Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mesélősök, hány mesét kell...

Mesélősök, hány mesét kell olvasni / mondani este?

Figyelt kérdés

Csak mert nálunk egyre többet. Eleinte csak fejből mesélés, aztán hozzájött a cirógatás mese után, most meg hozzájött mese előtt a könyvből olvasás.

Jelen pillanatban könyvből vagy 20 versike, utána 4 Kisvakond szabadon (jó hosszan), aztán 10 perc cirógatás legalább. Hogy tudnám kicsit szigorítani a dolgot? Ez már kicsit sok, és egyre többet akar.



2013. okt. 14. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi csak egyet mesélünk és utána pici puszika és ennyi. Esetleg 2 rövidebb mese. Olyan 10-15 perc pancsi után aztán kész befejeztük a napot. :D Utána én még mosogatók, főzök stb.
2013. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok, még annyi, hogy nálunk hétvégén viszont CD-ről van mese és az kb 20. perc. De elalszik a végére. Mesélek egyet 10 percben és utána még kapcsolok CD-s mesét (Pom-pom, magyar népmesék stb.)
2013. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ez, néha már egy órán át is olvastam este. Aztán elegem lett, most max 20 perc, aztán kész. Nézem az órát.
2013. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem jó, ha túl sokáig húzod. Legyen egy mese és kész.
2013. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

1 mese és jóéjszakát.

Nem hagyom, hogy nyaggassanak, mert akkor úgy járnánk egy idő után, mint te.

Következetesen betartottam a legelejétől, hogy csak 1 mese van, így most már sosincs ebből vita.

2013. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 rövid mese max puszi,par mondat beszèlgetès-2èves, alvàs. Kb 15-20perc szok lenni.
2013. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves

1 mese vagy 2 rövid,ez max 15-20 perc.Majd még 1-2 mondat és puszi villany leolt.

2013. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell velük beszélni, hogy változik a rendszer. Egyet meséltek, de azt ők választhatják ki. És akkor ezt be is kell tartani. Eleinte nehéz lesz, de aztán belejöttök! Nem lehet 2 óráig búcsúzkodni elalvás előtt. Pihenésre is szüksége van mindenkinek.
2013. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk általában két mese van, mindkét gyereknek egy-egy, de ez attól is függ, mennyire fáradtak. Gyakran vagyunk rábeszélhetőek egy-egy bónuszmesére. Ha már elég volt, akkor megmondjuk vége, jó éjszakát, és lekapcsoljuk a villanyt. De a másfél éves kislányom még a sötétben is hozni szokta a könyvet, kis cseles. :)
2013. okt. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jaj, sejtettem, hogy valamit nagyon elrontottam.

Változtatást fogunk bevezetni.

Egyébként 2,5 éves, azt nem írtam eddig.


Köszönöm a válaszokat :-)

2013. okt. 15. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!