Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi történhetett az alvással?

Mi történhetett az alvással?

Figyelt kérdés
11 hónapos koráig rémálom volt minden éjszaka kivétel nélkül, de utána nagyjából helyrejött, karácsony előtt először volt 1 hetünk, amikor szinte az egész éjjelt végigaludta. AZtán karácsonyra megbetegedett, több, mint 1 hétig küzdöttünk vele, akkor minden felborult, sokszor kelt, szilveszter éjjelén nagymamánál aludtunk és most először nagyon jól aludt ott. De onnantól folyamatosan rossz éjszakáink vannak, van, hogy megébred, és 2 órán keresztül fent van, küzd, randalírozik az ágyban, van, amikor csak nyűglődik, de mindig a vége a sírás...próbáltam hagyni egy darabig, de annál jobban sírt. Ha bemegyek, még jobban sír, nem nagyon lehet megnyugtatni. Az elalvás még hagyján, bár az is káosz, eddig mindig olvastam neki, most nem engedi, sírdogál, hiába adok be neki könyvet, hogy nézegesse, nem érdekli, úgyhogy kijövök. Egy darabig kínlódik, de negyed órán belül elalszik.De sokszor kel és nehezen nyugtatható....tapasztalt anyukák, mire tippeltek?
2014. jan. 6. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Túl öltözteted vagy fázik, és kemény lehet a matraca.Meg egy ilyen korú babát már altatni és elsimogatni kell, míg mélyen és megnyugodva nem alszik.Na meg jöhet a foga is.

Azt is megteheted, hogy magatoknál elaltatod, és amikor mélyebben alszik átcsempészed óvatosan az ágyába.Az a lényeg, hogy a kicsi mindig a saját ágyában ébredjen, és akkor nem lesz később cirkusz.

2014. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy fázik vagy melege van, azt könnyen úgy tudod megnézni, hogy a száddal megérinted a tarkóját.
2014. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta ugyanígy altatom, rövidujjú body, nadrág, zokni....23 fok van a szobájában,párásítok, szóval nem hiszem, hogy ez a baj, és ahhoz túlságosan keservesen sír. Még amikor nagyon beteg volt sem tudott köztünk sem elaludni, sem aludni, csak a helyén.....nagyon régóta nem kell altatni, olvastam neki, megpuszilgattam 1-2 percig megsimogattam az arcát, kijöttem, tökéletesen működött...ha éjjel felkelt, ivott, és már ki is jöttem, nem kellett az ágya mellett gubbasztani míg elalszik. A nevelési tanácsadó is azt mondta, meg kell tanulnia egyedül elaludni, és ha megébred visszaaludni....Nem hiszem, hogy jó megoldás félórákat, órákat dekkolni az ágya mellett, nagyon rossz szokásként rögzülne benne, és később csak így tudna elaludni. 19 hetes terhes vagyok a tesóval, már csak ezért sem lenne szerencsés.
2014. jan. 6. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a röviduju body nem szerencsés, nagyobb gyerekeknél is ilyenkor 23 fokban is a hosszú pamut az elkél, főleg éjszaka.

A nev.tanos tanácsnak meg itt az eredménye nálad:D Egyébként hülyeséget mondtak neked:D

2014. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nekünk bejött és nagyon sokáig működött...igen, lehet, hogy egyeseknek kegyetlennek tűnik, de hagytuk sírni 2-3 éjjel...11 hónapig hosszú órákat nem aludtunk éjjel, teljesen kiszívott minket, nem volt szünet, nem tudtam, hogy miért sír, mert mindig vmi baja volt, nem csak, ha a fogzás kezdődött vagy a hasa fájt.....sokáig ugrottunk elsőre, ha sírt, altatgattuk, simogattuk, volt, hogy elkezdett nevetgélni, mikor bementünk megnyugtatni, hirtelen semmi baja nem volt. 2-3 éjjel sírt, de utána sokkal, de sokkal jobb lett, én is teljesen másképp "vezényeltem" le a nappalokat is, és az én kipihentségem rá is pozitívan hatott. És azt a mondást is teljesen jónak tartom, hogy az anyának legyen jó és akkor a babának is az lesz. Én jót akarok neki, de csak akkor lesz kiegyensúlyozott, ha én is ezt sugárzom...
2014. jan. 6. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos koráig rémálom volt minden éjszaka kivétel nélkül, de utána nagyjából helyrejött, karácsony előtt először volt 1 hetünk, amikor szinte az egész éjjelt végigaludta.



Tizen akárhány hónapból cirka 1 hét normális éjszakai alvás volt nálatok.


Megérte?:D Ez aztán a jó tanács:) Egy átlag gyerek 4 3-4 hónapos kora óta nyugodtan alszik éjszaka. Maximum 1-2x kel fel.6 hónapos kor után meg végig alussza az éjszakát.


Látod, ezért sem hiszek a nev.tanos kolleginákban:) mert lehet, hogy könyvben megtanulnak valamit, de a gyakorlat más mint az elmélet.

2014. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak neked akartam jót, amikor a tanácsot adtam tapasztalatból, de ha te ennyire szeretsz éjszakázni akkor csináld tovább ezt a frenetikus tanácsot:D
2014. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Félreérthető voltam, ne haragudj, 11 hónapos koráig küzdöttünk, és UTÁNA küldtek minket nevelési tanácsadóhoz, és UTÁNA lett sokkal sokkal jobb az alvás. Rendszeresen járok havonta egyszer, elmesélem, mi hogyan változott, mit tapasztalok, ezután a tanácsadó elmondja az álláspontját. Nem vagyok bólogató kutya, és mivel minden gyerek más, nem mindent fogadok meg, de nagyon sok minden bejött, amit ő tanácsolt. Amit te írtál, igen nagykönyv szerint így alszanak a gyerekek, de szerintem a többségnél nem így van, rengeteg gyerekes ismerősöm van, és még a legangyalibb gyereknek is vannak még 2 éves kora után is nehezebb időszakok az alvásban. Ha neked 6 hónapos korától aludt a babád, sztem marha nagy szerencséd van. Amúgy a tanácsadónknak is van gyereke, unokája, nem csak könyv alapján papol....
2014. jan. 7. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!