Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól kell, vagy lehet kis...

Mikortól kell, vagy lehet kis puha párnát a gyerek feje alá tenni, milyen idős kortól ajánlott?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy annál jobb, minnél tovább alszik párna nélkül, elvileg a felnőtteknek is úgy lenne egészséges, hogy minnél vízszintesebb felületen feküdjön.

Nekem a két éves kisfiam, de még nem használ semmilyen párnát.

2014. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem egészen másfél éves koruk körül kaptak párnát, nagyon laposat, 3 évesen pedig memory szivacsos nyaktámaszos párnát, gyerekméretűt, nagyon imádják, rettentő kényelmes nekik, azóta nem is hajlandóak máson aludni, visszük magunkkal pl nagyikhoz stb, bárhol alszanak is.
2014. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ovis korban még biztosan nem ajánlott, de az én kislányom annyira imád kispárnán aludni (én is szerettem, emlékszem, és mivel az oviban nem volt, a két kezemen aludtam), van neki egy egész kis lapos párnája, 5 éves. Szerintem igénylik ők is, nem tudom, miért, de kellemesebb így aludni, nem?
2014. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Még csak 15 hónapos a fiam, tudom, hogy nem kell még jó ideig, csak kíváncsi voltam, mégis mikortól lehet, vagy ti hogyan csináltátok.
2014. jan. 22. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Mivel az ember oldalra fordulva és hason is alszik,a párna használata,egészségi okokból ajánlott és szükséges!Oldalt alváskor a váll miatt a fej lecsuklik,mintegy kibillen egyenes tartásából,ezért szükséges olyan párna,amely kitölti a váll és fej alkotta derékszöget.Hason fekve pedig könnyebb a légzés,ha fejünket a párna széléhez közel helyezzük,így szabadon maradnak az orrnyílások.Szerintem 2.5-3 éves gyerek csontjai már megerősödtek,nyugodtan használhat párnát.A fiam annyira megszokta a párna nélküliséget,hogy soha nem aludt még párnán,pedig már 30 éves.Szerintem ez is hozzá járult ahhoz,hogy hanyag tartásból kifolyólag kiskamasz korától kezdve gerinc ferdülése van,sajnos kigyógyítani nem tudták,most készül csontkovácshoz.
2014. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor már igényli. Addig semmiképp, amíg "aránytalanul" nagy a feje, kb. ovis korra már biztos jól jöhet. Én egy nagyon vékony kis párnát próbáltam adni nekik 1 éves kor után, amit magam varrtam vatelin béléssel, és már 3 évesek voltak, amikor elkérték a mi kispárnáinkat. A 4 éves még ma is sokszor álmában kiszedi a feje alól, mert zavarja. Én nem adnék rendes párnát, esetleg felajánlanám, hogy próbálja ki, de csak 2 évesen.
2014. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is. A fiam 16 hónapos, de mikor oldalt alszik, lebillen a feje, nem úgy tűnik, mintha egyenes lenne a gerince és a nyaka, ezért kezdtem el gondolkodni a dolgon, mert így nem tudom mennyire egészséges neki..
2014. jan. 27. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:
A vatelinből varrt,lapos kispárna kiváló! 16 hónaposnak már lehet ilyet adni,kb.3 évesnek meg annyival magasabbat,hogy kitöltse a váll,fej alkotta derékszöget.
2014. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok,még annyit hozzá tennék,hogy semmiféle formázott, ,,anatómiai"párnát nem adnék gyereknek,mert veszélyes lehet a csigolyákra!Az ilyen párnáknak nincs a gyógyászathoz semmi közük,igen kényelmetlenek.Ezek gyorsan felfutó silány termékek,gyors haszonnal a gyártónak.
2014. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!