Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tapasztalt anyukák! Hogy...

Tapasztalt anyukák! Hogy szoktatnátok kiságyba?

Figyelt kérdés

3 hós lányom ha kiságyhoz ér, bömböl, szinte azért küzd hogy el ne aludjon illetve hogy nehogy ott kelljen elaludnia.

Nappal így hintában alszik háton, ott is küzd az elalvás ellen de a ringatás megteszi a hatását, bár ha leáll, felébred.

Este hintában elaltatom és 1órára rá átteszem hasra az ágyába, ha elég mélyen alszik, akkor nyert ügyem van, a következő szoptatásig szépen alszik.

A hajnali szoptatás után sem tudom visszatenni a kiságyba, ekkor mellettem a nagy ágyban hanyatt vagy oldalt szépen alszik, csak én parázok hogy agyonnyomom, így nem tudok pihenni onnantól.


Tudom hogy elrontottam, de van egy nagyobb gyermekem akivel a testvérféltékenység miatt küzdök, így a hinta maradt vagy néha az alkaromon hasalva is elalszik, ha nagyon fáradt, vállon is. Talán most már elég nagy a kicsi, illetve én nem sajnálom már annyira hogy átszoktassam a kiságyba.


Tudnátok segíteni?


Cumit nagy nehezen fogadja el, jobban szereti az ujját de annyira rossz a technikája hogy a szájban matatástól vagy öklendezik vagy szimplán felébreszti magát és bömböl.


Ha hanyatt alszik, a karolóreflexe ébreszti fel folyton, nem egyszerű sajnos.


2013. máj. 24. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazi tanáccsal sajnos nem szolgálhatok, de szerintem még most próbálkozz, különben úgy jársz, mint én. A nagyobbik gyerek nálunk 4 éves, és még mindig velem vagy az apjával alszik. Van ez az Aludj jól gyermekem meg hasonló módszerek. Kitartó munkával sikerülhet.
2013. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg még most átszoktatni.Minél tovább húzod,annál nehezebb lesz.Hagyjad kicsit sírni,attól még nem lesz baja.Mindkettőtöknek szüksége van a nyugodt pihenésre.Próbálj neki cumi helyett kis kendőt adni,esetleg valami puha játékot,ami hozzáér.
2013. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit, ő még nagyon pici, testközelségre vágyik.

Ha melletted alszik, az sem baj. Nem fogod agyonnyomni, mert az anyai ösztönök nem engedik, az anya éberen alszik.

2013. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Igen, a 3-as válaszoló jól mondja. Éberen alszol. Azelőtt ágyút lehetett mellettem elsütni, akkor sem ébredtem fel, most meg....
2013. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!