Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lesz 3,5 éves gyermekem...

Hogyan lesz 3,5 éves gyermekem szobatiszta? Nincs még késő ahhoz, hogy 2-3 hetet itthon töltsek vele és csak bugyiban legyen?

Figyelt kérdés

Eddig semmi hajlandóságot nem mutatott, pedig próbáltuk már tavaly nyáron is a pelenkát elhagyni.

Idén nyáron itthon csak bugyiban volt és gyakran vittük el pisilni (éjszakára még mindig pelust adunk rá). Kakilni 90%-ban még mindig a bugyiba kakil, de ha elvisszük pisilni, szívesen pisil a wc-be, állva (mert fiú).

Mi már azt hittük, hogy szobatiszta, de 2 napja kezdtük az ovit és felnyitották a szemünket, hogy állandóan bepisil és nem szól.

Az oviban megkérdezik, hogy pisilnie kell? - ha nem a válasz, nem erőltetik tovább a kérdést.

Mi sosem kérdeztük, hanem természetesen csak elkísértük a wc-hez és mindig tudott is pisilni. Ő sosem mondja, hogy pisilni kell.

A bilit nem szereti.

Védőnő javaslata, hogy 2-3 hetet maradjak itthon vele, ne kérdezgessem, hogy pisilni - kakilni szeretne-e. Hagyjam bepisilni és ha már zavarja a pisis-kakis bugyi, szólni fog. Így elérjük azt, hogy a hólyagja megtelik és hamar megtanulja, hogy szólni kell...



2013. aug. 24. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt írom, de szerintem eleve rosszul kezdtetek hozzá. Azzal is vitatkoznék, amit a védőnő mond...

Az alatt mit értesz, hogy próbáltátok elhagyni???

Vmi szertartás, magyarázat, dícséret, jutalom, motiváció?

90 % -ban bugyiba kakil? És ezt rá is hagyjátok?? Az még nem eröltetés, és nem is leszidás, ha elmagyarázod neki, hogy ez nagyon nem helyes. Ha pedig sikerül, akkor jutalom. Ennyi idősen már egész biztosan érett volna rá, hacsak nem vmi nagyon egyedi eset.

2013. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincsenek autisztikus tünetei? Kérdez Miért?-et?

Egyébként lehet vele kommunikálni, ő jelzi a szükségleteit más téren? (Ha éhes-szomjas)? Elmondja, kimutatja, ha fáj valamije, vagy valami miatt szomorú, vagy örül valaminek?

Válaszol Igen-t és Nem-et a kérdésekre, vagy elismétli a kérdést szó szerint? Tud Nem-et és Igen-t bólintással kifejezni?

Kérni érthetően tud?

Az én kisfiam autista gyanús és neki nem segít a 2 hétig bugyiban, majd szól-hát nem szól, vagy esetleg szól, de nem érdekli, akár fél óránként is bepisil és akár órákig is ellenne a pisis bugyiban, vagy ha úgy tartja kedve, akkor a szőnyeg közepére végzi a dolgát...

2 hónap múlva lesz 3 éves és ő még nagyon nem érett rá sajnos, hogy szobatiszta legyen.

Lehet, hogy nekünk csak 5 évesen fog 100%-ra sikerülni.

Egyébként van olyan gyermek, aki későn lesz szobatiszta és nem áll mögötte különösebb ok, csak az idegrendszere valamiért később érik meg rá.

Van ismerős kislány, aki szintén 3 és fél -4 éves kora között lett szobatiszta és nem autista!

Nem erőszakolták, egyszer csak szólt magától (tudom nálatok ovi miatt sürgős lenne, de ezen valószínű csak az idő segít-amúgy beszokáskor még az addig stabilan, hónapok óta szobatiszták is visszaesnek)!

2013. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A mi fejünkben az volt, hogy nem kell bili, egyből a WC-re szoktatjuk, ezért dupla lehajthatós WC-t vettünk. Mivel ez nem vált be, vettünk bilit, de mind kényelmetlen neki (22 kg, de nem kövér, csak zömök gyerek).

Tavaly nyáron így nem sikerült.

Idén vettünk bilit. Mikor sikerült bele intézni a dolgot, kapott egy szép képet, amit kiszínezett, ennek mindig örült.

Ha baleset történt, elmondtam, hogy nem baj, de jobban örülnék, ha ő is úgy csinálná mint mi, azaz bugyin kívül.


Ma esett le, hogy nem jól csináltuk, pedig én meg voltam róla győződve, hogy mivel itthon nincs pisis baleset, a kakisra is tudunk figyelni, nem lesz gond az oviban. Most pedig kétségbe estem...

Pedig annyi könyvet olvastam róla és folyton beszéltünk a gyerekorvossal, védőnővel + barátnőkkel és tessék, elrontottam.

De hogyan tudom ezt helyre hozni?

2013. aug. 24. 16:53
 4/13 A kérdező kommentje:

autisztikus tünetei? Ennek utána olvasok.

Sokat kérdez miért-et, de ez már rég így van, elég kíváncsi.

Értelmes, okos, szépen beszél (bár kicsit raccsol), érzelmeit kifejezi, szól ha éhes vagy szomjas, verset mond, énekel, szól ha fáj valami, mivel az ühüm nekem nem válasz mindig igen-t vagy nem-et várok el tőle, amit teljesít és tud bólogatva is válaszolni (de ezt sem szeretem).

2013. aug. 24. 16:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Próbáljatok mihamarabb valami jó technikát ki, mert nálunk pl az oviból hazaküldik a kicsiket emiatt. :(


Most megköveztek, pontozzatok le, de nálunk a szigor vált be. Nem könyörögtem sem én, sem az apja. Előtte össze-vissza pisilt a lakásban, kakilt a padlóra. Már játszmázott, mert élvezte hogy takarítunk utánna, nevette, vagy nem reagált semmit hogy szétszórta a kakit. Egy hét alatt szobatiszta lett. Van aki azt mondja, hogy ezzel maradandó károsodást okoztunk a gyereknek.......nem látok rajta semmi problémát. Ügyesen megy, elintézi, lehúzza a wc-t, kezet most.

2013. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló:

dehogy pontozunk le és köszönöm a tippet. Amit írsz, nagyon hasonlít ránk is: az én fiam is játéknak nézi a leszokást. Azt hiszem, ezt fogom először kipróbálni, mert nincs sok időm (nem beszélve arról, hogy a munkahelyemen mit fognak szólni hétfőn, ha bejelentem, hogy megint hiányozni fogok)...

2013. aug. 24. 17:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Igaza van a óvónőknek, ez nem szobatisztaság. Akkor szobatiszta, ha felismeri az ingert és tudja tartani, amíg magától elmegy a bilihez/wc-hez. Attól, hogy elviszitek gyakran pisilni, attól ne is várjad, hogy szobatiszta lesz.


Kislányom 2,5 évesen lett szobatiszta. Volt már elég régóta bilije, amire az elején ráült ruhába, ráültette a játékait, stb. Egyszer levettem róla a bugyit, hogy próbáljuk ki, elmondtam, hogyha kell pisilni, menjen oda (elöl van hagyva a bili) és pisiljen. Úgy gondoltam, óránként ráültetem, de nem kellett, mert 2-3 nap alatt pár becsorgás után nem volt már baleset. A délutáni alváshoz a pelenkát csak 3 évesen vettem le róla, hogy szeptemberre, amire kezdje az ovit, az is rendben legyen, éjjelre még kap pelenkát.


Válasszon ő bilit, legyen elöl, azt hátha szeretni fogja. Ne vigyed el a wc-re, mert pont az a lényege a szobatisztaságnak, hogy felismerje, és tartsa vissza, amíg nem jut wc-hez/bilihez. Kérdezgesd, hogy kell-e pisilni, és ha igen, akkor ott a wc/bili.


Addig gondolom nem is mehet oviba, amíg alváshoz is nem lesz szobatiszta, nem?


Sok sikert!

2013. aug. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt a nagyon szuper tanácsot kaptam annó,hogy ha az ember egyszer leveszi a pelust,akkor nem szabad visszaadni a gyerkőcre. Én eleinte nem kérdeztem,hogy kell-e,hanem 1 max 2 óránként vittem pisilni. Így megszokta és nagyon kevés balesetünk volt... Remélem segítettem.
2013. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

És így mennyi idő volt, mire a gyerek szólt, ha pisilni vagy kakilni kell? Én is elviszem a gyereket pisilni óránként, de a kaki szinte mindig a bugyiban landol.

Az ovitól ezt lehet kérni? Mert szerintem nekik erre nincs idejük, ők azt várják, hogy a gyerek szóljon vagy ha megkérdezik, akkor válaszoljon (ne pedig 2-3 perc után bepisiljen).

Tegnap beszélgettünk a kisfiunkkal és remélem, megértette, hogy okos nagyfiú már, hogy előtte szóljon. Ma nagyon fogok figyelni rá.

2013. aug. 25. 09:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 1-1,5 hét után olyan jól belejött,hogy azóta nagyon szépen szól. Ritkán cseppen be egy-egy csepp. 3 éves múlt ő is amikor elkeztük (febr.töltötte a 3.-at,amikor jött a jó idő akkor kezdtük)
2013. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!