Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam át egy éves...

Hogyan szoktassam át egy éves kisfiamat a saját kiságyába? Tudom sokszor feltett kérdés, de nem találtam a problémámra idáig választ. A helyzet az, hogy elrontottuk. Velünk alszik, cicin alszik el és éjjel felkel többször, cicit kéri.

Figyelt kérdés
És úgy alszik vissza cicin. Próbáltam, hogy vizet adok neki, először még bevált, de kiköpi. Tehát nem elég, hogy velünk alszik, éjjel még többször felkel cicizni is. Várnám az ötleteket.
2013. júl. 31. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a következőket csináltam, bár az én lányom már 16 hónapos volt amikor visszaszoktattam:

Napközben sokszor odamentünk az ágyához közösen és megbeszéltük hogy ott kellene aludnia mert akkor mindenki sokkal pihentebb lenne. Kiválasztottam a plüssálattai közül 2 nyuszit amit beraktam a kiságyába és közösen lefektettük őket aludni. Este fürdetés után ölembe vettem énekeltem neki, de csak azt vártam még hogy éppen becsukja a szemét félig majd amikor visszanyitotta fogtam, átraktam az ágyába (tehát ébren, de eléggé kómásan amit a szoptatás végén Te is meg tudnál csinálni hogy nem hagyod hogy teljesen mélyen bealudjon). Mondtam neki hogy aludjon a nyuszikkal, kezébe adtam őket lekapcsoltam a villanyt odaléptem még hozzá hogy adjak egy puszit (ilyenkor állt még)majd jóéjszakát kívántam és kijöttem. Eleinte sírt egy kicsit, de mindig visszamentem pár perc elteltével és odamentem az ágyához hogy aludj szépen a nyuszikkal, elmondtam hogy az apjával mi is aludni fogunk nemsokára, itt vagyunk a szomszéd szobában, ne féljen aludjon nyugodtan. Néhány nap elteltével megszokta mondhatom szinte sírás nélkül és azóta magától alszik el egyedül és gyönyörűen átalussza az éjszakát a kis nyuszikáival akiket mindig közösen lefektetünk este.

Nálatok korábban aludt már a kiságyában vagy mindig veletek volt? Mert nálunk sokáig a kiságyban aludt csak a fogzás és különböző betegségek miatt "rontottuk" el. Nem tudom ez a módszer 1 évesnél beválik-e de a kislányommal 16 hónaposan már meg lehetett beszélni a dolgokat, megértette! Remélem segítettem! Sok sikert!

2013. júl. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsö kérdés:

Neked soha de soha nem aludt másik fekhelyen a gyermeked, se délben, se este?

Pl se nagymamánál, se babakocsiban, se nyaralás alatt?


Ha igen akkor ennyire egyszerü. Fogod átrakod és ott alszik. Lehet elsö nap kicsit nyügibb lesz, de ha normál jó helye van akkor simán ott is el fog aludni. Ordítani nem kell hagyni, maradj vele míg elalszik, vagy simogazsd a hátát.

Adjál neki cumit, nem ördögtöl való, de nem a tej miatt cicizik, hanem mert orális inger még nagyon nagy.

2013. júl. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még nagyon az elején kiságyba aludt. Aztán beteg lettem szülés után (lázas) és alig hallottam meg ha sírt. Úgyhogy átkerült hozzánk. A másik ok amiért velünk alszik, mert mind a ketten elaludtunk szoptatás közben (ülve), s így fekve szoptattam az éjjel, nehogy kiessen a kezemből.

A cumit elfogadja. Kiveszem a cicit a szájába és kicserélem cumira. De ha éjjel felkel és csak azt nyomom a szájába kiköpi, mint a cumisüveget vízzel.

Igazán azt se tudom, hogy miért kel fel sokszor az éjjel. A férjem meg attól fél, hogy nem hallom meg ha sír, ha külön rakjuk.

2013. júl. 31. 09:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Az unokatestvéremék is együtt aludtak a kislányukkal, később a kisfiukkal is amikor ő is megszületett, tehát 4-en aludtak együtt. Ők nem csináltak semmit, a kislány egyszer úgy döntött, hogy ő inkább a saját ágyában alszik, ekkor olyan 4-5 éves lehetett.:)

Tudom, ezzel a válasszal nem lettél kisegítve...

2013. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatnád elalvás után (vagy ahogyan írták, félkómásan) áttenni a kiságyba, és ha éjjel szokás szerint felébred cicizni, apa menjen át és itassa meg vízzel. Pár nap alatt megszokja az új helyzetet, és valószínűleg nem is fog felébredni (mert nem lesz miért).

A másik megoldás az, hogy vársz még pár hónapot, előbb-utóbb kell majd neki egy új, leesésgátlós ágy. Tegyél bele olyan ágyneműt, alvós állatokat, ami tetszik neki, és addigra már el tudod neki magyarázni, hogy ez az ő ágya, itt fog aludni. Ha éjszaka átmegy hozzátok, visszakiséred az ágyába, és elmagyarázod neki, hogy a cici most alszik, nem ad tejecskét, majd csak reggel. De ehhez már picit nagyobbnak kell lennie.

2013. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit, meg fog oldódni magától, de egy ilyen pici gyerektől mit vársz? Az enyémek is velem aludtak, az enyémek is szopiztak éjjel többször még ennyi idősen, aztán másfél éves koruk körül maguk mentek a saját ágyukba. Kivártam, míg ők akarják.

A legkisebb most 13 hónapos, cicizik, cicin alszik el, velem alszik. Mi ezzel a gond? Előbb-utóbb minden gyerek a saját ágyában fog aludni, főleg, ha nem erőltetsz semmit. Egy gyerek amint megérik valamire, megcsinálja. Lehet, hogy ez csak két vagy két és fél évesen jön el, mert gyerekenként változó, de eljön. Addig pedig aludjatok jókat együtt továbbra is.

2013. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi úgy oldottuk meg, hogy fogtuk a kiságyat és kivittük a nappaliba, ahol napközben sokat voltunk és láthatott minket ha kinyitotta a szemét. Cicin elaludt, aztán be a kiságyba. A harmadik nap éjszakáján már a saját ágyában aludt. Tudom macera, hogy reggel-este oda-vissza kell vinni a kiságyat, de megérte :) kitartás!
2013. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!