Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kórházban az a szokás,...

Ha a kórházban az a szokás, hogy 3 óránként szoptassak, közte ha felébred teát adjak neki és éjszaka 11-től reggel 5-ig nem adhatok neki csak cukros vizet vagy teát, és én másképp akarom csinálni, van hozzá jogom?

Figyelt kérdés
10 napos babámmal bekerültünk, mert sárga. Itt megmondták, hogy működjek együtt a fentiek szerint. Katonásan 3 óra, be kell tartani.. Cukros vizet és teát sem adtam neki eddig. Bánt, hogy az elképzeléseimet fel kellett rúgnom. Tejem egyébként sok van.
2013. aug. 9. 21:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

én nem tartanám be


az anyatej sokkal jobb a gyereknek

tess hangot adni a dolognak és kikövetelni azt h igény szerint szoptathass

2013. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled, és én is a szotatást forsziroznám. Éjjel miért nem szoptathatod meg? ezt nem is értem.
2013. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
szerintem is a legegészségesebb az anyatej. Azért nem engedik éjszaka szopni, mert szerintük így szokik át a nappali életmódra. hozzáteszem, egyszer kel hajnalban és én örömmel kelek hozzá. Szerencsére ritkán néznek be, így tudok szabályt szegni.
2013. aug. 9. 22:14
 4/21 anonim ***** válasza:

Attól, h az a szokás, neked nem kell úgy tenned, ő a te gyereked, neked kell kiállnod érte. Ez a mentalitás cseppet sem szoptatáspárti. Nem erőltethetik rád, mint ahogy azt sem tehetik meg, h esetleg éjszaka nem mehetsz be hozzá/ tarthatod magad mellett, ha rooming-in.


Ha nem engedik, nyugodtan hívd fel a betegjogi képviselőt, a telefonszáma minden osztályon kinn kell, hogy legyen, állj ki magatokért és szoptass! :)

2013. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ekkora hülyeséget!!! Szerintem meg szoptassad a baba igényei szerint! Ne már, hogy ők mondják meg!
2013. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ráadásul, ha sárga, minél több folyadékot kellene kapnia, és nem mindegy, hogy a gyógyító anyatej vagy vmi cukros lötty az..
2013. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha sok a tejed, akkor egy percig se habozz, szoptasd a picurt igény szerint, azzal teszed neki a legjobbat :-) A cukros vizet meg a teát pedig felejtsd el.


Jobbulást a kicsinek és sok kitartást neked! :-)

2013. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Valami nagyon régimódi helyen lehetsz. Nyugodtan csináld úgy ahogy otthon
2013. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is szoptasd, mert az anyatej a lehető legjobb, amit kaphat. Viszont én a helyedben, mivel sárga, az igény szerintet kicsit átalakítanám. Nyugodtan szoptasd 3 óránál gyakrabban, ha igényli, de ha többet akarna 3 óránál várni, akkor kínáld meg. Ha csak pár kortyot iszik, már az is nagyon jó, de a sárga kisbabák hajlamosak nagyon bealudni (tehát kevesebbet szopiznak, pedig szükségük lenne rá). Én a helyedben még éjszaka is minimum 3 óránként szoptatnám, ha magtól nem ébredne, nem egy 10 napos babát kell még "nevelni"!

Jobbulást!

Üdv: egy EÜ-s

2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Elárulod, hogy hol van ez a hihetetlenül korszerűtlen kórház.?

Ráadásul, ha besárgult a pici, akkor minél gyakrabban kell szoptatni, mert a folyadék is mossa a szervezetéből a felhalmozódott bilirubint.

Egy dolgot tarts szem előtt! A babáddal kell a kórházi napok után együtt élned és nem a kórházi személyzettel. Tehát az ő igényelnek érdemes megfelelned és nem vadidegen emberekének. Ha nem tartod be a 3 órát és megeteted a babádat és észreveszik, akkor mi lesz, max. csúnyán néznek rád. Az életben többet nem találkozol velük.


Én mindig rebellis beteg vagyok a kórházakban, szeretem felrúgni azokat a szabályokat, amikkel nem értek egyet és nem a betegek érdekeit szolgálják. Amikor először szültem, éjszakára be kellett adni a babákat, én mondtam, hogy jó, de jövök szoptatni éjjel is. Erre ők, hogy nem lehet. Én idéztem a paragrafust, mely szerint éjjel-nappal együtt lehettünk , és felajánlottam, hogy tárgyaljuk meg a betegjogi képviselővel. Erre persze egyből engedtek. Na akkor láttam, hogy az anyukák lefejt tejeit egy üvegbe összeöntve, egy cumiból etették végig éjszaka az összes gyereket, az enyémet kivéve. Tehát érdemes kardoskodni, ha a gyerekünk érdeke ezt diktálja.

2013. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!