Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Totális káosz az altatásban,...

Totális káosz az altatásban, megállt a tudományom, segítség?

Figyelt kérdés
27hósom közel 2éve egyedül alszik,1éve külön szobában.Az alvási rituálé régen 4mondat volt,kijöttem,12órát aludt.6hónapja bejött az esti mese olvasás,4mondat,alvás.Aztán a férjem elköltözött,megszületett a kistesó,új helyen lakunk,dackorszak és az esti altatás áll 2meséből (Kicsi addig szopizik),Nagy szépén hagyja h kimenjünk,majd kirohan h még szomjas,szívjam ki az orrát,beszélgessünk,fogjam a kezét,aludjak az ágyában,aludjak mellette a hintaszékben,ő alszik az én ágyamban stbstbstb.Ha ez nem jön be,kéri anyámat,30-40percig beszélgetnek,megígéri h alszik,anyám kijön,ő pedig engem kér és kezdődik elölről.Nem tudom úgy kielégíteni a kéréseit hogy ne az legyen a vége h újra és újra elkezdjük a játszmákat.Ha vki bent marad vele,szövegel,nem alszik.Ha a Kicsi is ott van,ugyanúgy kijön mint amikor egyedül csinálom végig a rituálét.Ezerszer visszakísérni sem tudom a Kicsi miatt.Ma már a délutáni alvást is kihagyta pedig kint rohangált órákig az udvaron.Hogy lehet ezt visszaterelni a normális mederbe?Nem fogom beengedni az ágyamba,ha ott lehetne,akkor is hancúrozna,ráadásul le kellene feküdnöm nekem is 20kor.
2013. máj. 20. 15:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm hogy gondolkoztok rajta, én már az együtt alvásra is rábólintanék, de olyan szinten izgága hogy még jobban felpörög attól hogy figyelmet kap. Napközben nagyon sokat foglalkozok vele, én is ezt olvastam hogy a Nagy napirendjéhez kell igazítani a Kicsiét, ezzel nincs is gond, de itt az lenne a megoldás ha a Kicsi nem lenne, más kompromisszumba sajnos nem megy bele.A szüleim segítsége nincs mindig kéznél, sokszor érzem hogy már azzal is terhelem őket, ha a Nagy lábatlankodhat körülöttük. Anyám mostanában el is búcsúzik este 8kor hogy ő fáradt és megy aludni és onnantól én bonyolítom. Nagyon bízom benne hogy nem sérül lelkileg és nem érzi hogy elhanyagolom, mert nem így van, de amíg nincs kire bízni a kisebbet, csak azt tudom hogy viszem magammal altatáshoz is és ez így persze nem ugyanolyan. De ma pl az ölembe kéredzkedett és fél percig nem bírt megülni a fenekén, megölelt és már ment is tovább, visszamászott, megint elment, nagyon izgága, na ugyanez megy az ágyban is és tényleg elhúztuk mint a rétestésztát azzal hogy hol anyám beszélgetett vele fél órát, hol én. Úgy látom muszáj nekem meghúznom a határokat, ma pl 2 mese előtt megbeszéltük h utána már nem maradok mert tegnap maradtam és nem jött be és 3-4 visszavitel után közölte h ő akkor most egyedül alszik, takargassam be és azóta alszik. Szerintem elfárad 20órára. 18-19között szokott vacsorázni, gyakran főtt ételt, máskor szendvicset, aztán fürdik, tej és mese. Amióta elindult ő szaladva megy mindenhová, folyton jár a keze-lába, ezért nem tud elcsendesedni este. Most időben is, visszavitel szempontjából is látok jelentős javulást, pár nap és remélem nem jön már ki egyszer sem. Nagyon jól meg lehet beszélni vele mindent, de ezzel kapcsolatban én is azt látom hogy bekapcsol vmi pararész az agyában és nem tud gondolkodni. Azt viszont nem szeretném hogy szabad kezet kapjon és majd összeesik valamikor valahol éjfél körül (ismerősök így "altatnak"). (a vicc hogy a férjemmel rengeteget beszéltünk még szülés előtt hogy ezt hogy kell okosan kezelni, mikor ki foglalkozik majd egyikkel, másikkal, hogy ne ide jussunk, ahová én most)
2013. máj. 23. 21:45
 12/14 xStefix ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálod, én egyetértek azzal, amit leírsz. :) Ha egyébként jól meg lehet beszélni vele a dolgokat, akkor talán tényleg csak idő kérdése, amíg megszokja az új helyzetet és picit lenyugszik. (Bár akkor túl sokat ne is várj tőle, ezek alapján.:) Ha úgy látod, működik a visszaterelős módszer, akkor nyugodtan próbálgasd ezt - a lényeg mindig az, hogy HA NEM MEGY valami, akkor AZT ne erőltessük tovább. De ha működni látszik, ÉS közben úgy tapasztalod, hogy a gyerkőc se sérül vele, akkor hajrá. Kellenek a határok, igen, de olyan szabályokat és úgy kell bevezetni, amik és ahogyan a gyereknek is elfogadhatóak (meg neked is).

Szerintem idővel javulni fog a dolog, kitartást kívánok neked!

2013. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél, és kevés segítséged van. Én mégis bízom benne, hogy ha kitartasz az eddigi módszered mellett, kis idő múlva rendeződik a helyzet. Még pár tipp: a nagyobbal mindig beszéld meg pontosan előre, hogy mi fog történni aznap, és mit vársz tőle. Én készítettem egy rajzot, amin lehet látni, hogyan telik egy átlagos napja a kisfiamnak. Egy óra köré rajzoltam le, mikor eszik, alszik, játszik stb. Ha nem akarja megérteni, hogy menni kell már pl. fürdeni, megmutatom neki a napirendet, és azt is, most hány óra van, és ilyenkor már fürdésidő van. Eddig mindig bevált, amikor használtam. A kisfiam nehezen vált tevékenységet, ezért mindig adok neki 5-10 percet, hogy befejezze, amit éppen csinál. Így sok hisztit meg lehet előzni.

2013. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xStefix ***** válasza:
Jé, ez dejó! :)
2013. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!