Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan/hol alszik el napközben...

Hogyan/hol alszik el napközben 9 hónap körüli babátok?

Figyelt kérdés

Már annyira el vagyok keseredve, az egész napom az altatásról szól. Már fel tud ülni, ezért a babakocsiban, hintában folyton felhúzza magát. A kiságyában el kezd tekeregni, tornázni. Ha melléfekszem üvölt mint a sakál.

Álmos pedig, mert ásítozik és dörzsöli a szemét.


2013. júl. 21. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nappal még vagy a mellemen alszik el és utána teszem be a kiságyba, vagy a mei taiban szunyókál mikor megyünk valahova.

Este Sinlacot kap, utána már nem teszem mellre, max. néha pár korty erejéig, viszem a kiságyba.

Ilyenkor sokszor nekem is tekeregne, fordulna meg a hasára, ülne fel, ezért lefogom a lábát, így végül percek alatt elalszik.

Nekem nagyon bevált ez a láblefogás, hiszen ő is fáradt, csak a saját mozgása nem hagyja aludni. Ne erős leszorításra gondolj, elég, ha ráteszem a karom, és ha kell, épp annyira fogom vissza, hogy ne tudja emelgetni, forogni.

2013. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, de sajnos nem tudom alkalmazni, mert nem jut el odáig, hogy már csak le kelljen fogni. Össze-vissza dobálja magát, forog-pörög. Most úgy altattam el, ahogy este szoktam, kézbe vettem és sétáltam a 9,5 kilós fenekével. :) Ő 6 hónapos korában tápszeres lett, úgyhogy már nem altatom cicin.
2013. júl. 21. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ennyi idősen babakocsiban aludt, félig döntve. Délelőtt séta közben, délután eltologattam az erkélyen. Szerencsére csak addig kellett tologatni, amíg el nem aludt, utána már állhatott a kocsi.
2013. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyenlőre úgy tűnik marad a babakocsi és a kézben ringatás.
2013. júl. 21. 19:47
 5/7 csiliom válasza:

Nekem 8 hónapos lesz aug. 1-jén a kisfiam, és bebugyolálva altatom pár hetes kora óta (előnye, hogy anyaméh érzetet ad Neki, és nem tudja álmában bántani magát a reflex-mozdulatokka...). Míg nem volt kis izgő-mozgó, addig nem tudott belőle "kiszabadulni", de mostanra már inkább csak jelzés értékű a dolog, mert mire elalszik, addigra már kibogózza magát. :) Sokan hülyének néztek már a módszer miatt, de nálunk bevált... Már csak az a kérdés, hogy ha majd már ül, áll, akkor mi lesz!? :)


A bugyolálás valahogy így néz ki, csak nem ilyen varázspólyába, hanem egy sima lepedőbe/pokrócba...

2013. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csiliom válasza:
2013. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Unokatesóm azt csinálja hogy gazdasági rádiót(vagy valami mást ahol folyamatos monoton beszéd megy) halkan bekapcsolja amíg el nem alszik, aztán ha már elaludt kikapcsolja.
2013. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!