Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hordozós anyukák! Újszülöttet...

Hordozós anyukák! Újszülöttet hogyan, miben hordozhatok?

Figyelt kérdés

Januárra várjuk a második gyermekünket, a kislányunkat. Van már egy 20 hónapos kisfiam, akit rengeteget hordoztam anno. De nem újszülött korától. Olyan 7 hetes baba lehetett, amikor vettem egy Nandu kendőt, és békalábtartásban a kezdetekben, majd kilógatva a lábait függőlegesen hordoztam. Imádta. De Ő akkor már gyönyörűen emelte a fejét, nagyon erős, nagy baba volt.

Most az lenne az elképzelésem, hogy a picurkát hordoznám sokat, akár itthon is, amikor a naggyal foglalkozom. Így mindkét gyermekem megkaphatná azt a figyelmet és törődést, amire szükségük van. Csak elbizonytalanodtam, hogy vajon egy újszülöttet lehet-e hordozni, nem ártalmas-e a gerincének, megfelelő-e ehhez a kendőm, mi az ideális kötési mód. Anno a kisfiamat is gyakran hordoztam még itthon is, mivel hasfájós volt, ha hozzám simulhatott, minden rendben volt. Na, ilyen okból készülök arra, hogy a hugit i s sokat fogom hordozni. Ráadásul hideg lesz kint, inkább hordoznám, mint babakocsiznánk.

Nagyon várom az ötleteiteket!


2014. nov. 28. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
rugalmas kendőben v 3,5 kg fölött csatosban
2014. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én rugalmas kendőben hordoztam az icipicit. a youtube-on találsz újszülöttes/rugalmas kendős videókat. Bár lehet, hogy csak angolul, de gondolom, az mindegy.
2014. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, a rugalmas kendőre gondoltam én is. És vajon milyen pozícióban? Bölcsőtartás? Gondolom, egy újszülöttet még nem szabad függőlegesen hordozni.
2014. nov. 28. 13:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsötartásban ne!! Nem biztonságos. Függőlegesen kell, minden onton megtámaszrva rugalmas vagy szövött kendővel. Belül zsebes, vagy kenguru kötésben. Vagy szövött karikás kendővel!


Keresd meg Facebookon ezeket a csoportokat: Babahordozás Kérdezz-felelek, Babahordozás - Kérdések és válaszok. Tapasztalt anyukák és képzett hordozási tanácsadók válaszolnak.

2014. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kendőben.

Rugalmas, vagy sima, az teljesen mindegy.

1. azt írta csatosban 3,5 kg felett....hát jó nagy baromságot írt, csatosba ülni tudó babát teszünk, vagyis 6-7-8 hónapos kor körül.

Fektetve sose hordozd, csak függőlegesen, magad felé fordítva.

2014. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A csatoson én is meglepődtem.

Köszönöm egyébként.

Van valami tanácsotok ilyen hideg időben a hordozással kapcsolatban? A fiam tavaszi baba volt, nyáron volt, hogy egy szál pelusban csücsült a kendőben. El kell majd takarnom a babám arcát/száját, hogy ne érje közvetlenül a levegő? A fiam miatt valószínűleg sokat kell sétálnunk, Ő egy energiabomba, tehát nem maradhatok bent heteket az újszülöttel a lakásban.

2014. nov. 28. 14:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Függőlegesen, egyetértek. Mondom, videók. :)

Itt nézegethetsz hordozásra alkalmatosságokat:

[link]

2014. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Megfelelő kötéssel a szövött Nandu kendőd is jó, a kötési módban hordozási tanácsadó tud segíteni.


[link]


Itt pedig a hidegben hordozásról írnak.

Egy másik kérdéshez már írtam ezzel kapcsolatban választ, bemásolom ide is:

Nekem polár kabátom van, az alá veszek még egy kardigánt, miután magamra kötöttem a kicsit. Én garbót veszek fel, rá pedig olyan sapkát adok, ami a nyakát is takarja, vagy egy sálat tekerek a nyaka köré. A feje kint van a kabátból.

Ha karikás kendőben viszem, akkor a kendő lelógó végét is a hátára terítem, aztán veszem fel a kardigánt, majd a kabátot. A kicsit nem öltöztetem fel vastag kabátba, csak egy body+rugi kombó van rajta, különben meggyulladna a kabátom alatt. :) Ja, és úgy kötöm magamra, hogy a feje búbja kb. az én állam magasságában legyen.

A férjem is hasonló módon szokta vinni kabát alatt, a lényeg, hogy elég nagy és meleg legyen a kabát. ;)

2014. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A bölcsőtartás nem jó, legfeljebb szoptatás idejére. Függőlegesben szabad hordozni, jól kell megkötni a kendőt. A kendő szövése miatt a gerince egy jó kötésben megfelelően van támasztva és tehermentesítve. Keress egy hordozási tanácsadót, videóról én nem tudtam volna jól megkötni.
2014. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos dolgokat írtatok. Köszönöm szépen!
2014. nov. 28. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!