Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív kisfiúnál is...

Hiperaktív kisfiúnál is beválhat az a "szuperdada" által ajánlott módszer a bűntetésre, hogy leültetem a büntetőhelyre annyi percre annyi éves a gyerek?

Figyelt kérdés

5,5 éves.

Csúnyán beszél sokszor,tiszteletlen,indulatos,ez a probléma.

Muszáj valamit tenni,hogy leszoktassuk erről (nem tudom megítélni,hogy mennyire az állapot sajátossága az,hogy esetleg ezek a gyerekek hajlamosabbak a verbális agresszióra,vagy pedig nevelési probléma is okozhatja),ezért elkezdtem alkalmazni a módszert,büntetőfotelba kell ülnie,ha az első figyelmeztetés után nem hagy fel a csúnya beszéddel,tiszteletlenséggel.


Beül ,ki sem mer jönni,mert tudja ,hogy visszaviszem szó nélkül,addig amíg a büntetés tart.


Ám könyörgő hangon sírni kezd ha be lett ültetve a büntetőfotelbe "Anya valamit meg kell beszélnünk,nem direkt csináltam ,én jóakarok lenni,de nem tudok jó lenni,nem direkt csináltam hidd el.Nem bírok itt ülni!Most már kijöhetek?Bocsánatot kérek anya!!!Most már kijöhetek?"


Tanácstalan vagyok ,hogy egy hiperaktív gyereknél nem elegendő e az,hogy eljut a bocsánatkérésig és akkor vége a büntetésnek ,vagy bármit is mond ,akkoris 5 percig ott kell maradnia ???


Igyekszem nem mindenért büntetni,például a túlmozgásossága miatt egyáltalán nem,sőt minden alkalmat megadok neki,hogy ugrálhasson,mozoghasson,mégha néha az idegeimen is táncol ezzel :-) .


Sokat dícsérgetem,szeretgetem.


2011. dec. 30. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem elég a bocsánatkérés, mert ebben az esetben nincs is szükség "büntifotelre" hiszen tudja, hogy ha rosszul viselkedik utána bocsánatot kér és folytatódhat minden tovább mert anya már nem is mérges.


Maradjon ott 5 percet, addig "átgondolja", hogy miért is volt ő rossz, mit nem szabad legközelebb tennie. De amikor leülteted akkor mindig mondd el neki, hogy miért lettél mérges rá.


Az 5 perc letelte után amikor bocsánatot kért, mondd el neki szépen nyugodtan, hogy ha többet nem beszél csúnyán, akkor soha nem kell a "büntifotelben" beülnie.


Sajnos a gyerekek a bocsánatkérésből nem tanulnak és ha ilyen nehezen tudod kezelni akkor muszáj más dolgokkal próbálkozni, ez az 5 perces bünti szerintem jó módszer, csak ne add fel. :)

2011. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon sokrétű probléma szerintem!Először is nagyon okos kisfiad van,mert ő jó akar lenni de nem tud,nem véletlenül,hidd el!Nem az ő hibája,először is nézd át a táplálkozását:liszt,paradicsom,hüvelyesek,tej,ezek NE legyenek benne,tudom hogy először nagyon nehéznek tűnik de ha egy picit is utánaolvasol ezeknek,rájössz hogy talán nem is hiperaktív a gyereked!Mint nagyon sokan mások is,először tehát ezen változtatni,büntetés csak utána,ha szükséges.Gondolom fura az írásom de kérlek olvass utána,pl. Szendi Gábor oldalán...és meglátod,van élet ezek nélkül is!
2011. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam már Szendi Gábor írásait és a probléma nem annyira egyszerű szerintem ahogyan azt ő gondolja.

Nem szeretnélek megbántani,mert tudom,hogy csak segíteni szeretnél,amit nagyon köszönök neked.


A születési körülmények a meghatározóak a mi esetünkben,egyértelműen annak tudható be a kisfiam állapota.


Hajszálnyit esetleg javíthat az étrend (? ),de valódi megoldást nem várok tőle.

Már csecsemő korában nagyon kirívó volt a viselkedése,holott akkor még nem kapott semmi olyasmit amiket Szendi Gábor szerint nem szabadna ennie.


Ez az én álláspontom,a tiédet tiszteletben tartom,ha te hiszel benne én sajnos már nagyon sok mindent próbáltam csekélyke eredménnyel és nem tudok már lelkesedni,ha csak nem nagyon egyértelműek a kutatási eredmények.


Abban biztosan igazd van,hogy egy ételallergiás gyermek lehet hiperaktív magától attól,ha eszik abból az ételből amire allergiás,az ismerettségi körünkben van erre példa,nagyon fehér bőrű kislány,nagyon szőke,tele piros kiütéssel 4 évesen már komoly viselkedésproblémával,előtte is nagyon mozgékony,nagyon nyugtalan volt,aztán mikor kiderült a probléma diétára fogták,az anyuka még nem tudott nyilatkozni,hogy mennyitjavult a hyelzet,mert annyira súlyos volt már a bőrprobléma is,hogy még szteroidot is kapott és attól ugyancsak nyugtalan lehet egy kisgyermek.

Majd ha a szterodiot abbahagyják utánna kiderül,hogy a diétával mit lehet elérni.


Számos allergiás,ekcémás gyerek van a hiperaktív gyerekek között,már eleve a bőrszárazság,viszketés mennyire irritáló lehet..

2011. dec. 30. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy nálatok valószínű más áll a háttérben,ez más tészta,valóban fogalmam sincs hogyan lehetne "kezelni",ilyesféle probléma nincs nálunk hála istennek!Remélem valaki tud neked segíteni érdemben is,szorítok!
2012. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem hol tart az "ügy"?:)
2012. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!