Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tennél, hogy így is...

Mit tennél, hogy így is betartsd a 4É-t?

Figyelt kérdés
Aki járatos a témában, segítsen!" és fél hónapos a babám, és nem alszik többet, mint 45 perc,néha fél óra,esetleg a max mostanában 1 óra 20 perc.Az éjszakákra is hatással van,2 óránként kel, hajnalban óránként is előfordul.Nem bírom visszaaltatni 45 perc után.Tartsam 2 óránként a 4 Ét?Végülis az események egymásutánisága a lényeg, nem?
2014. febr. 26. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs mi az a 4É, gondolom, ez is valami most divatos nevelési stílus.


Mindig csak az ösztöneimre hallgattam, nem szakkönyvekre, nem divatos nevelési útmutatókra és láss csodát, a lányom harmónikusan fejlődik.

Sose volt alvás, vagy evésgondom vele.

2014. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi az a 4É? Két gyerekem van, a kicsi még csak fél éves, de sose hallottam ezt a "kifejezést".
2014. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egy pár szóban érdemes volna kifejtened, mert én is mostanság szültem, orvoshoz, védőnőhöz is járunk, de 4É-ről még soha nem hallottam :)
2014. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem a google-ban, mi az a 4É. Az én babáim evés közben aludtak el, nálunk nem vált volna be. De ha Nálatok működik is, éjszaka biztos nem kell tartani. Hajnalban, ha felkel, ne kapcsolj villanyt, ne tedd tisztába, csak ha kakis, ne énekelj neki, ha éhes, etesd meg, egyébként próbáld minél csendesebben visszaaltatni. A kisbabák még nem tudják, mikor van nappal és éjjel, meg kell szokniuk. Mekkora a babád?
2014. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Válaszolóknak: Suttogó módszere.

Kérdező: Sztem először arra törekedj, hogy megismerjétek egymást, összeszokjatok és aludjon, a többi majd alakul.

2014. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyorsan dugd el mélyre azt a könyvet. Nálunk sem vált be. Biztos a babáink nem olvasták,nem tudják,hogy mit is kellene betartani. Vedd lazábbra,majd minden kialakul magától. A napirend meg úgyis mindig változik,ahogy nő a kicsi. 10 hónapos a babám,könyv nélkül is boldogultunk. :-D
2014. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Harmadik gyerkőcöm, az első kettőnél tökéletesen működött, csak a kis legény nappali alvásaival van gondom...
2014. febr. 26. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:
az események laza egymásutánisága, illetve ezek ritmusa a lényeg. Eleinte én csak arra próbáltam "terelgetni", h ne aludjon bele az evésbe, mert akkor nyugtalanabb az alvása, és fél óra után tuti felébredt. Ébredés után evés, evés után "játék" (nézelődés, pelusozás, játék után alvás, nagyjából háromóránként ismétlődve. Ilyen pici korban max elkezdeni lehet, majd jó ha kb háromhós korára kialakul egy hozzávetőleges napirend, ami persze mindaddig borul, amíg egyszer majd áttér egy nappali alvásra. A kétóránkénti evés is rendben van kéthetesen.
2014. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én szeretem ezt a könyvet-de nem kell szentirásnak venni-és percre pontosan betartani.figyeld a baba igényeit-ő "megmondja",hogy mikor álmos-éhes-és a szakaszokat te majd ehhez igazitod. a folyamat a lényeg,a szakaszok meglegyenek.minden szavát nem kell pontosan betartani-de szerintem sok hasznos dolog van benne.én mindkét gyereknél alkalmaztam.egyedül alszanak el.most mondjuk kinlódom a fogak miatt éjjel...
2014. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

van a könyvben olyan rész, hogy nappali alvások megnyújtása, (ha tényleg kevés neki a nappali 30 perces alvás). Ezt a felvesz-letesz módszerrel tudod elérni,

Amúgy nekem is műkődik a 4É nekem bevált. Második gyerkőcömnél is alkalmazom, de ő sosem alszik 1,5 órát nappal, ritkábban, inkább 40perceket.

Ha leírnál egy részletes napirendet, akkor könnyebb lenne, hogy a 4É hogyan kövesse egymást. Leírod?

2014. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!