Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális, hogy 9 hónapos...

Normális, hogy 9 hónapos kisfiam ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Az alvás....pfff rettenetes...nappal nem, de éjjel...néha megkegyelmez, és ad egy-két tűrhető éjszakát, de általában hajnalra annyira kiakadok, hogy néha olyanokat mondok amit megbánok. Letesszük este, általában elalszik egyedül, most egy ideje nem, mindig sír, ringatni kell megint. Csomószor megébred, de úgy, hogy mintha nem is lenne magánál felül, csukott szemmel, dobálja a plüssbékáját. Áthozzuk mindig éjjel vagy hajnalban, újabban köztünk is arra ébredek, hogy hajnali 5 előtt úgy csücsül közöttünk, mintha reggel lenne, le akar mászni az ágyról, viháncol és ha vissza akarom tenni, ellenkezik....beletelik, másfél órába mire vmennyit visszaalszik. Alig alszik ő is rendesen pár órákat éjjel, születésétől rossz alvó, de amit mostanában csinál, attól bekattanok....Lassan-lassan egy éves lesz, nem kéne már azért 4-5 órákat egyhuzamban aludnia?? Nem kell az éjszakát átaludni, mondjuk ébredjen 2szer, de ne órákig legyen fent....volt vkinek hasonló?
2013. aug. 2. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor fekteted le?

9 hónaposan már át tudod szoktatni arra, hogy megebédel olyan fél 12-12 körül, aztán leteszed 1, max másfél órára. Utána felkelted, játék, uzsi, játék, séta, vacsora olyan 6-7 óra között, és utána fürdés. Ha tudsz, vegyél levendulás fürdetőt (nem kell a Johnsons, van olcsóbb is), hagyd benne akár fél-1 óráig is, főleg, hogy jó idő van (a víztől elálmosodnak a kicsik), aztán pizsoma fel, lefekteted, aztán jó éjt puszi, és annyit mondassz, jó éjt.

Ha felkel, először visszaviszed (már ha eljön az ágyból, mert azt nem írtad, tud e menni), azt mondod, éjszaka van, aludj, jó éjt!

Másodszorra már csak le kell fektetni...és így tovább, ahányszor felkel, lefekteted, de ne beszélgess vele. Nem baj, ha kicsit sír.

Így pár nap/hét alatt átszokik erre.

8 előtt ne tedd le.

Éjjel, ha átmegy, max betakarod, és alszik tovább.

Nekünk ez vált be, csak 7 hónaposan.

2013. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fél 1-1 körül szokott ebédelni, fél 2 körül alszik max 1.5 órát, múltkor volt, hogy 3 órát aludt nem tudom miért. A vacsi az fél 8 körülre jön ki, utána fürdés, és mivel már nem akar szopizni, tápszert meg nem adok neki, ezért fekvés olyan fél 9-9 között van. Nem, nem tud menni, mindig felsír, egy ideig bemászkálunk hozzá, de tekintettel arra, hogy 9 hónapja szinte alig alszunk nem bírjuk sokáig és magunk közé vesszük vmikor éjjel, de vmikor csak hajnalban. Oké vmikor a foga miatt sír, de sztem a hajnali ücsörgés nem ettől van...apukája volt kétszer hogy nekiállt vele játszani, mert nem érti meg hogy ezt nem szabad, mert teljesen kizökkenti abból, hogy vissza kell aludni, illetve meg kell tanulnia hogy hajnalban nincs viháncolás. Én nem beszélek hozzá nappal is ha nyűgösebb addig megyek be hozzá és teszem vissza amíg nem alszik, bár ez max negyed óra szokott lenni....most délután is felsírt, ücsörgött nyitott szemmel, mosolygott, de visszatettem mintha nem is lett volna fent, egyből aludt tovább, mintha ébren lenne de mégse, nem tudom olyan fura
2013. aug. 2. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csinál hasonlókat, 10 hónapos most, felül éjszaka (úgy ahogy írtad, nyitott szemmel alszik ülve), ha időben észre veszem, és gyorsan visszafektetem még talán visszaalszik, de van, hogy egy-másfél órát fent van éjjel. Főleg 9 hónaposan volt ez nagyon gyakori, mostanában hajnalban csinálja ezt, de ritkábban, csak olyankor 3x alszik megint egy nap.

Okosat nem tudok mondani én sem, remélem, hogy hamarosan kinövi. Idegileg, fizikailag engem is megvisel, a csúcs idáig éjjel 2-től hajnali 5-ig tartott, mint a hasfájás idején, de most legalább nem sír, szóval ez pozitív benne, ezzel próbálom magam vigasztalni :)

A férjed előtt le a kalappal, hogy van energiája játszani vele ilyenkor is, mi nekünk sokszor erőnk sincs nyitva tartani a szemünket. És igen, ő is közöttünk alszik már egy jó ideje, hogy bírjuk szusszal nappal.

2013. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyém is csinált ilyet 8-9 hónaposan, általában hajnalban volt fél-egy óra fent léte, emellé éjjel óránként kelt üvöltve. Most bújt ki az első két foga és 10 hónapos korától ismét "átalussza" az éjszakákat, nincsenek fentlétei. Persze cumit visszaadom neki 1-2 alkalommal és alszik is tovább. Szerintem nálunk ez a fogzással függ össze.

Mikor már sehogy se aludt vissza, mi is magunkmellé vettük és ott "vergődött", játszott akár egy órát is. Aztán áttértem arra, hogy negyed óra nálunk töltött idő után, ha nem aludt el, akkor visszaraktam a kiságyába úgy, hogy lásson mellette aludtam. Persze volt, hogy 10-szer, 15-ször is vissza kellett fektetnem, mert már sírt, de végül valahogy csak visszaaludt, és legalább nem köztünk volt (mivle sajnos olyan is előfordult, hogy mindketten visszaaludtunk a párommal, a gyerek meg már félig az ablakpárkányra mászott ki, vagy majdnem lemászott az ágyról, stb - akkor mondtam, hogy nem maradhat így köztünk).

Kitartást, ahogy jött, úgy menni is fog reméljük ez a szokása!

11 hónapos fiú anyukája

2013. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostanában ezt játssza, min 3szor felsírás éjszaka, áthozom, 5 körül ébred és vissza sem alszik....csak negyed 9 körül, reggeli után....komolyan nem tudom meddig bírjuk apával. 5kor szem kipattan , viháncolás, nulla esély visszaaltatni, neki ekkor kezdődik a nap....nem tudom mit csinálok ennyre rosszul, de elképesztő
2013. aug. 7. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!