Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos kisfiam éjszaka...

8 hónapos kisfiam éjszaka szinte óránként felkel. Segítség!?

Figyelt kérdés
Hetek óta ez megy. felébred, de igazából ki se nyitja a szemét, csak forgolódik, nyöszörög a cumi után. visszaadom neki a cumit, és nem alszik vissza, csak ha elringatom. elég fárasztó...foga már van, az most pont nem jön neki. nem fázik, nincs melege, nem szomjas. cici se kell neki éjszaka. nem tudom mit csináljak! valakinek ötlet?

2013. okt. 30. 11:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
magnesium phosphoricum D6. esetleg próbálta valaki ezt a homeos szert? alvászavarra, fogzás fájdalmára (is) jó. nem tudom, vegyek-e. vida Ági (babapszichológus) oldalán találtam.
2013. okt. 30. 11:17
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet a frontot érzi szegénykém nekem is szokta ezt csinálni a lányom sőt ha egyszer fel kell utána nem hajlandó vissza aludni az ágyába csak mellettünk, hiába alszik el vissza teszem és mintha lenne egy szintmérője hogy ő már a kiságyában van és üvölt!Jön a hideg szar idő is van lehet a front, kitartás!:)
2013. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De már hetek óta? kb 3-4 hete van ez.
2013. okt. 30. 11:43
 4/15 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van. de cumira vissza alszik, ha gyors vagyok.. . én a fogára gyanakszom. :( remélem túl leszünk rajta hamar.
2013. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nálunk pont ugyanez a helyzet. Kicsit már kikészültem a kialvatlanságtól. Sokmindent próbáltunk eredménytelenül. Van hogy annyira felébred hogy az éjszaka közepén 2 órát fent vagyunk vele. Sajnos nem találtam megoldást, én is csak várom hogy egyszer majdcsak jobb lesz. Pár napig jobban aludt, csak kétszer ébredt fel éjszaka, aztán megint rosszra fordult. Engem is érdekelne ha valaki tud egy bevált módszert. A sírni hagyás nem segít. (8 hós kislány anyukája)
2013. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia, este lefekveskor illetve napkozben hogyan alszik el? Magatol vagy segitseggel?

Segitseg alatt ertem a babakocsit, ringatast, stb. A mi vedononk azt mondta, hogy a babak tobbszor is felebrednek ejszaka, csak mig masok maguktol visszaaludnak ugy, hogy mi eszre sem vesszuk, addig masok igenylik ehhez a segitseget. Lehet ha napkozben sem magatol alszik el, ejjel sem tud, nem lehet? Illetve lehet h kulsore meg nem latszik, de attol meg lehet a fogzas bantja, abban a korban van. Kitartas, drukkolok h rendezodjon!

2013. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ha nem fog, nem fáj a hasa, nincs front, és valóban 3-4 hete tart, akkor én inkább a mozgásfejlődési ugrára gondolok...


Nálunk ez olyan 10 hó körül volt, mikor elkezdett felállni..nem volt alvás se éjjel, se nappal, illetve volt, de egyhuzamban max. ilyen 1-2 órák. Ez egész addig, míg stabilan nem tudott állni..már azt hittem kinyúvadok..

Ugyanez volt, forgolódott, aztán jött, hogy álmában is "kutyázott", és csak ringatással, vagy tápival tudtam vissza altatni...de aztán elmúlt...kitartás

2013. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
sajnos újszülött kora óta nehezen alszik el. csoda ha egyedül el tud, általában akkor szoptatom meg, amikor tudom hogy már álmos, és úgy elalszik, ha mégsem, akkor elringatom. tudom, rossz szokás, és egyre nehezebb lesz, de nem tudom leszoktatni. sikítva ordít, ha le merem tenni a kiságyba. 1 hete tanult meg mászni. kitartást a sorstársaimnak is, egyszer csak vége lesz ennek a nehéz korszaknak, aztán majd lesz más :D
2013. okt. 30. 16:22
 9/15 A kérdező kommentje:
nappal is altatom...
2013. okt. 30. 16:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 hónapos. 2 hónapos kora óta rosszul alszik, időről időre egyre rosszabb lett a helyzet. Mindig fogták valamire: hasfájás, fogzás, front, növekedési ugrás, szeparációs szorongás, éhes, szomjas, olyat evett ami bántja a hasát, az új ízek, a sok új inger, rossz álom, talán tejfehérje allergia, a sötét, a túl nagy csend, a közelség hiánya, nem fárad le eléggé nappal, nincs eleget levegőn, melege van, fázik, pelust kellene cserélni, sokat alszik nappal, stb, stb... Én ezekkel nem értek egyet. Persze vannak éjszakák, hogy ezek miatt egy gyerek megébred, én nem is vitatom, mert tuti így van, de az, hogy pl nálunk 14 hónapja MINDEN ÉJJEL megy a műsor az már durva. Túl vagyunk számtalan vizsgálaton, alváslabor, kórházi két hetes nagy kontroll sote I. gyermekklinikán, kiderült laktóz érzékeny, azt mondták itt a gond, minden meg fog oldódni néhány hét múlva. Ennek már fél éve és minden csak rosszabb. Hozzáteszem a kivizsgálást is én erőltettem, mert azért egy anyuka igenis érzi, hogy a gyerekkel minden stimmel, és ki is derült közel 10 hónap után, hogy laktóz érzékeny, ami ugyan nem változtatott a problémán, de legalább kiderült és eszerint etetem. Kb 20-25 ébredés jut mindössze 8 órára, de az oka még mindig ismeretlen. Vár most ránk néhány újabb vizsgálat, remélem azon megállapítják végre a bajt. Én ezzel csak azt akarom mondani, ha te úgy érzed, hogy a kisfiaddal valami nincs rendben (te ismered, te vagy vele a legtöbbet), akkor fordulj orvoshoz, kérd ki a tanácsát, ha nem vagy elégedett, vidd másik orvoshoz és így tovább. Remélem hamarosan megoldódik a problémátok, mert az neki sem jó, hogy nem pihen eleget.
2013. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!