Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti meset olvastok a gyereketek...

Ti meset olvastok a gyereketeknek vagy inkabb a TV (gyerekcsatornak) van elonyben?

Figyelt kérdés

Egy pedagogia kutatast irok aminek a temaja Konyv kontra TV.

Interjut kell keszitsek szulokkel, sokat segitenetek ha par kerdesre valaszolnatok:

Korotok:

Hany gyerek van a csaladban?hany evesek?

Ki olvas tobb meset a gyereknek? anyuka vagy apuka

Olvastok e esti meset vagy egyaltalan meset a gyereknek?

Ha igen miert?

Ha nem miert?

Miert gondoljatok hogy fontos a gyereknek valo meseolvasas?

Vagy eppen a TV miert jobb a gyerek szamara?

Ha olvastok mit olvastok?

Ha tvzik mit nez, milyen meset?

Barmilyen meset megnezhet a gyerek, vagy szigoruan csak klasszikusokat (oroszlankiraly, kishableany stb)Grimm, vagy nepmesek?

Miert ?



Elore is koszonom a valaszokat, sokat segitettek vele.


Kata,22


2013. jún. 13. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem csinalsz inkabb egy kerdoivet? Konnyebb es gyorsabb lenne kitolteni...
2013. jún. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
tudom... csak a helyzet az, h ha kerdoivet csinalok akkor legalabb 50-100 ember kene kitoltse, de en inkabb az interjut valasztottam, abbol eleg vagy 5-10. Sajnos ez a kovetelmeny.
2013. jún. 13. 11:32
 3/19 anonim ***** válasza:

-20 éves vagyok a kislányom 2

-én próbálkoztam a mese olvasással de nem nagyon köti le sajnos...

-jó lenne ha élvezné a mese olvasást,úgy gondolom majd talán később érdekelni fogja

-tévézni nagyon szeret,minimaxot és jimjam-et és az m2 meséit nézi

-erőszakos mesét nem nézhet,csak aranyos állatos,vagy értelmes mesét,ilyen lövöldözőset nem!Nem is szereti az olyan meséket h pl.:transzformers vagy ilyesmi inkább olyanokat hogy Blinky bill,thomas a gőzmozdony,hunyor major,és a klasszikusok:kockásfülű nyúl,mazsola és tádé,nils holgerson(ez a kedvenc)

2013. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

vagy esetleg ha szantok ra 5 percet, akkor felveszitek hangfajlba es elkulditek az email cimemre es en majd begepelem.


blue-angels@freemail.hu

2013. jún. 13. 11:37
 5/19 anonim ***** válasza:

- 22 vagyok és a húgomról fogok írni, nekem nem született még meg a babám, anya 43 éves.

- 1 lány, 8 éves

- anyuka olvas, apuka nincs

- Igen. De most már ő is olvas sokszor.

- Mert kell a mese a gyereknek, jobban alszik, ha előtte meghallgatott egy kedves történetet.

- Általában régi magyar népmeséket olvasunk.

- TV: Minimax vagy Disney-mesék.

- Igazából nincs korlátozva mit néz meg, amit hülyeségnek tartunk azt megmondjuk, de magától is csak a normálisabb meséket nézi.

2013. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én nem konkrétan a feltett kérdésekre fogok válaszolni, mert mi nem olvasunk mesét a gyermekünknek. Miért? Mert még csak 2 éves, és nem köti le igazán. Rengeteg mesekönyvünk van, amit nagyon gyakran lapozgatunk, de inkább mi találunk ki hozzá a képek alapján egy kis történetet. Sőt ennyi idős korban a gyerkőcök azt élvezik leginkább, ha a mese róluk szól. (óvónő ismerősömtől hallottam)Tehát összefoglalva a könyvben található mesét nem olvassuk fel neki...

Tv? Igen, szokott nézni meséket, amíg én főzök, illetve a dolgomat csinálom. Itt is az a helyzet, hogy a hosszabb mesék nem kötik le. Viszont ahhoz ragaszkodom, hogy öldöklős, lövöldözős, és társai illetve japán meséket nem nézhet. Ami mehet az például a Kockás fülű nyúl, Caillou, Kisvakond, Chuggington, Franklin stb.

2013. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

37 éves vagyok

2 gyerek, 4 éves és 8 hónapos

időközönként, ahogy igényli

a gyerek kéri

-

tanulságos, és az együtt lét miatt

nem jobb, de sokat nézi, felügyelettel és magyarázattal

mesét

interaktív és tanulós meséket

bármilyet a korosztályának megfelelően

klasszikust is, meghát haladni kell a korral (új mesék)

2013. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon de nagyon szepen koszonom, aranyosak vagytok :*


Koszi megegyszer!!!!!!

2013. jún. 13. 11:58
 9/19 anonim ***** válasza:

34 éves vagyok

1 gyerkőc van, 2,5 éves

Mesét én (anyuka) szoktam olvasni, de most kezdi csak lekötni, eddig inkább nézegette, lapozta, megtépte :(

Miért?: én nagy olvasás fan vagyok :) szeretném, ha ő is az lenne, de azért nem erőltetem, bár örülök, hogy vannak már mesék amiket vég tudok olvasni anélkül, hogy elszaladna :)

A következő miértre válaszoltam az előbb.

Nem vagyok elzárkózva a TV-s mese nézés elől sem, nálunk amikor otthon vagyunk megy a TV, de a fiamat nem köti le, van egy-két reklám amire odafigyel, táncol rá. Mese 1-2 van amit néz, de max 1 részt. Aztán már szalad is...

Ami leköti TV-s mesében az a Frakk, Chuggington, Bogyó és Babóca

Olvasni ezeket szoktuk:Bogyó és Babóca, Micimackó

2013. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

- 35 éves vagyok

- 3 gyerkőc van, 5, 3 és 1 évesek

- anyuka, vagyis én olvasok, apa nagyon ritkán szokott, nem nagyon ér rá, sokat dolgozik

- szoktunk mesét olvasni rendszeresen, a két nagyobb igényli, szereti, a kicsi még nem foglalkozik vele, de a képeket néha odaül megnézegetni (gyakran az ő szopija alatt olvasok a nagyoknak), rendszeresen vásárolunk is mesekönyveket, meg könyvtárba is járok velük

- a meseolvasás több dologért is fontos: tartalmas együttlét, a hallgatott mese egészen másként hat a gyerek képzeletvilágára, érzelmeire, agyi folyamatokra, idegi kapcsolatokra, mint a nézett mese

- régi és új meséket is olvasunk, a gyerekek aktuális érdeklődését figyelembe véve (kedvencek: Vackor az óvodában, Micimackó, Bogyó és Babóca, mindenféle állatmesék)

- tv-ben a mesecsatornát nézik (Jim-Jam), ott mennek erőszakmentes, az ő korosztályuknak való mesék

- nézhetnek újabb meséket, de mindig cenzúrázom, akármit nem nézhetnek meg

2013. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!