Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCO-m van. Kaptam rá clostilbe...

PCO-m van. Kaptam rá clostilbegyt tbl.2x1-et 5 . naptól. Ha ma kellet bevennem az első szemet akkor hanyadikán lesz pé-m? Reggel és este kell bevenni vagy egyszere? Melyik célszerübb? (Elfelejtette a doki mondani. )

Figyelt kérdés
2008. nov. 17. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Reggel és este evgyél be egy-egy szemet!

Az, hogy mkor lesz a PÉ változó. Elvileg a 14. napon, de nekem pl. a 16. napon volt. De ha mész megnézetni a dokiddal a 12. napon a petécskéidet akkor ő meg fogja nagyjából modani, hogy mikor is lehet. csak várd meg a dokit mindenképp azzal, hogyhány petéd ért meg, mert ha ebben a hónapban sok, akkor nem szabad próbálkozni mert többes ikerterhesésg lehet a vége! egyébként meg minden második nap szex és össze fog jönni :). sok sikert!!!

2008. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is Pcos-em van. :(

Én a Clostyt reggel és este megegyező időben vettem be, nem egyszerre a kettőt. Nekem a dokim így javasolta.

Hogy mikor lesz pé-d? Azt elvileg nem lehet így megmondani. A Closty ugyanis nem a ciklust állítja be, hanem a peteérést segít előidézni. (nekem a ciklusaim 30-39 napok között mozogtak, Closty mellett is)

Én megéreztem minden Clotys peteérésemet. Szúrt a hasam több napon keresztül és ez nálam korábban nem fordult elő. (Ugyebár azért, mert nem is volt mindig pé.)

Emellett folymatosan mentem ellenőrzésekre, így a doki is látta, hogy sikeres volt-e az ahavi Closty.

Figyelj! Ha biztosra akarsz menni, egy ovu teszt mindent megmutat. Én elkeseredetten vettem egyet, a 11-13 napokon teszteletem vele és kimutatta a pé-t. Ekkor voltunk együtt és most babát várok. :) Addig beszedtem nem tudom én hány adag Clostyt, kísérletezgettünk össze-vissza, nem tudtam pontosan mikor is lesz jó és hónapokig nem is sikerült.

Én az ovu tesztre esküszöm! Próbáld ki! Minden jót neked!

2008. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Én is PCOS vagyok. 1 éve közölte a dokim. Nagyon elkeseredtem,de a párommal ennek ellenére összeházasodtunk. Márciusban jelentkeztünk be a házasság kötö terembe. Nagyon zavart hogy nő létemre ez a helyzet. Úgymond lemondtam egy időre a babáról erre júniusban kideült hogy kismama vagyok. Szerintem nem szabad ennyire rágörcsölni mert nem fog sikerülni. Sajnos tapasztalat. Sok sikert. Próbáljatok érzésből és nem muszályból szeretkezni és ő is biztosan hamarabb akar majd jönni.

29 hetes kismama

2008. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nálunk nem ilyen egyszerű, az elmúlt 2 évben 1x volt csak pé-m:(
2008. nov. 17. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok.

A múlt évben eza peteérésed Closty segítségével, vagy anélkül volt?

Ha anélkül, akkor ne aggódj, a Clostyra sokan nagyon jól reagálnak. Nekem aztán úgy sikerült teherbeesnem, hogy abbahagytam a Clostyt, már fél éve szedtem eredménytelenül. Megelégeltem és úgy döntöttem abbahagyom. Viszont azt tudtam róla, hogy a szedése után egy-két hónapig még lehet hatása. Úgy sejtem, a szerencsés hónapban a gyógyszer utóhatására lett pé-m.

A környzetemben van más pcos-es is, akinek szintén babája van már azóta. Semmiképpen se add fel, bár tudom, hogy "könnyű azt mondani"... Nekem is mondták egy csomóan itt is. Igazuk lett! Bízz benne és higgy benne! Sikerülni fog!

2008. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Clistival volt az is. Akor azért hagytam abba mert a doki csak ugy hasra pacsi modon adta és nem követte nyomon hgy mégis mi történik.Azóta 5 orvos és még 2 év kellet az orvosoknak még kideritették mi bajom.Ez augusztusban történt és azóta szedek meforalt napi 2x1/2-t.Remélem tényleg sikerül:))))
2008. nov. 17. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is PCOS vagyok és 23 hetes kismama.

Mi is nagyon elkeseredtünk az elején, de a szakszerű orvosi segítségnek köszönhetően sikerült a csodánk.

Nálam már a legelején eltanácsoltak a closty-tól, mert nem a tünteket akarták kezelni, hanem az okot. Így metformint szedtem, diétáztam, mozogtam és nagyon hamar pocaklakónk lett.

Szerintem nézz utána más lehetőségeknek is. (www.pcos.hu)

De a legfontosabb, hogy ez egy gyógyítható "betegség"

Szurkolok nektek.

Üdv

2008. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mely városban találtatok olyan orvost, akire azt írjátok "szakszerű segítségnek köszönhetően" jutottatok előrébb? Hova és kihez érdemes fordulni?

1. hozzászólótól (nov-ben volt 23. hetes kismama, metformin + diéta, stb.) szeretném kérdezni:

mit tettél MÉG azért, hogy állapotos legyél? Milyen gyakran mentél orvoshoz? Mennyi UH-t csinált? Diéta alatt mit értesz (kevesebb szénhidrát bevitelt?)?

Más gyógyszert nem kellett szedned?

2009. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!