Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatnátok egy újszülöt...

Hogyan altatnátok egy újszülöttet és egy 2 évest?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 éves, a kislányom 10 napos. Mindenhol azt hallom, hogy meg kell próbálni összehozni a gyerekek alvását, a nagyobbik gyermek alvásidejében altatni a kicsit. Én próbálkozom, de a pici nem alszik, a nagy pedig így nem tud elaludni. Mellette még ott kell feküdnöm, a pici viszont azonnal sír, ha nem vagyok a közelében. Próbáltam a mellkasomra tenni, úgy lefeküdni a nagy mellé, de nem tetszik neki. A.nagy egyébként nagyon jó alvó, csak meseolvasás után kell Neki egy 10 perces összebújás. Ha addig leteszem kint a picit a járókában, végig sír, ami zavarja a nagyot, látom rajta.

Vannak ötleteitek? Köszönöm.


2015. febr. 10. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
próbáld úgy hangolni, hogy a picit megszoptatod és aztán altatod a nagyot, addig a kicsi nyugodtabban elvan egyedül is, vagy elalszik.hisz ilyen kis babák szinte egész nap alszanak.
2015. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Ezzel most nem igazán tudsz mit kezdeni, mert már elrontottad a dolgot.


A kétévest már át kellet volna szoktatni arra, hogy lerakod az ágyába, puszi, símogatás és utána egyedül alszik.


A kicsit meg megszopotatod (vagy üvegböl megeteted), a válladra fektetve böfizeteted és szintén az ágyába teszed.


Ha ezt kezdettöl így csinálod, nem lesz gond az altatással.


(nekem mind a négy gyerekem így lett szoktatva, és nem volt sírás elvalváskor)

2015. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ugy gondoltam hogy még a nagyobb eszi az ebédet,addig megetetem a picit és leteszem aludni aztán mig a pici alszik elaltatom a nagyot.nem tudom sikerül e.pár hónap múlva meglátjuk.probáld ki te is hátha sikerül!
2015. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es: Bárcsak egész nap aludna! De nem, nagyon keveset alszik, tegnap itt járt a doktornő, azt mondta, vannak ilyen babák. Cserébe viszint éjjel elég hosszan alszik. De jó ötlet előtte megszoptatni, kipróbálom.

2-es: lehet, hogy Neked ez így ment, nyilván ügyesebben csináltad, mint én, de azért zömében inkább olyan ilyennkorú gyerekekről lehet hallani/olvasni, akik mellett még ott kell lenni, amíg el nem alszanak.

2015. febr. 10. 15:15
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as: alapból jó elgondolás, csak az én kisbabám nem alszik pár percnél hosszabban, ha leteszem. Tehát eddig az a tapasztalat, hogy alszik néhány percet, és már fent is van megint. Valószínűleg kezdődik a hasfájás, folyton nyugtalan.
2015. febr. 10. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz, nálunk egyik gyerek sem összebújással aludt el, de én úgy csináltam annak idején, hogy amíg a picit szoptattam, addig a nagy(ok)nak mesét olvastam, aztán a picit beraktam az ágyába (egy szobában alszanak mindhárman), ekkor ment a nagy is az ágyába. Amíg elaludtak, annak simogattam a hátát, amelyiknek éppen jobban kellett. Esetleg megpróbálhatod, hogy összebújás helyett, öledben a picivel a fiad ágya szélére/ágya mellé ülsz, és simogatod vagy fogod a kezét.
2015. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Ez lett volna az egyik verzió, amelyiket ki próbáltam volna /mármint a picivel a fiam mellé ülni/, de úgy tűnik, mára le tudva az altatás kérdése /a nagy altatása előtt közvetlenül megszoptattam a picit, és addig nyugodtan nézelődött, míg a nagy elaludt/. Ezt is valamelyik kommentelő javasolta.

Szval köszönöm. Próbálom így csinálni.

2015. febr. 11. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!