Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvásgondok az oviban. Sehogy...

Alvásgondok az oviban. Sehogy sem fog működni?

Figyelt kérdés

Az oviban ahová a gyerekem jár már 2. éve, kötelező az alvás. Ennek köszönhetően már lassan nincs egy nyugodt éjjelünk sem. A gyerek nem akar az oviban aludni, de valahogy ez mégis megtörténik, viszont ilyenkor itthon késő estig, sokszor éjszakába nyúlóan is fel van és akármit teszünk nem alszik. Ha oviban csak perceket aludt, akkor 11-12 körül elalszik, de nem ritka, hogy hajnal 2-3 vagy akár 4!-kor alszik el és reggel úgy kell kihúzni az ágyból, ezért az oviban fáradt, kedvetlen. Minden reggel sírás van, nem akar öltözni, nem akar oviba menni. Volt olyan, hogy reggel oviba menet elaludt a biciklin. Szünetekben vagy mikor itthon van nincs ilyen probléma, este 8-kor fürdés, mese és alvás. Többször szóltam az oviban erről a problémáról, de sajnos eddig még nem találtunk megoldást. Az óvónők azt mondják nem tudnak mit kezdeni vele, nincs lehetőség külön tenni a többi gyerektől és sokszor álmos is és el is alszik meg egyébként is egy 4-5 éves gyereknek szüksége van a napközbeni pihenésre. Ezzel tisztában vagyok, de ez így még sem állapot. Csak azt látom megoldásnak ha nem aludna az oviban, mert szerintem itt van a probléma gyökere, azért nem alszik éjjel mert oviban aludt és mire már aludna itthon is, addigra reggel lesz és oviba kell menni. Nem tudom mit kellene tenni, de már elfogyott a türelmem! Egyébként baba korában is picit másabb alvásigényű volt, mint a többi baba. Korán megtanulta végigaludni az éjszakát és 10-11 hónapos koráig napközben is aludt, akkor viszont kezdett leszokni a délutáni alvásról és mivel éjjel ugyan úgy aludt nyugodtan, kipihent volt és rendesen fejlődött és mikor próbálkoztam elaltatni csak nyüglődés lett belőle, úgy éreztem nem kell erőltetni a délutáni alvást. Minden rendben volt egészen addig amíg el nem kezdett oviba járni.

A fenti probléma miatt amikor csak tudjuk elhozzuk őt ebéd után, de ezt minden nap nem tudjuk megtenni mert mi is és a nagyszülők is dolgozunk.

Tényleg minden ötletet szívesen fogadok mert már sok mindent kipróbáltunk eddig sikertelenül. Köszönöm.


2014. febr. 23. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem aludt délutánonként, mielőtt ovis lett, de oviban alszik rendesen, kb 2 órát, otthon éjszaka 11-12 körül alszik el, fél nyolckor keltem, negyed óráig ébresztgetem. Meg hétvégén sokáig alszik. Látszólag ez kevés alvás, de úgy tűnik, elég neki.
2014. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi tavalyi óraátállítás óta szenvedtünk a gyerek altatásával,oviban aludt,de aztán este 11ig pörgött,hiába volt mese és lámpaoltás 8körül.Óvónő kilogikázta h eleget alszik a gyerek csak rosszkor.Fokozatosan előrébb hoztuk a reggeli ébredést,7.30 helyett 6.30nál járunk és oviban is alszik végre,este pedig beájul 9körül.Hátha segítettem!
2014. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Az oviban a külön helyezés miért nem megy? Nincs rá hely vagy ember? Esetleg csak hozzáállás kérdése..?

Nincs lehetőségetek délutánra alkalmanként bébiszittelni valakit? Akit a gyerkőc ismer, szeret, akiben megbíztok.


De ez a korábban kelős ötlet is jó, egy próbát megér. :)

2014. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Ezt a korábban kelős módszer ki fogom próbálni, bár már így is elég korán kelünk (állatokat tartunk és muszáj reggel ellátni őket), de majd a gyereket is előbb keltem már, hátha. :)


Volt olyan barát aki tudott segíteni elhozni az oviból, stb, de már neki is babája van azóta, ezért nem terhelhetem az én gyerekemmel. Más ilyen személy pedig nincs a közelben. Igyekszem a munkarendem mindig úgy alakítani, hogy a lehető legtöbbször el tudjuk hozni őt.


Az ovi szerint hely meg elég személyzet sincs a különtevéshez, de igazából én azt érzem, hogy csak azért nincs megoldásuk, mert kizárólag az én gyerekem ilyen problémás. Egyébként van még egy hasonló problémával küzdő ismerősöm, annyi különbséggel, hogy az ő lánya már nagycsoportos ugyan abban az oviban, de az alvás gond ugyan ez. Lehet ahogy telik az idő majd derülnek még ki ilyen problémák, de ez egy konzervatív ovi és a szülők is próbálnak azok lenni, nem nagyon akarunk "pattogni", lehet ez az ok, nem tudom...

2014. febr. 24. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!