Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aludj jól gyermekem? Tippek,...

Aludj jól gyermekem? Tippek, praktikák, azoktól akik csinálták?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen megkérem, hogy akik nem értenek egyet a dologgal, azok ne szítsanak veszekedést, vitát!

Kislányom 11 hónapos. Nagyon a sírni hagyás ellen voltam, el nem tudtam képzelni. Óránként, de volt, hogy tíz percenként keltem hozzá, együtt alvás, cici, minden ami kell.

Nappal is iszonyat keveset alszik, mindent kipróbáltunk, homeopátia, gyógyszerek, bútorok átrendezése, együtt alvás.

Szörnyen kialvatlanok vagyunk, de elsősorban a kislányom fáradt folyamatosan.

Így elhatároztam, csinálom. Tegnap volt az első napunk.

Fürdés nyolckor, babamasszázs, halk babazene, tápszer és cici, mese olvasása aztán betettem az ágyába, betakartam, kapott cumit, simogattam, kimentem. 2-3 percenként mentem be hozzá, nem bírtam 5 percet várni. Fél óra után elaludt. Vártam rettegve az éjszakát, de átaludta!!! :O

Azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyire általános, hogy már elsőre átaludta az éjszakát?

Jókedvűen vidáman ébredt.

És ha éjszaka mondjuk felébredne, ki, hogy bírta? Mennyi ideig tartott éjjel visszaaltatni?

mindenre kíváncsi vagyok!!!


2013. aug. 26. 13:16
 1/5 A kérdező kommentje:
És tényleg szépen kérek mindenkit, aki nem ért egyet a dologgal ne negatívkodjon, hónapokba telt, mire a gyerekorvos és a védőnő meg tudott győzni, hogy kezdjem el ezt a módszert és végigbőgtem a tegnap estét, épp elég ez nekem.
2013. aug. 26. 13:19
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Én mindkét gyermekemmel születése után el kezdtem.

először hajnali 3kor majd egyre később keltek .

Az egyik 6 hetes a másik 8 hetes korára aludta át az éjszakát este 10től reggel 7-8 ig.

A kisebb gyerekem 2 éves és este 9től alszik reggelig. Reggel 9-10 között ébred.

2013. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Én 15 hónaposan csináltam a naggyal, nekünk 3 nap kellett hozzá. :)

Az éjszakai újraaltatás sem volt nagy cucc, hála az égnek.

Biztos lesznek hullámvölgyek is, úgyhogy kitartás, ügyi vagy!

2013. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Nem tudom, ennek a számlájára írható-e, de az ebéd utáni alvása végre egy óra helyett kettő lett! :)

Kipihent,vidám, jó kedve van, végre! :)

Csak ne félnék úgy az éjszakától!

2013. aug. 26. 14:59
 5/5 Zsuzsi123 válasza:

Én most kezdtem 3 napja a módszert, pedig már hónapok óta trenírozom magam, hogy majd csináljuk, de végül sosem kezdtük el - egészen mostanáig. És úgy tűnik, működik!!!!! Nekem 1 éves pont a fiam, és az elején 2x kelt, majd kb 3-4 hónapos korától 3x, és egyre sűrűbben, mostanában már 1,5 - 2 óránként. Letettem este aludni, és 45 perc / óra múlva már sírt is.. Szopin aludt el mindig, nem volt erőm más módszert alkalmazni. Ha magam mellé vettem a nagy ágyban, akkor is sírt amíg nem kapott szopit, egyébként az elejétől külön ágyban külön szobában aludt, mi így jobban tudunk pihenni. Még úgy is, hogy 2 óránként keltem hozzá. Én 1 éves koráig terveztem szoptatni, és úgy voltam vele, hogy mivel a szopi és alvás neki teljesen összefügg, (már csak este és éjjel szopizott), csak akkor oldódik meg az alvás mizéria, ha a szopit is abbahagyjuk, különben nem lesz majd éjjel energiám mást csinálni, minthogy megszoptatni, és akkor bukik a módszer is, szóval amit mi csináltunk, a következő: nappal ő 2x alszik, délelőtt kb 1,5 - 2 órát, és délután 1 - 1,5 et. Teraszon, babakocsiban, kb 5-10 perc alatt mindig jól elaludt. Na, egyik nap gondoltam egyet, és a délelőtti alvásakor betettem az ágyába. Simogattam, aztán kb 45 perc múlva aludt. Így ment kb 1 hétig, aztán már nem volt energiám megvárni , még lehiggad (ugrándozott az ágyban össze vissza), kimentem.

Fél óra sírás, kb 5-10 perceként bementem hozzá, aztán elaludt egyedül. Másnap már csak negyed óra sírás, harmadik nap semmi, csak gügyörészés, stb. Úgyhogy a nappali már teljesen ok. 3 napja kezdtük az éjszakait, de úgy, hogy akkor már elhatároztam, hogy nem lesz szopi este, csak tej, és ágybatevés.. Na, hát mondanom sem kell, hogy nagyon féltem tőle. Volt iszonyat sírás, de tényleg a durva fajta, a párommal ültünk kint, és gyomorgörcsben azzal biztattuk magunkat, hgy ezt magunkért és érte tesszük, én úgy vélem, ha mi jól vagyunk, akkor ő is, és most már elfáradtam igazán. Mostanra, egy év alatt jutottam el oda, hogy most már elég volt az éjszakai kelésből, a szopiból fájt a mellbimbóm, és vibrált a szemem, szóval elég. Ez az elhatározottság és elszántság kellett, hogy érezze a gyerek is, és fél óra sírás után elaludt.

Második nap, vagyis tegnap már csak negyed óra sírás volt, és ma: semmi!!!!! Letettem , és csendben picit gügyörészett, és elaludt! Nem hittem el. Persze még előttem az éjszaka, de akkor is!

Apropó éjszaka: nekem az volt a fő félelmem, hogy ok hogy este bömböl, mikor letesszük, de éjjel is fog, 2 óránként, és ki leszünk teljesen purcanva, mert éjjel azért nehezebb kibírni, hogy sír a baba. Na, hát első éjjel megébredt fél órával lefekvés után, de az apja mikor bement, 2 perc után elaludt, megnyugodott egyből, aztán egyszer olyan 3 körül ébredt, akkor én bementem, magamhoz szorítottam (ezt a részét mondjuk mi nem tartjuk be a módszernek, hogy ne érjünk a gyerekhez, szerintem fontos, hogy érezze, hogy tényleg ott vagyunk), kicsit babusgattam, majd kimentem, és nem volt szerintem negyed óra, és aludt tovább.

Második éjjel azaz tegnap már csak egyszer, fél3 kor ébredt, sírdogált picit, de vártam, és mire már bementem volna (kb 5 perc), már aludt magától tovább.

Szóval hosszú idő után tegnap volt az első éjjel, hogy nem "találkoztunk" - el sem hiszem!!!

Én úgy vélem, hogy tényleg nehéz a gyereket sírni hallgatni, de ha határozott vagy, és tudod, hogy ez a közös érdeketek, hogy jó neki, ha MEGTANUL EGYEDÜL ALUDNI (mert tényleg ez a kulcsa), akkor működik. Én sem tudtam volna előbb elkezdeni ezt alkalmazni, mert magam sem voltam elég határozott, de mostanra lett elég az éjszakákból.

Szóval, 3 napja csináljuk, de úgy érzem most, mintha kicsit visszakaptam volna az életemet, hogy elmehetek majd színházba, meg moziba, meg barátnőzni, mert itt fogom merni hagyni a babámat mással is, mert tudom, hogy nyugodtan alszik.

Nem várok kritikákat, hogy micsoda borzasztó anya vagyok, mert nem hiszem, hogy így lenne (a fiam ugyanolyan jókedvű és cukorfalat, mint előtte, nappal is ugyanolyan jól alszik, és most már hátha este is jól fog, mert tudja, hogy reggel úgyis találkozunk).

2013. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!