Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most már tenyleg nem bírom?

Most már tenyleg nem bírom?

Figyelt kérdés
27 hónapos a fiam. Az alvás szörnyű! Egyetlen éjszakát sem aludtunk át születése óta. Egyszerűen már nem bírom el alszom ülve. Már a rosszullét kerülget a kimerültség miatt. Párom dolgozik 3 műszakban őt nem szívesen ébresztem fel. Na szóval a lényeg hogy ejszaka van hogy 8-10x fel kel a fiam és míg nem kap inni sír. Próbáltam nem adni neki de akkor nem alszik vissza hanem felkel és elkezd játszani. Én mar tényleg nem tudok mit csinálni. Napköziben egyszer alszik ebéd után. Délelőtt és délután us kint vagyunk a játszótéren délután van hogy 2 órát is. Szóval kifárad rendesen. Vacsi után fürdik kap tejcsit és alszik is. De éjfél után jon a nyugtalanság. Természetesen reggel 6kor óramű pontossaggal ébred néha sikerül vissza altatni de nem mindig. Valaki valami ötlet? Mit tudnék csinálni? Lassan ott tartok hogy felkelni sem fogok birni. De a házimunkát is meg kell csinalnom. Ebédet fozni stb stb.. Segítsetek valami ötlet hogyan aludhatnánk végre nyugodtan? :-s
2014. szept. 20. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Én csak azt nem értem, hogy mivel játszik? Vissza kellene tenni az ágyba, de ne legyen ott játék.
2014. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kimászik az agyából. Rögtön vissza teszem de akkor már fel ébred és kell egy óra mire vissza alszik.
2014. szept. 20. 09:05
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rá kéne szánni pár éjszakát, hogy ahányszor kimászik, visszateszed. Ha nem lesz mivel foglalkoznia előbb-utóbb hamarabb elalszik. A szobában ne kapcsolj villanyt és ne beszélgess vele!
2014. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
vagy lehet nem tud átmenni egyik alvásszakaszbólvagy alvásfázisból a másikba. alvászavarnak is minősülhet a dolog.
2014. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

alvás közbeni légzéskimaradás is oka lehet az ébredésnek!


plusz ez is:

"A gyerekek elalvási nehézségeinek, éjszakai felébredéseinek kialakulásában, "rögzülésében" gyakran a helytelenül kialakított szokások játsszák a főszerepet. Az alvászavarok okainak felderítésével, azok kezelésével foglalkozó szakember szerint ugyanis, alváshigiénés tehát az egészséges alvási szokások kialakításában meghatározó szerepe van a nevelésnek, az "otthonról hozott" mintáknak. A csecsemő, akivel élete első hat hónapjában éjszaka is úgy foglalkoznak a szülei, mintha nappal lenne etetik, mérik, babusgatják, nagyobb korában is "foglalkoztatja" majd éjszaka a környezetét. A szülők egyébként általában a kicsi egy- másfél éves koráig még hajlandók belemenni a "játékba", ám ahogy múlik az idő, egyre nehezebben viselik az éjszakázást. Amikor a szülők belefáradnak az éjszakázásokba keresni kezdik az éjszakai felriadások, illetve az esti lefektetések körüli jelenetek (a gyerek nem akar egyedül lefeküdni stb.) okait."


[link]


meg egy rakás minden ..

2014. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hogyan tud játszani a tök sötétben? Mit csinál pontosan?
2014. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pont a házunk előtt van a lámpa és be szűrődik a fénye. Ma speciel a könyveihez ment. De rögtön érte mentem.
2014. szept. 20. 10:15
 8/16 anonim ***** válasza:

Próbálj teljes sotetet csinálni neki. Ha nincs redőnyotok akkor vegyél black out sotetito függönyt, az teljes sötétséget csinál. Lehet h zavarja a lámpa fénye.

Pici fiamnal észrevettem h ahogy hajnalodik és vilagosodik ő is ebredezik. Amióta figyelek arra h minél kevesebb fény szurodjon be, ő is tovább alszik.

Kitartást neked!

2014. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én is megpróbálnám ezt a teljes sötétet.
2014. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Esetleg estére egy kis citromfű tea neki.
2014. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!