Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fog így működni a légzésfigyel...

Fog így működni a légzésfigyelő? A szivacson felül minden egyéb beleszámít, ami a baba és a figyelő között van?

Figyelt kérdés
Angelcare légzésfigyelőnk van. Az útmutató azt írja 12 cm szivacsvastagságig alkalmazható. A szivacsunk 10.5 cm. A pólya+3 cm. Ezt is bele kell számolna a 12 cm-be ( a +3 cm-t)? Vagy ezek a járulékos dolgokat már belekalkulálja a gyártó?
2013. okt. 19. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem fog működni, de ki is próbálhatjátok. Ha leveszed róla a babát és elkezd sípolni akkor működik, ha rajta a baba és úgy is sípol akkor nem. A mienk még pocakban, mi első körben magunkkal próbáltuk ki a légzés figyelőt a gyerek matracával működött, de persze mi 70kg-ot nyomunk a baba meg 4kg, szóval az éles teszt még várat magára. Ha pólya helyett hálózsákba teszed akkor viszont meg is szűnne a problémád.
2013. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk is pocakban van még. Nem tudom kipróbálni. A hálózsákunk is eléggé vastag, téli hálózsák. A pólyához az első 3 hónapban ragaszkodom, mert jelentősen csökkenti a bölcsőhalál kockázatát.
2013. okt. 19. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a gyártó 3 cm-es pólyával számol, más csak azért sem, mert elég ritka azért mostanában, szerintem már 90%-ban (ha nem több) csak lepedőre fektetik a babát.

Viszont nekünk is ilyen légzésfigyelőnk van, és emlékeim szerint azt írja a tájékoztató, hogy kókuszmatraccal is használható, és max vastagság 12 cm. Én úgy gondolom, hogy mivel a kókusz sokkal keményebb, feszesebb anyag, azért nehezebben továbbítódik benne a mozgás, tehát ha teszem azt nem 12 hanem 13 cm a szivacsmatrac, akkor szerintem nem okoz olyan nagy gondot...

De ez ki fog derülni, amint beleteszitek a babát :)

Ha nem működik, akkor elfelejtitek a pólyát és kész...

2013. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt meg pont azt írja, hogy a pólyázott babáknál gyakoribb a bölcsőhalál...

[link]


De egyébként szerintem ezért kár ennyire rágörcsölni erre, mármint hogy pólyát azért mert...

A bölcsőhalál is ritka hála a jó égnek, pláne az időre érkezett egészséges babáknál, ha nem volt szülésnél komplikáció...

Mindezt mondom úgy, hogy én is parázós vagyok, és hiába volt légzésfigyelőnk, az első pár napban alig mertem aludni, az ágyból is a villogó fényt figyeltem, hogy lélegzik-e :)

2013. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Angelcare-nél biztosan állítható az érzékenység. Nálunk először középső állásban volt, de feljebb kellett tekerni érzékenyebbre, mert a kókuszmatrac + vastag téli hálózsák a 3,3 kg-os újszülöttnél már csökkentette az érzékelését. Ki kell próbálni majd. (Legfeljebb lecserélitek a pólyát vékonyabbra.)
2013. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!