Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Bébiőr vagy légzésfigyelő?

Bébiőr vagy légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy első gyerekes anyuka vagyok/leszek. :D

Az érdekelne, hogy szerintetek melyik a jobb, és miért? Van ugye az a fajta, amihez ilyen szenzor lapok vannak, amit beteszel a matrac alá, és az érzékeli, hogy vesz e a gyerkőc levegőt, és ha nem akkor jelez. A problémáim ott kezdődnek, hogy egy kis picúr baba nem vesz akkora levegőt, hogy egy cca. 5 cm-es matrac annyira megmozduljon. És ugye ezekhez általában nem tartozik olyan rész, ami hangot továbbítana felém, tehát ha messzebb vagyok, vagy pl. mosogatok, akkor nem biztos, hogy meghallom, ha felkel a picúr.


Van a másik fajta, ami ugye olyasmi, mint egy walkie talkie. A működését ennek sem értem, az hogy 'veszi észre', hogy nem lélegzik a pici?


Akik használtatok ilyet, melyiket ajánljátok? (márkástól mindenestől :D) És bocs, a hülyének tűnő kérdésért. (:


2014. jan. 16. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Másra való a kettő :)

Biztos, hogy meghallod, ha riaszt a légzésfigyelő, meg azt is, ha felkel, hidd el :)


Bébiőrre szerintem csak hatalmas kertes házban van szükség.


Nekünk Álomvirág légzésfigyelőnk van, soha nem riasztott tévesen, viszont ha kivettem a babát és elfelejtettem kikapcsolni, akkor mindig jelzett!

2014. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első igenis érzékeli a matrac alatt,ha nem vesz levegőt egy újszülött, mert így fejleszették ki. És hangosan, nagyonhangosan csipog, ha baj van, hidd el, messziről még ha mosogatsz js meghallod.


A bébiőr nem figyeli, hogy vesz-e levegőt. Ez az, amitírtál,egy walkie talkie, csak a gyerek nem beszél, hanem sír és ezt hallod benne. Hogy neked melyik a fontosabb, esetleg mindkettő,ezt te döntöd el.

2014. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem hülye kérdés :-)

Én is első gyerekes vagyok 10 hetes a picúr. Nekünk Angelcare 401 van, ez légzésfigyelő és bébiőr egyben. Ha nagyobb lesz akkor meg elhagyhatod a légzésfigyelő részét és akkor már csak bébiőr. Az érzékenység állítható, biztos érzékeli a pici baba légzését is.

2014. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia, a légzésfigyelő érzékel még 10 cm matracon keresztül is. Be lehet állítani az érzékenységet. Éles hangon riaszt, ha nem érzékel mozgást (ha nem vesz levegőt a kicsi). A bébiőrben pedig azt hallod, ha felébred.

Én olyat vettem amihez mindkettő volt. A légzésfigyelőt 6 hónapos korig, a bébiőrt 6 hónapos kortól használjuk.

2014. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. azt hiszem, akkor veszünk egy légzésfigyelőt. A lakás pici, tehát ha sír úgyis meghallom. Amikor pedig hazamegyünk a nagyszülőkhöz - nagy családi ház mindkét részről :D - akkor majd időnként rálesek, hogy felébredt e.

És amúgy ti mit gondoltok, hogy háton vagy hason altatva nagyobb az esélye, hogy ilyen baj történjen? Mert én úgy gondoltam, hogy - ha szeretni fogja - hason altatnám a picit, mert a csípőjének is az a legjobb, és ha bukik, akkor az kifolyik a száján, és nem vissza, viszont olvastam, hogy így nagyobb az esély, mivel lehet, hogy belefúrja a fejét a matracba, és azért fullad meg. Jajj, annyira félek ettől. Persze próbálom elterelni a gondolataimat, hogy ugyan miért lenne baj, de soha nem lehet tudni. :S

2014. jan. 16. 23:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudja belefúrni a fejét a matracba hidd el, nem olyan puhán fog aludni :)

Nekünk amúgy nem jött be a kókuszmatrac, nagyon kemény.


És hason szeretett aludni a Kisfiam, majd Ti is kitapasztaljátok, hogy mit szeret a Baba :)

2014. jan. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A bébiőr és a légzésfigyelő nem egymást helyettesítő dolgok.

Légzésfigyelő: ez azt figyeli, hogy vesz-e rendszeresen levegőt a baba, ha pedig nem, akkor hangosan riaszt.

Bébiőr: ez tulajdonképpen a "walkie-talkie" egy mikrofon a babánál, és egy hangszóró nálad, így "közvetíti" a baba hangját. Vannak kamerás bébiőrök is, ezeken van egy kijelző a szülői egységen, így láthatod is a babát.

És vannak olyan kütyük, amik mindkét funkciót ellátják.

Ezen kívül vannak olyan légzésfigyelők, amit a baba pelenkájára lehet csatolni, így nem csak a kiságyban használhatod, hanem bárhol ráteheted a babára (ha épp a babakocsiban, vagy a ti ágyatokban alszik).

Én egyébként azt tapasztaltam, hogy érdemes bébiőrt használni akkor is, ha nem nagy házban laktok. Amíg pici a baba, jó, ha meghallod az első halk nyöszörgéseket is, mert ha rögtön reagálsz (megeteted, odaadod a cumiját, stb), akkor nem lovalja bele magát a sírásba, és gyorsabban megnyugszik.

2014. jan. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja és a hason alvás: statisztikák szerint gyakrabban fordul elő a bölcsőhalál azoknál a babáknál, akiket hason altatnak. Viszont a mozgásfejlődésnek jót tesz, ha sokat van hason a baba.

A személyes tapasztalatom: ha egy baba utál hason, vagy épp háton aludni, akkor csinálhatsz akármit, ráerőltetni nem lehet (vagy csak sok sírás árán - szerintem nem éri meg), szóval úgyis az lesz, amit ő akar. Ha épp hason szeret aludni, akkor aludjon úgy. Ezért érdemes mindenképpen légzésfigyelőt használni, így te is nyugodtan alhatsz.

2014. jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a bébiőr nem csak hatalmas családi házban hasznos. Mi 66 négyzetméteres lakásban lakunk, de több mint 1,5 éve működik a bébiőr a fiamnál és én nagyon hasznosnak tartom.

1. Külön szobában alszik a fiam, a szobák nem egymás mellett vannak, így éjjel egyértelműen elengedhetetlen a bébiőr, mert ha bármi lenne (szerencsére nagyon ritkán ébred éjjel), nem hallanánk meg.

2. Nappal is zárt ajtó mellett alszik a fiam, a bébiőr nélkül a nyöszörgést (ami fogzás idején előfordul) sokkal később hallanám meg, valószínűleg, mire meghallanám teljesen felébredne a gyerek, így pedig rögtön tudok menni, kis simi és alszik tovább.

Légzésfigyelőt 11 hónapos koráig használtunk, az, mint már előttem leírták, teljesen másra való, mint a bébiőr.

2014. jan. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első válasza miért lett leszavazva?
2014. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!