Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idő alatt tudom beszokt...

Mennyi idő alatt tudom beszoktatni a babámat az ágyába?

Figyelt kérdés

Nemrég múlt 2 hós és csak ringatva alszik el. Ezzel még nem is lenne gondom. Eddig elringattam, megvártam míg mélyen alszik és beraktam az ágyába. De most már azt sem tudom, ha lerakom 5-10p és felébred. Megcsináljuk úgy a kiságyát, h a mienk mellé tesszük és leszedjük az oldalát, így mellé tudok feküdni nappal is. Akinek van ilyen tapasztalata megosztaná velem, h kb. mennyi idő alatt sikerült átszoktatni az ágyába, úgy, h később már el is aludt ott egyedül?

Olyan válaszoktól kíméljetek, hogy "már az elejétől ott kellett volna altatni". KÖszi!


2014. febr. 28. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem babafüggő. A másik meg, hogy nem az ágyával van a gondja, hanem vágyik a testközelségedre, neki te jelented még az életet, mivel nem rég még mindig benned volt, veled volt....

Én úgy csináltam, hogy mikor napközben láttam, hogy álmos, betettem az ágyába, és először mellette maradtam. Ha nyöszörgött, simogattam. Ha sírt, kivetem, amíg megnyugodott, és visszatettem. Amíg nagyon nem ment, erre már nem emlékszem, meddig, addig nem erőltettem, kendőben rajtam volt szinte egész nap. Szóval a fokozatosság fontos, meg figyelembe venni az ő igényeit.

Mikor már együttműködő volt, onnantól pár hét alatt értük el, hogy betettem az ágyába, kijöttem a szobájából, ő meg egyedül elaludt.

Ha éjszaka sírni kezdett és etetés után nem aludt vissza az ágyában, magam mellé vettem. Ez magától egyre később jött el, vagyis egyre többet aludt az ágyában.

Mikor már éjszaka nem evett, akkor ha sírt, átvittem mellém.

Most 4 éves lesz, elalszik mese után egyedül. Éjszaka, vagy hajnalban felébred és átjön hozzánk, mellém bújik.

Ezzel én így elégedett vagyok, és szerintem a kicsi is:)

2014. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen időszak ne aggódj, és főleg ne praktikázz, maradj ezen a vonalon amin most vagy! A mi lányunk most lassan 6 hónapos, de pár hetesen ő is csak ringatva aludt el, nagy keservek árán, és amint beraktuk a kiságyba a látszólag mélyen alvó gyereket, azonnal kipattant a szeme. És kezdhettük előlről az altatást, amíg valóban fel nem adta, és ott nem maradt a kiságyban. Ez ment a 3. héttől kb a 9.-ig, 11-éjfélnél hamarabb sosem kerültünk ágyba, de kitartottunk pont azért, mert semmiképpen se akartam magam mellé szoktatni, pláne mert nagyon hamar átaludta amúgy az éjszakát. Ez most egy türelemjáték, vagy te nyersz vagy a kicsi, de ha kitartóak vagytok pár hét, és megszokja, hogy nincs más út, csak ha ott marad a kiságyban, és alszik. Felesleges a kiságyával is szórakozni, legyetek következetesek, és kitartóak!! A miénk kb 2,5-3 hónapos volt amikor egyik napról a másikra bealudt etetés közben, és úgy is maradt, ez kb fél9-9 körül van, bearaktam az ágyba, és egy szava se volt reggelig. Nem akartuk elhinni, aztán másnap, és még harmadnap is így volt, és azóta mindig. Mostmár ha nem is alszik be kajálás alatt, akkor is le tudom tenni úgy, hogy puszi, simi, betakarom, maximum dumálgat még kicsit, de 2 perc és alszik. Azért mondom, hogy ez most egy ilyen időszak, mert most kezd nyilni a tudata, kíváncsi a világra, azt hiszi, ha alszik, lemarad valamiről. Az elején én is sík ideg voltam, mert nem emlékeztem, hogy a nagyobbik lányom is ilyen lett volna, csak azt tudtam, hogy őt 3-4 hónaposan már fixen leraktam és aludt, mindenféle mahináláls nélkül. De aztán rájöttem, az elején vele talán még többet sétálgattunk, akár még az éjszaka közepén is, mire elaludt, vagy felkelés után visszaaludt. Szóval kitartást, ha ügyesek vagytok, már nem tart sokáig :)
2014. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is ringatva aludt el, csak mi bölcsőben ringattuk. Van egy könyv, ami azt írja, hogy 10-15 percig szabad hagyni sírni a babát. Mi úgy csináltuk, hogy betettük a kiságyába, 10 percig sírt (közben én is, mert a szívem szakadt meg. De a gyermeknevelésben a férjem az ész, én a szív :) ) Aztán bementem, megsimogattam, megpusziltam, megnyugtattam, hogy nincs semmi baj, jó helyen van, itt vagyok. 1 órán keresztül ment ez így. 1x fel is vettem. Nekünk így kb 1 hét alatt átszokott, vagy talán még kevesebb alatt is.

Sok sikert nektek is!! :)

2014. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Azóta leteszem a kiságyába, felhúzom a zenélőjét és egy hang nélkül alszik. :)
2014. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!