Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák! A ti kisgyermeketek...

Anyukák! A ti kisgyermeketek tök sötétben alszik vagy igények valami fényt a szobájába? Rosszat teszek ezzel?

Figyelt kérdés
2 éves és mostanában csak akkor alszik ha világít a katicája,mert fél azt mondja,de ha bekacsolom már alszik is. Tudom,hogy megszokja,most rosszat teszek vele? Nélküle volt,hogy 2 órán át forgolódott az utóbbi 1 hétbe,mióta mondja,hogy fél. :( Nem ad nagy fényt,csak csillagokat vetít a falra...
2014. ápr. 13. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dehogy teszel vele rosszat.



Az én lányom egyelőre kéri, hogy kapcsoljam le a villanyt, de ez bármikor változhat. 2 éves.

2014. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kerek 2 évesen az én lányom is félt, neki kutyája van, az is csillagokat vetít ki.

Már február óta nem kell neki, azóta csak sötétben hajlanó elaludni. Most 2 éves és 8 hónapos.

2014. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lányom 3 éves, van egy világító csillagos fűzér a szobájában. Ő kéri, hogy kapcsoljam fel, szereti. Majd kinövi, gyerekkoromban én is szerettem fénynél aludni, most nem tudok.
2014. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam másfél éves, ő mindig sötétben aludt. Ezek szerint ez a szoktatás sem garancia, így is félhet majd a sötétben?
2014. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez előbb-utóbb minden gyereknél megjelenik.Fél a sötétben,de majd elmúlik.

Az én lányom mindig teljes sötétségben aludt,egy időben ő is kérte,hogy "hagyjál fényt".Hagytam.Pár hét alatt átment rajta,és most nem fél,de később megjelenhet megint.

2014. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek is 2,5 éves korukig tök sötétben aludtak. Aztán minden éjjel félóránként keltem, mert állandóan felkapcsolták a nagy villanyt és úgy aludtak tovább.

Nemrég vettem nekik olyan túrázás alatt használható elemes lámpát (az egyikben még rádió is van), azóta az világít nekik elalvásig, néha éjjel visszakapcsolják, de az legalább nem fogyaszt áramot.


Én kiskoromban csak világosban voltam hajlandó aludni. Most már csak koromsötétben megy ez :-)

2014. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 évesem annyira megijedt a karácsonyfa fényétől, hogy azóta fél ha nincs sötét. Nem teszel rosszat, ha így tud aludni, akkor kapcsold be a katicát.
2014. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rosszat biztosan nem teszel vele. Szerintem kisgyerekeknek jobb, ha minimális fény van a szobájukban, legalább addig, amíg elalszanak. De én úgy vagyok vele, hogy ha néha felébred a kisfiam éjszaka, jobb, ha nincs vaksötétségben, és ha valami baja van, át tud jönni a szobánkba. Ezért sólámpa ég a szobájában (annak egyébként is vannak jó hatásai). Még emlékszem, gyerekkoromban mennyire féltem a sötétben, szerencsére mire felnőttem, ez elmúlt.
2014. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Eddig teljesen sötétben aludt és nem volt gond,kb 1 hete kezdte,hogy fél,pár napig mellette voltam,míg nem aludt el(de így sokáig tartott az elalávás),aztán eszembe jutott,hogy van katicája,azzal 10 perc múlva alszik. Hagyom neki,remélem hamar kinövi ezt az időszakot..
2014. ápr. 14. 13:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekunk kiyautonk gan ami csillagokat vetit.har meg csak ket honapos a kisfiam de hogy ejjel megtalaljam a szajat szopihoz bekapcsolom es kb.husz perc mulva kikapcsol magatol addigra kesz vagyunk az evessel is.:-)az elejen solampaztunk mi is de olyan eros a fenye.
2014. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!