Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Túl sokat várok el a 15...

Túl sokat várok el a 15 hónaposomtól? Vagy jogos a "megőrülök, hogy mindig ez megy" érzés?

Figyelt kérdés

Kisfiam alvásával mindig is gondjaink voltak. Igazából ahhoz képest, amin átmentünk, nincs "jogom" panaszkodni, hisz mostanában egyre többször átalussza az éjszakákat, és az altatása is viszonylag egyszerű. Mégis egyre idegesebb vagyok ettől.

Altatása egyszerű, mikor kéri, hogy menjünk aludni, némi éneklős sétálás után beteszem az ágyába, és ő hosszadalmas izgés-mozgás után elalszik. Én közben simogatom, énekek, néha rászólok, hogy alvás van. Ez még nem is lenne nagy gond. A bajom az, hogy miután elaludt, még fel-fel riad, és keres engem, ott vagyok-e még, ha nem, sír, míg be nem megyek; esetleg újra kezdhetek kornyikálni. Ez pedig hol 10 perc, hol fél óra szobrozást jelent. A 10 perc még oké, de utána egyre türelmetlenebb vagyok...

Mit kéne tennem? Fogadjam el, és vigyek be széket magamnak? De akkor nem fog majd jobban keresni éjjel, hogy hova lettem? Vagy erőltessem, az egyedül alvást? Le fog erről szokni?


2014. máj. 28. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Ha betetted az ágyába, az simogatás énekélés után hagyd egyedül. Akkor se menj be hozzá, ha sír. Néhány nap után megszokja, hogy nincs műsor, hanem alvás van.
2014. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Ne csinálj olyat, ami neked nem esik jól. Nem kell műsort rendezni alváskor, felriadás után "kornyikálni". Megvan a pár perces esti rituálé, aztán alvás. Ha felriad, csak benézel az ajtón, szólsz neki, hogy itt vagy, aztán jó éjszakát és kimész. Lehet, hogy rámegy egy-két éjszaka, szerintem nem sok, amíg ezt a rendszert tudomásul veszi, de rá kell szoknia az önálló alvásra. Elvégre te neveled őt, nem ő téged. (Na jó, egy kicsit ő is, de ez nem az az eset.)
2014. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Még annyit: ha továbbra is így marad, arról nem fog leszokni, csak még rosszabb lesz.
2014. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy valamiért rosszat álmodik.


De az esti éneklést a helyedben csökkenteném, az "éneklős sétálás" böven elég, utána a símogatás még rendben van, de lehetöleg legyen csönd, legfeljebb néha egész halkan suttogj neki, ha kell, hogy elalvás van. Viszont azt is mondd meg neki, hogy ha elaludt, te kimégy a szobából, de ott vagy a másikban, nem kell félnie.

Ha felébred és sír, akkor ülj esetleg mellé, tedd a kezed a hátára, de ekkor már ne legyen ennél több "program", legfeljebb a halk figyelmeztetés.


Nem egészen ezt kérdezted, de a "éneklős sétálás" nem sokáig fog menni, mert idövel túl nehéz lesz ehhez, ezt is lassan át kellene állítani arra, hogy a kicsi az ágyban fekszik, te meg egyetlen éneket énekelsz, utána vége, mert nem fogod bírni.

2014. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Elsőre reagálva: az nem jó, ha meg se hallod, hogy sír, akkor úgy érzi, hogy cserben hagyod, és nyugtalan lesz. Éreznie kell, hogy szereted, de te diktálsz.

2.

2014. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nekem nagyon hasonló volt a helyzet, egy évig másfél óránként (vagy épp 40 percenként) mentem minden éjjel altatni... Napközben volt, hogy egyáltalán nem aludt, később, hogy csak az ölemben aludt, ha letettem, ordított. Szóval katasztrófa volt. 1 évesen (néhány hete) csoda történt. Napi kétszer alszik önállóan az ágyában egy-másfél órákat, s végigalussza az éjszakát. Ez az előzmény miatt érdekes.

Jelenleg pont ott tartunk, ahol ti, ezért írok.:) Én is kicsit ringatom, nem igényli, néha én igénylem, hogy megszeretgessem így, majd még ébren leteszem a kiságyába hasra, szépen lefekszik, betakarom, s még kicsit ringatom a hátánál. Ha nem totál álmos, s nem várom ki, míg elalszik, ugyanez van, mint nálatok, felnéz, keres, bömböl. Férjem szoktatta le nagyjából sikeresen erről, egy gesztusértékű fenekessel. Nem fáj neki, de érti, hogy ez nem jó viselkedés. Azóta szinte problémamentes az altatás.

2014. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Ne haragudj, de egy 15 hónapos babáról beszélsz, nem egy 10 éves gyerekről. Örülj, hogy szüksége van rád, hamarosan nem lesz, és akkor még visszasírod ezeket az időket. Van akinek 2-3 éves gyerek sem alszik rendesen. Amúgy meg lehet szeparációs szorongás, vagy ha most tanul valami új mozgást. Ezek mind közrejátszhatnak az alvás minőségében és mennyiségében.
2014. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xStefix ***** válasza:
0%

Szerintem igen, lehet, hogy túl sokat vársz el tőle. Az oké, hogy ennyi idősen már képes valamennyire alkalmazkodni az általad kitalált altatási rendszerhez, de az, hogy alvás után felriad és téged keres, annak a jele, hogy nem biztos, hogy JÓ IS neki a te elképzelésed.

A szepaszorongás és a mozgás-, beszédfejlődés is nagy valószínűséggel benne van, de benne lehet egy sor más dolog is.. a lényeg viszont az, hogy rád van szüksége ahhoz, hogy nyugodtan tudjon (el)aludni.

Próbáltál már másfajta módszert is, mondjuk olyat, ahol nem hagyod őt magára, amíg mélyen el nem alszik?

2014. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%
Várj még.
2014. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 5 hónapos koráig csak ölben tudott elaludni a lányom, és nem 10 percet, hanem sokszor 1,5-2 órát kellett ringatni és közben énekelgetni, kiborító volt.

Aztán szép lassan átszoktattam az ágyába, volt 1-2 nagyon kemény hetünk, de azóta minden rendben, már megtanulta, hogy ha a kiságyba teszem, akkor alvás van. Szerintem érdemes minél előbb erre tanítani a babákat.


Én is hagytam sírni, de 1-2 percnél semmiképp sem tovább, olyankor mindig bementem hozzá, megsimogattam, megpuszilgattam, elmondtam, hogy most aludni kell, mert elfáradt a baba, ha alszik, utána vidáman és energikusan kel majd fel, és újra lehet játszani. Nyilván semmit nem értett a dologból (szerintem még most sem igazán , 10 hós), de megnyugtatta a hangom, érezte, hogy minden okés. Nem mondom, sokszor 4-5 alkalom kellett, hogy bemenjek hozzá, és elmondjam a kis monológomat, de kivétel nélkül mindig elaludt ezzel a módszerrel.

Mostanában már az a gyakoribb, hogy beteszem a kiságyba és már alszik is.


Nyilván ehhez kell egy alaphabitus is, biztos van olyan baba, akivel ezt egyszerűen nem lehet megcsinálni, de szerintem egy próbát megér.

2014. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!