Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alhat-e az újszülött légkondis...

Alhat-e az újszülött légkondis szobában?

Figyelt kérdés

Nyár közepére várom a kislányunkat.Padlástéri lakásban lakunk ahol a lakás ill. a hálószobánk mint egy szauna olyan meleg van.

(A lakásban még a nappaliban van légkondi,de messze a hálótól.)A kislányunk ágyát természetesen a hálószobában helyeznénk el. Nagy dilemma hogy süljünk meg vagy kapcsoljuk be,ha be is kapcsoljuk hány fokra,megy a babára a hideg levegő,megfázik stb.

Esetleg ha van valakinek jó ötlete hogy mitévők legyünk,nagyon szívesen fogadok minden ötletet.


2014. máj. 15. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Először mindenképp megpróbálnám légkondi nélkül. Még felnőtteknél is sok panaszt okoz, attól függetlenül, hány fokra van állítva. Ha nagyon izzadna a baba, akkor próbálkoznék fél foknyi csökkentésekkel a meglévő hőmérséklethez képest.
2014. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad nagyon lehűteni a szobát. Van akinek az a szokása, hogy ha meleg van, akkor 16 fokra beállítja a légkondit. Az durva :) Kicsit hűvösebbre a meglévő hőmérsékletnél szabad.

Ami nagyon fontos (nemcsak babáknak) hogy nem szabad a levegő útjában lenni, tehát konkrétan ne rád fújja a levegőt.

2014. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nem a szobában, hanem a nappaliban van a légkondi (ergo nem a babára fújja a levegőt) akkor használhatjátok, de 26-28 foknál alacsonyabbra ne állítsátok, gondolom a hőségben közel 40 fok va nálatok szóval már ez is nagy könnyebbség lesz nektek és a babának is.
2014. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szülés előtt tisztíttassátok ki, a többit leírták előttem.
2014. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

én nem erőltetném, egy újszülöttnek még nem olyan a hőháztartása mint egy felnőttnek, inkább kapcsoljátok ki.

Viszont nagyon fontos, hogy ne melegedjen túl a teste, ezért nem szabad nagyon betakarni sem, a védőnőtől kérjetek ebben tanácsot, illetve nem tudom hány fokos a szoba, amit a védőnő mond, max annyi legyen, ha ehhez az kell hogy menjen kint a légkondi akkor menjen inkább de akkor meg érdemes lenne egy fix hőmérsékletre beállítani, mint néha bekapcsolni néha kikapcsolni (már ha ilyet lehet, nem tudom, nekünk van termosztátunk, és a fűtés ahhoz igazodik, de légkondi nincs nem tudom az hogy működik)

2014. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok!

Se én se a férjem nem bírjuk a meleget nagyon izzadósak is vagyunk.

A légkondit természetesen ki fogjuk jó alaposan tisztítani.

A hálószobában is van légkondi és ott is be kellene kapcsolni :/ 40-45 fok szokott lenni,szörnyen meleg van.

A hálóban hidegebb van mint pl a lakás többi helységében mondjuk ugye a fürdetésnél,ahol elvileg jó melegnek kelle lenni-e,aztán meg vigyen a lehűtött szobába..Oylan tanácstalan vagyok hogy oldjam meg :,(

2014. máj. 15. 14:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Légkondi tisztítás, a szabályzót pedig szerintem napközbe ha kint 30 fok felett van akkor bent 25-27 fokra, éjjel pedig 23-ra.
2014. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerinted nem lesz gond ha egész éjjel megy a légkondi a hálóban mondjuk 23-25 fokon? nem fog megfázni?
2014. máj. 15. 15:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is nyár közepére várom a kislányunkat.:) Nálunk a hálóban van a légkondi, és úgy gondolom, hogy kénytelenek leszünk használni, mert másképp aludni sem lehet. Éjszakai üzemmódban, nem túl hidegre állítva nem hiszem, hogy problémát okozna. Tavaly nyáron olyan 26 fokra állítottam éjszakánként, akkor volt 7-8 hónapos a kisfiam, aki velünk egy szobában aludt. Nem lett semmi baja, így legalább tudtunk aludni.
2014. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nyári baba, a melegben sokat sírt. Akkor úgy olvastam, hogy 20-22 fok legyen a szobában, fürdésnél legyen 25. (olvass utána, hogy most mit ajánlanak) A 40 az nagyon sok. 1 hónaposan takaró nélkül kötény ruhában vittem sétálni, body és takaró nélkül, takarót csak éjszakára kapott, mert nálunk hideg volt a hálószoba. Nyugodtan kapcsold be a légkondit, én is bekapcsoltam, csak ne legyen nagy a kontraszt, vagyis a 40 fokból ne vidd a 25-be, vagy fordítva, és ne ráfújja.
2014. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!