Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen matracot vegyek újszülö...

Milyen matracot vegyek újszülöttemnek a kiságyba?

Figyelt kérdés

Milyet érdemes? Ha használtat veszek az gáz? Csak a kókuszmatrac jó?

Köszönöm a válaszokat előre is!

29+3 hkm


2013. jún. 18. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Használtat semmiképpen ne vegyél szerintem, mert az lehet hogy már ki van feküdve, és az nem fog jót tenni a te újszülötted hátának. Nem feltétlenül fontos kókuszmatracot venni, jó a sima is. Nekünk sima volt, 3000-ért vettük valamelyik bababoltban. 2,5 évig aludt rajta a lányom, de nem lett kifeküdve, olyan mintha új lenne, és nem is penészedett be soha, a kókuszmatracokról sokat hallottam, hogy bepenészesednek.
2013. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A legtöbben biztos a kókuszt fogják javasolni, de szerintem túl van kapva, a sima, jó minőségű szivacsmatrac is megfelelő. Ha megengedhetitek magatoknak és jobb a lelkiismeretednek, akkor vegyél kókuszt, de én feleslegesnek tartom. :) És én inkább vettem új szivacsot, mint használt kókuszt...
2013. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számomra is fontos volt, hogy új legyen. Ha gond az ára, akkor inkább egy új szivacs, mint egy használt kókusz. Mi ugyan kókuszmatacot vettünk, 10.000.-ért az elefáni bababoltban, de nekünk még épp belefért a költségvetésbe. De szivacs matracot is lehet náluk venni már 4000.-ért.
2013. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


szerintem mindenképpen kókusz (préselt kókuszrost) matracot érdemes venni, legyen direkt jó kemény.

Ha az ágyat (ágykeretet) megveszed használtan, azzal szerintem semmi gond nincs, letörlöd valami fertőtlenítős folyadékkal (domestos helyett pl. Chicco baby) és már használható is. A matracot viszont én inkább újat vennék, mert:

- egy másik baba már kifeküdte (más súlyeloszlással stb.)

- nem tudhatod, hogy milyen háztartásból, milyen higiénés környezetből való (esetleg dohányoztak stb.)

- minden kisgyerek többször is belepisil az ágyába, amíg szobatiszta lesz- illetve picinek vannak pelenkakifolyós balesetek is- viszonylag kevesen szoktak gőzzel tisztítani, fertőtleníteni


A szivacs matraccal szemben a kókuszmatrac nem szívja fel a kifolyó folyadékot (gyakorlatilag a pisi szétterül a felületén és a lepedőn lesz egy hatalmas folt, de nem szívódik bele a rostokba)- ezért praktikusabb, mint a szivacsmatrac, ami pedig direkt elnyeli.

A kókuszmatracot nem lehet kimosni, legfeljebb lezuhanyozni gyorsan és levegőre kitenni száradni.

Általában 6 cm vastagságot ajánlanak évekig, könnyű, akár te is azonnal tudod szállítani, kitenni a teraszra szellőzni stb.


Van olyan verzió is, ahol a kókuszrost rétegek között latex (memory) habréteg van, de azt is inkább már a következő, nagyobb ágyba, óvodás kortól ajánlják. A kicsiknek tényleg szüksége van arra, hogy a testét, hátát stabilan támassza valami.


Érdemes seteleg olyan verziót választani, ahol lecipzározható egyszerű vászonhuzat van, amit lehet gyakran mosni, illetve sok helyen lehet pluszban venni még cipzáros vászonhuzatot (jó, ha van, amikor még éppen mosásban van a másik vagy több baleset történik, amikor beteg a kicsi). Vannak már aloeval, levendulával átitatott, illetve vízzárós teflonbevonatos huzatok is, én ezeket elég feleslegesnek tartom, viszont egy pamut vagy frottír felsőrészű gumis harántlepedő esetleg jó lehet.

Ha van egészségpénztárad, akkor arra is vásárolhatsz kókuszmatracot, kérdezz rá a forgalmazónál, sokhelyen adnak számlát.

Speciális méretre is készítenek, vágnak neked több helyen, még bababoltokban is felvesznek rendelést.


A "lélegző", tiszta matrac nagyon fontos, az ágyban tölti a kisbabád az élete első néhány hónapjának döntő részét. Egy novotex 6 cm kókuszmatrac 10 e Ft alatt van kicsivel, nézz szét a neten, van, amikor bizonyos méretek akciósak több helyen is. (pl. a novotexnek van bemutatóterme és üzlete a SOTE II klinikával szemben is az Üllői úton)


Nem ijesztgetni szeretnélek, de a védőnőmtől hallottam egy olyan elméletről is, miszerint a hirtelen csecsemőhalálnál vizsgálták a kicsi környezetét és a rosszul szellőző vagy nem elég tiszta ágynemű/matrac is felmerült, mint egy lehetséges tényező.


Szép napot és szerencsés szülést.

2013. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz, én is használtat vettem, mosható a huzata, a mami akitől van nem dohányzik, stb. Használt hozzá gumis lepedőt, és alátétet, ha kifolyna valami. Én is így fogom használni majd, olyan, mintha új lenne, nincs rajta deformáció.

[link]

Elnézve a saját szivacs matracaimat eszembe sem jutott azt venni a babának.

2013. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, mi hiába vettük meg a kókuszmatracot jó drágán, a kislányunk nem volt hajlandó rajta aludni.
2013. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi bementünk a Brendonba másfél éve, hogy megnézzük a matracokat. nem tudom más boltban is van-e ilyen lehetőség, de ott mindenféle ott kapható matracból van egy minta, amit meg lehet fogdosni. Hát amikor én megtapiztam a híres kókuszmatracot......azt mondtam, még a szalmával kitömött zsák is kényelmesebb. Nem vitatkozom azzal, aki azt használja, de én hallani sem akartam róla többet. Végül egy szivacs lett a befutó, ami elég erős, nem könnyű összenyomni. Másfél éve nyúzza az óriásbébim :) és abszolút nincs kifeküdve, nem igazán látom, hogy megsüppedne alatta egy picit is. Örülök, hogy ez lett.

A használtat alaposan meg kell nézned, hogy milyen. Kifogható jó.

2013. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Brendonból való kókusz matracunk van.
2013. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ikeában vettem keményebb sima matracot. Szuper.
2013. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!