Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos kisfiam nagyon...

3 hónapos kisfiam nagyon nehezen alszik el. Napközben és este is van hogy 1 órát altatom - pedig fáradt. Persze sétálva és ringatva, csak így alszik el. Van még így valaki? Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés
Cumizni nem cumizik sajnos, a kiságyban sem alszik el ha simogatom, és magam mellett sem.

2013. febr. 2. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én Kisfiam ugyanilyen, azzal a különbséggel, hogy 7 hónapos. Elég változó, van, hogy 10 perc alatt elaltatom, de a gyakoribb nálunk is az 1 óra. Úgy érzem leszakad a karom a 7,5 kgja alatt. Nekem semmilyen praktika nem vált még be. Én is próbáltam simogatva, összebújva, de semmi nem jó. Korábban még elég volt ha kézbe vettem, leültem vele, simogattam és elaludt, de amióta minden érdekli azóta ringatva, sétálgatva, fenékütögetve, énekelve alszik el.

Tanácsot sajnos nem tudok adni, még én is kísérletezek mindig valamivel, de hiába.

2013. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz az enyém nem túl jó tanács de én rászorultam arra h behoztam az egyik babakocsinkat és abban tologatom el.Max 5 perc és alszik.Ha elfogadja a cumit(mert sajna vannak olyan napjai h nem kell neki) akkor az ölemben is és a kocsiban is fél perc.Nálunk ez bevált egyelőre de hogy később mi lesz azt nem tudom.
2013. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Cicin sem tud elaludni? Melléfekszel, cici, bealszik, kihúzod, felkelsz. Vagy ha cumit nem is, lehet, hogy a felfelé fordított kisujjadat elfogadja (csak vágd egész rövidre a körmödet), nekem a fiam volt ilyen eleinte.
2013. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az én kislányomnál is volt ilyen probléma! A kiságyban üvöltött, szinte semmit nem aludt nap közben, ha elaludt rajtunk és letettük, azon nyomban felébred és üvöltött! Aztán elkezdtük próbálgatni, hogy mit lehetne csinálni, hogy ne kelljen vele sétálgatni! Betettük a babakocsiba és tologattuk, először jó volt neki úgy is ha ültünk, utána már csak állva felelt meg a kisasszonynak! :) A vége az lett, hogy már a kocsiba sem akart aludni, csukott szemmel tologattuk a párommal, teljesen ki voltunk készülve! Aztán megelégeltem a dolgot (ott a szép kiságy és én nem voltam hajlandó cipelni, mert ha már 8-10 kilós azért nem olyan egyszerű és különben is...)! Az együtt alvás híve nem vagyok ezért vissza szoktattuk a kiságyba a következőképpen:

Már akkor sírt amikor közeledtünk az ágyhoz, ezért először meg kell nyugtatni a babát, hogy az az ő ágya, ő ott biztonságban van stb. Időben kell letenni, nem szabad megvárni amíg túl fáradt, mert akkor nem fog tudni elaludni! Figyeld a jeleket, ha már látod, hogy álmosodik (dörzsöli a szemét, ásít kb. 3-at), tedd be az ágyába, ne középre, hanem rakd az ágy sarkába, így biztonságosabbnak fogja gondolni (a pocakodban is szűk helyen volt, ha kalimpál a levegőben, lehet, hogy megijed)! Ha sír, márpedig tuti sírni fog, hogy letetted, vedd fel, nyugtasd meg, de amint megnyugodott, tedd le! És ezt addig kell játszani, amíg el nem alszik! Ha szerencséd van 3-4 nap és megszokja!

Ne vedd szentírásnak, de nekünk bevált! Kitartónak kell lenni, de megéri! Nagyon oda kell figyelni, hogy mikor fárad el és akkor letenni, és a napirend is nagyon fontos! A lányom most fél éves, de azóta is egyedül alszik el, egy hang nélkül!

2013. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! Köszönöm a jó tanácsokat! Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a "problémával".

Kedves 3-as, néha elalszik cicin, de akkor úgy beájul hogy nem is büfizik, anélkül meg nem merem letenni, mert akkor 5 perc múlva ébred és akkor jön neki minden..

2013. febr. 3. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!