Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kérem valaki, esetleg ha...

Kérem valaki, esetleg ha szakember is olvassa mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két fiam van a 3 hónapossal semmi gond,de a közel két évessel annál több.Születése óta borzalmas alvó,volt pár hónap amíg ez rendeződni látszódott,de 1-2 hónapja minden képzeletet felülmúló módon őrjöng az alvásnál....olyan ilyenkor mint aki épp az őrületbe ordítja magát,amikor végképp nem tudom megnyugtatni,kúpot adok neki nagy ritkán,amikor 2 órás.tombolás után már a világát sem tudja és.semmi nem segít.Azt tudom?hogu fél,felvettem egyik éjjel videora,ahogy ordít és közben.mintha látna vmit mert a kezével hadonászik...ezt én értem de nirmális az h.kivétel nélkül minden este elalvás előtt,illetve minden éjjel felkel tombolni?Tönkremegy az idegrendszere ebbe én meg semmit nem tudok tenni,nincs dolog amit ki ne próbáltam volna.Azt is érzékeltem hogy anyásabb lett,apának nem nyugszik meg,sztem ebbe van féltékenység a testvére iránt,de akkor.sem tudok kétfelé szakadni,nem tölthetem a 24 óra minden percét vele,ha megérti ha nem.Lényegében akkor beleőrül hogy tesója lett vagy mi lesz velünk.Ez így nem élet,zombik vagyunk mindannyian,így nem lehet a gyerek felé kiegyensúlyozottságot mutatni....úgy érzem nincs megoldás,az idegeim készen vannak..'ha vkinek volt hasonló kérem mondja el neki mi segített
2014. szept. 9. 00:04
 1/5 anonim válasza:
Nem alvajáró esetleg?
2014. szept. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két éves koruk körül kezdenek el félni a gyerekek. Sokszor még olyan dolgoktól is, amiket szerettek vagy egyáltalán nem félelmetesek. Beszél már? Ha igen, akkor meg tudod tőle kérdezni, miért csinálja. Esetleg feküdj mellé és fogd meg a kezét, mondd el neki, hogy itt vagy mellette, most mindannyian alszotok, fáradt vagy, te is szeretnél aludni, aludjon ő is. Te fogod a kezét, énekelhetsz neki, rövid rímes versikét mondhatsz, ez általában megnyugtatja őket. Ha nem is fog rögtön elaludni, de valószínűleg nem fog ordítani és egy idő után ha forgolódva is, de elalszik.
2014. szept. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el. Nagyon hasonló tüneteket produkál a kisfiad. És ha valóban ez a probléma, akkor csak a türelem segít. Egyszer kinövi.

A kisfiamnál is volt ilyen éjjeli ébredés. Éjfél körül sírva ébredt, felült az ágyban és semmivel nem lehetett megvígasztalni. Ha próbáltam megölelni ütött, rúgott, eltolt magától. Csak az segített, ha ottültem és megvártam míg szépen visszaalszik. Egyébként nem is jó, ha az ember kérdezgeti, vígasztalni próbálja ilyenkor. Csak hagyni kell, hogy magától megnyugodjon. Egyébként ilyenkor igaziból nem is volt ébren. Nálunk kb 1 évig tartott, de végül szakemberhez nem fordultam, mert egyre ritkultak az alkalmak. Szóval nincs bizonyítva, hogy pavor volt, mindenesetre nagyon hasonló, az biztos.

2014. szept. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kicsit kösd magadra kendőbe, látványosan ne legyél csak vele, éreztesd a naggyal, hogy őt is szereted, vondd be a napi feladatokba, adjon oda neked pelenkát stb, játssz vele sokat, csak vele, a kicsi csak ott van veled, kérj segítséget egyebekhez, főzés stb, ha lehet, ne add bölcsiba a nagyot, járjatok babaklubba, ahol együtt lehet más kicsikkel, ha végképp nem megy: neurológus szakrendelés, kizárni pld epilepsziát vagy egyrbet, vagy nevelédi tanácsadó, pszichológus. Ha pavor, akkor türelem, más nem segít!
2014. szept. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3. Válaszoló leírta azt, ami nálunk is volt. Mikor megszületett a hugi, az akkor 2 éves fiam rendszeresen ordítva ébredt, és nem tudtam megnyugtatni, nem engedte, hogy átöleljem, meg semmit.

Türelem, és elmúlt. Talán 1-2 hónap volt, azóta semmi gond nincs.

Hiába foglalkoztunk vele többet, nem segített. Ő így dolgozta fel a változást.

2014. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!