Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másoknak is hisztit csap le a...

Másoknak is hisztit csap le a gyereke az alvás ellen?

Figyelt kérdés
Akármilyen fáradt nem lehet elaltatni, mert vagy lejön az ágyról, nem hallgatja meg a mesét, játszani akar, karban sem akar lenni, stb. 2 éves

2013. okt. 2. 12:57
 1/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Biztos, hogy nem sok gyerek van, amelyik szeret lefeküdni. Én annak idején letettem és otthagytam, nem nagyon volt gond vele. Ugyanezt láttam egy tévéadásban is, ahol éveken keresztül nagyon sok gyerekkel ugyanígy bántak.

Viszont nem rég olvastam - és teljesen egyetértettem -, hogy a gyerek teljesen jogosan nyugtalan, ha egyedül hagyják, neki a túlélése múlt rajta még nem olyan rég, mint a kis állatok is, akik egyfolytában az anyjukkal lennének.

Mivel nagyanyai korba érek nemsokára, most már nem hagynám ott annyira a gyereket. De nem tudom, hogy mi a jobb... mivel nekem nem volt ezzel gondom. A kicsik együtt voltak kicsinek...egy szem gyereket meg volt, hogy bőgettük, hogy "majd elalszik". Az említett műsorban már nagyobb gyerekeket mutattak, akiknek megmondták, hogy most egyedül lesznek és alszanak reggelig. Láss csodát, mind ott maradt az ágyban - pedig a szülőkkel meg állandóan cirkusz volt.

2013. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de a kétévesemnek van egy 4,5 éves nővére. Őt bármikor tettem le eldőlt, mint egy ólomkatona. Ha pedig véletlenül felébredt, eljàtszadozott magában. Pedig nem szoktattuk egyedüllétre, sőt a kicsit próbálnánk inkább. Egyébként néhány hónappal ezelőtt én is láttam egy olyan '80-as évekbeli filmet, melyben a babát otthagyták bömbölni. Bevallom magam is bepróbálkoztam ezzel, de kitartóan mondta, és nem tudtam megtenni, hogy ne menjek be hozzá.
2013. okt. 4. 06:36
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Majd megváltozik, minidg ilyen periódusok vannak.
2013. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!