Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy 14 hónapos kisgyereknek...

Egy 14 hónapos kisgyereknek mennyit kellene aludnia?

Figyelt kérdés

A párom egyfolytában utasítgat, hogy szoktassam már rá a kicsit, hogy naponta csak egyszer aludjon (azaz ebéd után) mert ha jön az ovi akkor szokjon ahhoz hogy ott is ebéd után alszik. de az én drágám annyira aktív hogy délelőtt is alszik mert ugy le fárasztja magát, és délután is. ha nem alszik délelőtt akkor csak dél után alszik egyet (apa kívánsága szerint) de szerintem egy ilyen pici gyereknek még több kell mint 1.


cáfolatok és egyetértések is jöhetnek egyaránt :)

köszi



#alvás #14 hónapos #ovi előtti szoktatás
2013. szept. 21. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
És este mikor alszik el, felkel-e éjjel, és mikor kel? Ez gyerekfüggő, mert ha alszik mondjuk egy-egy órát, úgy ok. Az én fiam már 9 hónapos kora óta egyszer alszik, de az akkor volt 3 óra, most 21 hónapos, hát, ha reggel hat tán kelünk, akkor tudom letenni fél egykor. Attól is függ, hogy kertesben laktok-e, mer ott jobban lefárad, mint egy panel-játszótél duónál.
2013. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban már általában csak egyszer alszanak a gyerekek, de ha nektek így jó, akkor kár változtatni, ráadásul a gyerek is csak nyűgösködne.

Az ovikezdésig még rengeteg idő van, addig biztos fog változni az alvási szokása, úgyhogy ne aggódj (ill. a párod ne aggódjon :D )

2013. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos de délelőtt még pihen egy órát ebéd előtt. Délután is, és éjjel nem ébred. Szerintem gyereke válogatja.
2013. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idosen kezdtunk atallni az egy alvasra. De nem apja kivansagara hanem mert a masodik alvas mar fel 6 ra tolodott ki. Es igy az esti alvas 11re. Ezert. Senki utasitasara nem hallgatnek..a gyerek igenyeit es a tiedet kell osszehangolni. Nyugtasd meg a parod hogy nincs olyan 3 eves ovis aki 2szer aludna..inkabb olyan van aku egyszersem akar
2013. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem annyit aludjon, amennyire igénye van. Az ovi még nagyon messze van, addig rengeteget fog változni.

Nagyon eltérőek a kisgyerekek szokásai, nagyok az egyéni különbségek, szerintem butaság lenne ilyen pici korban már az ovira "trenírozni".

Ő érzi, hogy mennyi pihenésre van szüksége, én ezt nem befolyásolnám. Hidd el, magától át fog állni az egy alvásra.

2013. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerek egyéni igenyetol függ! Anyum mondta, h az öcsém 8his korától 1x aludt en 2eves koromig 2x! Nagylanyom 3, 5 mai napig 1x alszik 20hos koráig 2x aludt a kicsi 11hos es csak 1x alszik délben 1-3 órát! Este fel 8kor mindkettő ágyban van es reggel 7-fel 8kor ebrednek! A nagy hétvégén alszik neha 9-10ig is! Hagyd ahogy a szervezete kivanja
2013. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyereke válogatja. Én még suliban is sokszor aludtam délután, de anyuék mindig hagyták, tudták így is mindig kész lesz a lecke és este 9kor kidőlök.


A lányom 1 hét múlva lesz 14 hónapos. Nagyon össze- vissza alszik egy hete, mert most fog átszokni az egy alvásra, de lehet, hogy még hetek telnek be, mire átszokik.


Se neked se a férjednek nincs igaza. :) Nem feltétlenül kell több mint egy alvás és az sem vaj, ha többször alszik- persze szerintem. Jó így, ahogy van.:)

2013. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
huhh köszi a válaszokat :) reggel 6-7 között kel, reggeli, séta, vagy itthon vagy a séta közben a babakocsiban alszik, fél 1 és 2 között kel, ebéd, és ha du. látom fáradt akkor alszik egyet, de ha 6kor kel akkor is a fürcsi, vacsi után bealszik és csak reggel kel megint. Ha a délelőtti alvást nem akarja akkor ebéd 12kor és utána alszik de volt hogy reggel 6tol 2ig is kibírta. akkor du. már nem alszik mármint ebéd után alszik de 2x-ra már nem és akkor estig kibírja. 8kor pancsi vacsi csicsi :)
2013. szept. 21. 12:46
 9/10 A kérdező kommentje:
jah az lemaradta hogy kb 1,5-2 órákat alszik ha 1x ha 2x mindegy
2013. szept. 21. 12:47
 10/10 anonim ***** válasza:
sztem rendben van ez így!Majd átáll ha akar!
2013. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!