Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5 eves kisfiam nem hajlando...

2,5 eves kisfiam nem hajlando aludni. Az esti mese utan rogton elkezd ugralni, jatszani, . Az ejszakat atalussza csak altatas elott van 1-1.5 oras harc. Ha figyelmen kivul hagyom, folytatja ha raszolok folytatja es kacag is, . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

!

Soha az eletben nem irtam blogokra, weboldalakra,.. de most mar teljesen kikeszultem,hogy folyamatosan rendre kell teremteni es veszekedni kell a kisfiammal…

Barhol keresem a valaszt arra hogy miert nem alszik a gyerekem, mindenhol ugyanazt kapom.

-esti rutin

-ha koveted az esti rutint akkor is veled van a baj mert egy kicsit rugalmasabbnak kellene lenned

-a gyereknek nincs szuksege deli alvasra

es a kedvencem hogy napkozben nincs eleget a szabadban.

Az en fiam 2.5 eves es mar fel eve minden este es neha napkozben is harc van lefekveskor.

Reggel altalaban 7-7.30 kozott kel, 8-8.30 korul reggeli, aztan seta (de ha az ido nem engedi akkor is van ugralas,rohangalas a lakasban) 11.30 korul ebed, aztan alvas. 1.5 oranal nem hagyjuk tovabb aludni ,seta,uzsonna,seta , 6.30-7 vacsora, 7.30 furcsi, 8 mese olvasas, enekles es fel 10 mire elalszik.

Rengeteget setalunk,kirandulunk napkozben. El is farad mind a ket alvas elott (elpilled,asitozik,a szemet dorzsoli) de amikor ode kerul a sor hogy bemegyunk az agyra, elkezd ugralni,rohangalni, bujocskazni, aztan a mesere talan lefekszik es kezdodik minden elolrol,… falat dongeti, a legujabb hogy pofoz es figyeli a reakciomat. Ha rahagyom, folytatja, ha leszidom, bujik es puszilgat de par perc mulva ujra kezdi. Cirkuszol vizert es mindenert csak hogy huzza az idot,kozli hogy kaka van,…stb,..stb

Probaltam vissza-visszapakolni az agyra kimerten,higgadtan, szigoruan,de csak nevet es ugral, ha eroteljesebben raszolok olyan mintha azt hinne hogy jatszok mert meg jobban kacag.Az apukajaval ugyanezt csinalja csak talan rovidebb ideig.

A sotettol es az egyedul alvastol nem fel. Raadasul most mar solampa is van nala ugyhogy nincs sotet.Az ejszakat altalaban at is alussza. Kiegyensulyozott, jo-kedelyu gyerek, nincsenek veszekedesek,szep csaladi eletunk van.Inkabb csak olyan mintha a vegtelensegig jatszani akarna.

Probaltuk korabbra tenni a furdetest hogy hatha tulesik a holtponton es az a baj , de akkor se aludt el hamarabb fel 10-nel. Aztan kitoltuk a furcsit 8.30ra hogy ne 1-1.5oran at altassuk de o is kitolta ugyanannyi idovel az elalvast.En azt se bannam ha 1 oran keresztul kellene enekelnem neki de ez a harc kiborit. Csak nevet es nevet es akar fejre is allhatok , nem erdeklem. Deli alvasra szuksege van meg ennyi idos korban es ha nem alszik el akkor nagyon nyugos es raplis delutan es akkor se alszik el sokkal korabban es termeszetesen ugyanaz a cirkusz van.

Nem tudom hogy mit tegyek!



2014. jún. 18. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csinálsz semmit sem rosszul, kivéve talán azt, hogy nagyon felhúzod magad a műsorán. Elhiszem, hogy idegesítő, mégis figyelmen kívül kellene hagynod. Beviszed, mesélsz neki, betakarod, elköszönsz, lámpa le, aztán kijössz. Ha utánad megy, hát utánad megy. Mit csinálna akkor? Játszana vagy tévézne? Vagy hisztizne? Egy pár estét kipróbálhatnád, hogy úgy teszel, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne az, ahogyan viselkedik. Lehet, hogy meglepné a reakciótok. Lehet, hogy 1-2 este poénra venné és még rájátszana, de aztán nem lenne érdekes a számára, hiszen nem figyeltek rá.
2014. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszod!

Az a baj hogyha kijovok, akkor atjon bekukucskal es utána vissza rohan.

Rohangál a ket szoba közt, vagy athiv , lefekszik es elköszön kacagva es varja hogy kijojjek es utánam rohanhasson. Mindenből játékot csinál.

Aztan fel ora utan megint szakad a cérna nálam es kipróbálok mast. Ott maradok vele a szobában de nem fekszek melle, elkezd ugrálni en visszapakolgatom amire rajatszik es elkezdi dobálni magat es kacag. De kipróbálom amit írtál egy kicsit több turelemmel.

2014. jún. 19. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet határozottan rászólni, hogy maradjon a szobájában (mintegy tiltva, hogy kijöjjön?).


Esetleg büntisarok kialakítása? Bár nem tudom, ennyi idősnek hatásos-e, vagy idősebb gyerekeknél válik csak be.


Egyébként én is makacs, kitartó következetességre szavaznék. Egy hétig próbáld állhatatosan a szabályoknak megfelelően kezelni. Ha kell, százszor visszavinni/visszaküldeni (leszidni?).


Bocsánat a párhuzamért, a gyerekem még pár hetes baba, de nagyon makacs, "pofátlan" kutyákkal van inkább tapasztalatom. A kutya pont úgy tud viselkedni, mint egy rossz gyerek. TUDJA, hogy nem szabad, de a szemembe nézve, lassú mozdulattal megteszi, tesztelve, hogy meddig mehet el.

Velük szemben is a kőkemény következetesség vált be. Ha nem lehet bejönni a hálóba, akkor igenis rászóltam, ahányszor berakta a mancsát a küszöbön belülre (szó szerint, egyik mellső lábát engem figyelve átemelte, hogy mi fog történni). 3-4 nap ilyen után feladta.


Tudom, hogy a gyerek nem kutya, de pici korban émg sok párhuzamot látok a viselkedésben. Kevesebb a tudatosság, több az ösztön, de a határok feszegetése is mindkét fajnál ott van.

2014. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Pont erre gondoltam, hogy így virgonckodik, Te pedig mindig reagálsz valamit, mert visszaviszed vagy bemész hozzá, újra lefekteted. Ilyenkor hagyni kellene. Kimegy a szobájából? Hát menjen! Majd elfárad, megunja, hogy anya nem pattog minden szavamra, és pár nap alatt abba fogja hagyni az esti műsorozást.

2014. jún. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszotokat!

Nincs gond a kutyas parhuzammal, sot abszolut egyet ertek. Hatarozott raszolas volt,sot arra is figyeltem hogy ne kiabaljak, csak merges legyen a hangom. Sarok van, be is all szepen aztan jon atolel, megpuszil es folytatja mintha a legnagyobb jatek lenne. Le se tudom fektetni mert mar ugrik is fel es kacag, de ezzel is jatszottunk negyed orat. Talan tul gyorsan valtogatom a modszereket?! Megprobalom az atmegyek a szobamba es nem foglalkozok vele amit csinal. Biztos nem voltam eleg kitarto de 1-1.5 ora utan durran az agyam es neha sirva fakadok. Talan ez volt a baj mert apaval is ezt csinalja de nem sokaig.

2014. jún. 20. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
kedves Kérdező bocsánat az offért de nekem teljesen ugyanez a bajom, minden ugyanez csak annyi hogy nekem lányom van, de amúgy teljesen tükör. Értetek el valamit azóta? Örülnék ha megosztanád velem, mert nekem is készen van az agyam teljesen...
2014. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!