ha tudsz. Az ekkora babák még jórészt alszanak, nyugodtan dőlj le Te is nap közben.

Jó babázást!

2013. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximális egyetértek 1. válaszolóval.

Az egyetlen dolog, amit napirend címszó alatt alakíthatsz, az a fürdetés időpontja....szerintem :)

Én egész nap úgy alakítottam a dolgokat, ahogy a lányom igényelte, úgy evett, aludt, sosem keltegettem, úgyis szólt, ha éhes,vagy bármi baja van.

A fürdetést pedig fél 8-8 körülre próbáltam időzíteni, de voltak kisebb nagyobb csúszások ebben is, de ennek sincs szerintem nagy jelentősége, amíg ilyen pici....szóval ezen sem kell görcsölni :)

Később pedig, mikor nagyobb úgyis kialakul a napirendje. Már pár hetesen olyan volt, mint az óramű, reggel kereken 6 órakor kipattant a szeme, és kereken 3 óránként szólt, hogy éhes :)

A szomszéd is röhögött, hogy hallja, ahogy 6-kor riaszt a gyerek, jelez neki is, hogy indulnia kell :)

Majd kialakul, ne aggódj :) De megértelek, mert én is ilyeneken agyaltam anno...

2013. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hu..oké! :D Köszönöm a sok hasznos választ.

Csak aggódtam,mert reggel 9-kor szopizott,aztán

én felkeltettem 1-kor,mert nagyon aludt,hogy egyen.

Azóta alszik megint,de akkor nem keltem fel.Csak attól

félek,hogy így meg nem fog nőni és hízni,hisz leginkább

csak alszik. 3200 g a súlya most.Fürdetni majd este szeretném olyan 7 körül,akkor az úgy jó lesz.És akkor

éjjel sem ébresztem fel.Most is pihenek,ahogy ő is :D

Köszönöm mégegyszer!Várok még tapasztalatokat!

2013. jan. 14. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sárga, aluszékony, akkor ne keltsd fel:). Ha egyébként szépen eszik, akkor hagyd aludni, a növésnek ez csak jót tesz, hiszen bizonyos növekedési hormonok alvás közben termelődnek:).

A napirend témához:

JÓt tehet, ha vannak nagyjából fix pontok ey napon belül, de szerintem főleg az anyukának:). EGy újszülöttnek épp elég ha testközelben van, eszik, alszik, ha nyűglődik, karba veszed...

És a legtöbb babánál mindenképp kialakul egyfajta rend, de fontos tudatosítani magadban, hogy ez könnyen és hamar borulhat:). És ezzel nincs is gond, hiszen hihetetlen gyorsan fejlődnek, ezzel együtt az igényeik is gyorsan változnak:).

2013. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gabszem ***** válasza:
Ki fog magától alakulni a napirend, majd meglátod. Most még egyetlen fix pontot tudtok csak kialakítani, az esti fürdetést. Próbáljátok meg mindig ugyanabban az időben fürdetni. Kislányom pontosan 3 óránként evett, de ő jelezte, éjjel-nappal. Ha alszik ne ébreszd fel! Majd ő szól ha éhes. Mi este 8-kor fürdetünk születése óta, de sokan már este 7-kor fürdetnek. Majd látod hogy nektek hogy jobb.
2013. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első pár napban lehetséges, hogy sokat alszik, ne keltsd fel szerintem.

Én egy időpontot próbáltam tartani már az elejétől, az a fürdetés ideje, mert ugye abból következik a többi, de az sem sikerült szinte soha, mindig elcsúszkáltam, mert ha jól aludt, annak bizony nagyon örültem.

Kell az ő idegrendszerének is a pihenés, meg az enyémnek sem árt/ott :D:D

Napirend, valamirevaló kb 5 hónaposan alakult ki, összevissza aludt, felkelt, evett.

Igény szerint szoptattam, ez úgy nézett ki, hogy felkelt, evett, átpelenkáztam, kicsit fenn volt, aztán bealudt, felkelt... éjszaka is 2-3 szor szopott.

Most 7 hónapos, már végigalussza az éjszakákat, de még mindig igény szerint szoptatom.

2013. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!