Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor állt át babád a napi...

Mikor állt át babád a napi kétszeri alvásra?

Figyelt kérdés

Jelenleg babám minden etetés között alszik 20-30 percet,éjszaka 3-4óránként kel enni. Mikor állt át anapi kétszeri evésre?Milyen idős volt?

10 hetes baba anyukája


2014. jan. 20. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan 5 hónaposan, azóta délelőtt, és délután alszik 30-40 percet
2014. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom 3 hós koráig másfél óránként szopott (éjjel-nappal, akkor átállt a háromóránkénti evésre. Kb fél éves koráig 3x aludt napközben, aztán fokozatosan kitoltuk a középső alvást és elhagytuk a harmadikat, így persze előrébb jött a lefekvés is. Hajnalban kelt enni kb egyéves koréig, de akkoriban kb 6-7 órát aludt azért egyhuzamban éjjel és hajnali félkómás kaja után is visszaaludt még vagy 1-2 órára.

A fiam csecsemőként 3 óránként szopott napközben és éjjel kihagyva egy kaját 5-6-7 órát is aludt egy huzamban. 3-4 hónapos korában már csak kétszer aludt napközben, igaz, hogy minimum másfél órát de inkább többet, aztán egy évesen már csak egyszer aludt ebéd után, de akkor kb 3 órát (éjjel meg 8-at moccanatlanul...)

szóval nagy a szórás, a sajátjaimon látom, hogy mennyire különbözőek a babák igényi alvásügyileg... majd kialakul, azért egy 10 hetes bab még nagyon pici és a napirend is örökké változik, mire megszoknál egy rendszert, valami tutira változik :) Ha az idő engedi, sétáljatok sokat, odakint jobbakat alszanak, aztán majdcsak beálltok valahogy.

2014. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam én is kérdezni. :)

Az enyém most van átállóban, elmúlt fél éves, eddig háromszor kb. 35-40 percet aludt, pár napja az utolsót kihagyja, de látom, hogy fáradt szegény. Este előbb alszik el.

2014. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem fél éves-de-is 1órát,du is kb 2órát,és még fürdés elött egy rövidet alszik
2014. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb. 10 hónapos volt.
2014. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy eves koraig napkozben 3-szor aludt, delelott egy orat, ebed utan masfelet, uzsonna utan szinten masfelet, es az ejszakat is teljesen ataludta (este 8-tol reggel 7-ig).Most mult 13 honapos, par hete mar uzsonna utan nem alszik, de a masik ket alvas meg megvan!
2014. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!