Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ébred fel ennyiszer 9...

Miért ébred fel ennyiszer 9 hónapos babám, és miért ordít akár 1,5 órán át éjjel?

Figyelt kérdés
Tiszta horror már az, ami nálunk folyik. Kislányom soha nem volt jó alvó, idáig még egyszer sem aludta át az éjszakát. Váltakoznak nálunk a jó és rossz periódusok, a jó az, amikor 2x felkel, szopizik és már alszik is vissza. De már 3 hete egy nagyon rossz szériát taposunk, éjfél előtt legalább 3x felkel, ordít, mint a fába szorult féreg...Én nyilván nem akarok már óránként, másfél óránként mellre tenni egy ekkora babát, de sokszor nincs más megoldás mert szinte lila az ordítástól. Először simogatom, énekelek neki, aztán felveszem, ringatom egy kicsit, ezután teszem csak mellre. Éjfél után is fent van kb. még 3x, és gyakori, hogy 4 és 5 órakor már nem is akar visszaaludni. Nagyon fáradtak vagyunk, és én már nagyon el vagyok keseredve. Más hogy volt ezzel? A foga sem kizárt, már 8 fogacskánk van, de ha adok neki Nurofent lefekvés előtt, akkor is ébred. Vegyem el tőle éjszakára a cicit?
2014. okt. 24. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Huu, nagyon sajnalom. Nehez lehet, kitartast! Fogfajasra sajnos keves a nurofen. Igazabol nem tudok mit mondani. Probald meg, hogy nem mesz be hozza, ugy meddig ordit. Ne hagyd, hogy teljesen a baba iranyitson!
2014. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Puliszkas válasza:
Nagyon nehéz periódusban vagytok.Nincs senki aki legalább hetente egyszer váltana titeket?Úgy értem egy nagymama vagy közelebbi rokon aki ott aludhatna nálatok a babával egy szobában,hogy legalább néha kialudjátok magatokat.Mert az ilyen típusú gyerekek,főleg lányok,beláthatatlan ideig csinálhatják ezt és fontos lenne,hogy néha kipihenjétek magatokat,már csak azért is,hogy a babátok "jól rágható szülőkre" számíthasson,mivel ennek a korszaknak az áthidalásához sok türelem kell.Mi kb.2 és fél éves koráig csináltuk ezt,és hülye fejemmel másfél éves koráig nem hagytam soha másra éjszaka,mert hogy tehetnék ilyet a gyerekkel,ezért aztán mindig hullafáradt voltam és minden kisebb problémára sírással reagáltam.Megpróbáltunk minden könyvírta tanácsot is,de az együttalváson és babusgatáson kívűl nem működött semmi.Egyszer hagytuk sírni,hát azt nem kívánom senkinek... végigsírtuk mi is a 20 percet a másik szobában,aztán feladtuk.Gyerekorvosom mindig ezzel vigasztalt:"a gyerek szép,egészséges,ez az egyetlen hibája,rossz alvó.Elmúlik ez is egyszer csak majd az lesz a bajod,hogy nem bírod felkölteni".Volt olyan,hogy Apát kipakoltam a másik szobába,hogy legalább ő pihenjen,ő viszont délután segített mindenben,és küldött aludni a baba mellé arra az 1-2 órára míg csend volt.Szoptatni csak 3-4 óránként szoptattam,azonkívűl cumit kapott,az pillanatnyi nyugtató volt.Amikor visszamentem dolgozni ideköltöztettük a Nagyit,hetente 3-szor vele aludt.Most kiskamaszként elnézve,tényleg boldog vagyok,hogy ez volt az egyetle "hibája".
2014. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fiam is rengeteget ébred. Én már nem kutatom, miért, azóta nyugodtabb is vagyok. Mellettünk alszik, nem várom meg, míg sír, már meg tudom különböztetni, amikor álmában beszél, csak helyezkedik, vagy tényleg ébredés lesz. Ha ébredne, nem várom meg, míg felébred, azonnal cicit kap, akkor is, ha fél órája szopott. Most kezd hosszabban aludni, néha már átalszik egyben 5 órát (korábban volt azért jobb periódus, volt, hogy aludt 8 órát egyhuzamban, csak azt nem velünk egyszerre, így akkor is jutott bőven ébredés éjszakára). Nem fog így maradni, most már előfordul, hogy a cici nem jó neki, itatni kell. Előbb-utóbb az idegrendszere is megérik annyira, hogy ne igényeljen a visszaalváshoz. Én nem tudnám sírni hagyni, de nem is érzem katasztrófának az ébredéseit. Most várom a következő babát, ha így marad szülésig, és hasonló alvó lesz a pici, mint a "nagy" (16 hónapos), akkor a kicsi eleinte kevesebbet fog ébredni éjszaka, mint a nagy...
2014. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni.

Nálunk kisfiam 2 hónapos korától 6 hónapos koráig végigaludta az éjszakát, majd elkezdte a felkelést.

Sok oka lehet: fogzás, mozgásfejlődés, de legfőképp a szeparációs szorongás.

Én azt csinálnám, hogy az éjfélig felkeléseknél csak itatnám (víz vagy tea), ha akkor nem éhes, és utána adnék cicit/tápszert, amikor esetleg éhségtől lehet.

Szerintem ne vedd el a cicit, az is még jobban kikészítené.

Hajnalban úgy sem alszik vissza, ha mellé fekszel, simogatod a hátát, esetleg dúdolsz, és tök sötét van?

Nekünk van ágy a rácsos ágy mellett, hajnalban oda fekszem, benyúlok a rácson, ráteszem a kezem a hátára, esetleg simogatom, hogy érezze, ott vagyok.

2014. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen a válaszokat! Hát végül is úgy döntöttem, hogy egy kicsit megpróbálom külső szemmel figyelni a kislányunkat, nem az anya szemszögéből, és a következőkre jutottam: egy majdnem 10 hónapos csecsemőnek tulajdonképpen már nincs szüksége a cicire éjjel is. Tegnap még fél 11-kor megszoptattam, és az elhatározás, ami érlelődött, tulajdonképpen meg is valósult: fél 12-kor ébredt legközelebb. Akkor már velünk volt, nem vettem fel, nem szoptattam meg, csak simogattam, halkan elmondtam neki, hogy most éjszaka van, pihenni kell, mindenki alszik, és most senki sem fogja felvenni. Kb. 1 órán keresztül sírt, ordított, de aztán lassan megnyugodott, és aludt egészen 2-ig. Akkor kicsit pityergett, de simiztem, és elég hamar visszaaludt - már sírás nélkül majdnem. Majd reggel 7-kor ébredt:) Én már ezt jó eredménynek könyvelem el, kíváncsi vagyok a ma estére, ezt a módot fogom követni, ha gondoljátok, megosztom majd, jó-e így vagy sem:)
2014. okt. 26. 06:57
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Nagyon jól csinálod. Valóban jól látod, hogyha egy ennyi idős baba jól van lakva és jól fejlett nem kell szopnia éjszaka. Első válaszoló vagyok amúgy, akit lenulláztak...

Az én kislányom 12 hónapos, voltak nehéz időszakaink, és le voltam nullázódva, teljesen lestrapált voltam és akkor a két gyerek és a saját érdekemben döntöttem úgy, hogy hagyom ordítani. Nagyon hamar megtanult egyedül aludni és jobban is aludt, így mindenki boldog lett végül. Mikor a fogai jöttek újra felborult a rend, akkor keltem hozzá, mert nem vagyok szadista. Mikor kijöttek a fogai azóta alszik este 9-10-től reggel 8-9-ig. Mivel a fiam is hasonló volt, azt gondolom, hogy ez szoktatás kérdése. Érdekes, hogy mindkét gyerekem tud aludni éjjel..

Sok sikert neked kedves kérdező! Jól csinálod! Éjjel ne szoptasd!

2014. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Anyám, és el tudod hallgatni, hogy éjjel fél 12től fél 1ig ordít a gyermeked?

Szép.

Miért nem adsz neki teát vagy vizet, ga ciciztetni nem akarod?

A baráti körünkben van 2 ilyen pár, akik hagyták ordítania gyereket, meg lehet most nézni őket, az egyikéktől 13 évesen elköltözött a fiuk, haza se igen néz, semmi anya-gyerek kapcsolat nincs köztük, a másiknál meg a 10 éves lány egy szorongó, mindenen síró gyerek lett, az anyját még a wc-re is követi, nem megy el egy osztálytársa szülinapi bulijára, illetve a nyáron befizetett lovastáborba, mert sír az anyja után....

egy ekkora gyereknél ez a gyakori kelés a szeparációs szorongástól van, nem unalmában csinálja. Ha most nem veszed fel, persze, bőgve előbb-utóbb elalszik, csak éppen az anyjába vetett ősbizalom sérül.

De te tudod....

2014. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi ostobaságot, hogy lehet összehordani?
2014. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, a saját hozzászólásodra gondolsz. :)

Majd ha a gyerekeid a későbbiekben hasonlóan viszonyulnak hozzád, mint ahogy leírtam, jusson eszedbe, hogy miért lesz így.

Csak legalább ne biztass másokat is a hülyeségre.

2014. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ne aggódj, nem vagyok én szadista fajta, nagyon is kenyérre lehet kenni, de van egy pont, amikor az ember már nem tud többet adni magából, és hidd el, a gyerekek elfogadják. Mondtam, hogy beszámolok, hogy alakult a dolog...Sokat javult:) Este fürdés után cicizik, majd leteszem a kis helyére, általában nem ébred fel. Ha igen, megsimogatom, énekelek, visszaalszik. Mióta nem kap éjjel cicit, sokkal hamarabb megnyugszik. Ha megyek én is aludni (a mi ágyunk mellett van a kiságya), általában megébred, akkor magam mellé veszem, és alszik tovább. Néha még megébred, de megsimogatom, és alszik is. Szóval bevált! Éjjel 1, 2 alkalommal ébred, de az sem vészes:) Őneki már nincs szüksége az éjjeli cicizésre, magamat nem vontam meg tőle - érzékeli ha ott vagyok, és az is elég biztonságérzetet nyújt neki:) Éljen, happy end:)

2014. nov. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!