Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lombikos anyukák! El fogjátok...

Lombikos anyukák! El fogjátok majd mondani a gyereketeknek, hogy lombik segítségével születtek? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Bocs, nem tudom, melyik témába illett volna inkább.
2013. máj. 28. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ez szégyen? Nekem a kérdésedből úgy tűnik, mintha ez valamiféle bűn lenne, és jaj, kell-e, ha igen, hogyan közölni a gyerekkel.

Biztosan elmondanám neki, ha majd elég nagy lesz hozzá. Szerintem nem szégyen, (sőt)ha azt mondod, igen, mi mindent megpróbáltunk, csak hogy TE legyél nekünk.

2013. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem fogja a gyerek megkérdezni, hogy ugyan édesanyám, én szexuális úton jöttem létre, vagy lombikkal? Ha mégis valami véletlen során megkérdezi természetesen igazat mondanék. De magamtól biztos nem kezdenék bele, mert biztos, hogy nem érdekli.
2013. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Miért szerinted azt is meg kellene mondani, h kisfiam, te closti segítségével fogantál? Nem tökmindegy?
2013. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban lakunk, és a múltkor egy barátnőm mesélte, hogy a lányát csúfolták a suliban (alsós), hogy te "meg csak 1 lombikbaba vagy" vagy valami hasonló. Persze, nem tudták, mit jelent, csak gondolom, hallották otthon, vagy akármi. Szegényke sírva ment haza...


Nekünk is lombik babánk van, nem szégyen ez, sajnos egyre gyakoribb. Ha rákérdezne - de nem hiszem, hogy pont ez érdekelni fogja -, akkor simán megmondanám neki.

2013. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy megmondanám, egyáltalán nem érzem szégyennek. De ő szégyennek fogja érezni, ha Te is tabuként kezeled a témát, az lesz az érzése, hogy ezt valamiért titkolni kell.
2013. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért a szégyen jutott eszetekbe. Nem írtam, hogy szégyellem. Egy cseppet sem. Környezetemben sokan tudják, nem titok.

Inkább arra gondoltam, hogy ha ezt tudja a gyerek (már fiatal felnőttként), akkor talán idejében komolyan veszi a témát. Anyukám 12 évet várt rám, én 6-ot az enyémre. Nem törvényszerű, hogy nehézségei lesznek a gyerekemnek ezen a téren, de az esély megvan rá.

2013. máj. 29. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!