Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esti altatással kapcsolatba...

Esti altatással kapcsolatba szeretnék tanácsokat kérni?

Figyelt kérdés
3hónapos a babánk. Nagyon hasfájós volt, egész napot végig sírta így folyton kézben volt... az a probléma hogy bizony hozzá szokott ehhez és másképp nem tudom elaltatni csak úgy ha kézben van, sétálunk, ringatom és közben cscscs :( ezzel még a kisebbik gond. Ha elalszik és leteszem a kiságyba (csak hason alszik, háton mindig felébred, ehhez is hozzászokott) rögtön emeli a fejét és sír... van hogy ezt "eljátsza" egymás után 5-6-szor és nekem már leszakad a kezem, derekam. Annyi helyen látom, hogy fürdés evés irány a kiságy simizik a babát és alszik, nálunk ez lehetetlennek tűnik :( abszolút sehol sehogy nem alszik csak kézben és persze nem lehet hogy közben én üljek, csak úgy jó ha sétálok vagy ringatom állva... van valami tanácsotok hogyan lehetne másképp?
2015. febr. 18. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ugyanez volt, az jött be, hogy amikor letettük a hasára rögtön rátettük a kezünket a hátára és óvatosan paskoltuk a fenekét a másik kézzel, ez neki olyan érzés mintha ringatnád. Volt hogy sírt még egy darabig, de ezzel a módszerrel mindig elaludt. Kitartást nektek!:)
2015. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lienci ***** válasza:
Kisfiam most egy eves. 4,5hos koraig borzasztoan hasfajos volt, mi is kezben ringattuk sokat es o is megszokta. Szerencsere a hasfajas elmultaval sokkal konnyebb lett az elet. De o is megszokta a kezben levest. Errol lassan leszoktattuk, sok siras aran. Aztan amikor kb 4-5 hos koraban elkezdett magatol forogni, onnantol mnden pozban aludt nyugodtan. Tehat ezt csak k kell varni. Eleg nagy baba volt szuleskor is. Es most is. Ezert beszereztunk egy mei tai-t. Ezzel kenyelmesen magadra kotod, es nem faj kezed, hatad. Szuper dolog. Kisfiam a mai napig kezben alszik csak el, akkor is, ha hihetetlenul faradt. Mashogy nem megy. De en ezt nem is banom, hipp hopp elrepul az ido, es mar nem akar majd kezben aludni. Egybkent sajat szobaban, sajat agyban alszik, csak az elalvashoz kell az oleles. En nem birom hallgatni, ahogy az agyban sir. Ezt mindenki csinalja ugy, ahogy akarja, es jol esik neki. K erre eskuszik, ki arra. 😁
2015. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is extrán hasfájós volt, 3 hónapos koráig szinte le sem tettük, láttuk, hogy fáj a pocakja, görcsben volt az egész teste, így ringattuk, masszíroztuk stb. Ő kb. 8 hósan szokott le a ringatásról, egyik napról a másikra elaludt az esti szopi közben, és onnantól elég volt csak melléfeküdnöm. Szval tudom, hogy megerőltető folyton ringatni, de hidd el, a babák többsége előbb-utóbb leszokik róla magától. Ha a pocakja fáj, addig úgysem fog menni a.ringatásról való leszoktatás, amíg meg nem szűnik a hasfájása, hiszen kínlódik.
2015. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj semmije akkor Ferber-módszerrel lehet altatni. Lehet, hogy lesz pár keményebb napotok, de jó lesz utána. Én a lányomnál 1 hónapos kora előtt kezdtem, néhány nap múlva átaludta az éjszakákat, sőt nappal sem kell variálni, lefektetem, kijövök.16 hónapos, boldog és kiegyensúlyozott.
2015. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utána néztem ennek a módszernek, nem tudom hogymerném-e hagyni sírni... ha nappal csak úgy hasra teszem akkor is sír :(
2015. febr. 18. 16:11
 6/10 anonim ***** válasza:
A Ferber módszer nem arról szól, hogy magára hagyod, mikor sír. Apránként kell az időt húzni és megtanulja magától az önnyugtatást. Nekünk 3 nap volt.
2015. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És te mennyi ideig húztad? Lehet kipróbálom.
2015. febr. 18. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:

A Ferberes vagyok. Az én technikám: Első nap letettük, kijöttünk. A bébi sírt, így a férjemmel 2-2 perces váltásokkal bementünk hozzá. Nem vettük ki, csak megsimogattuk, majd kijöttünk akkor is ha sírt. (természetesen nem bömbölt). Az első nap ezt tízszer megcsináltuk, majd elaludt.

Következő este 4-4 percenként mentünk be felváltva, az azt követő estén 5-5 percenként kb. 4-5 alkalommal.

Az ezt követő estén leraktuk és csöndben elaludt. Onnantól nem volt semmi gond.

2015. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az en babam 2.5 honapos, szinten hasfajos, bar mar jobb a helyzet.Szerencsere neki delutanonkent szokott jobban fajni a hasa, az esti furdetes megnyugtatja.Utana mar csak eves es rogton megy aludni.A furdetest mindig fel oraval eves elottre idozitem, igy ha csuszik az utolso etkezes, csuszik vele a furdetes is.

Szoval eves utan rogton beteszem az agyaba, ilyenkor megkapja a cumijat, hatalmasakat mosolyog, majd lekapcsolom a villanyt es leulok melle amig elalszik.Ez altalaban 5-10 perc, es utana reggel 7:30-ig enni sem ebred fel, gyakorlatilag bombat lehetne robbantani mellette :-)

Nappal viszont tobbnyire o is babakocsiban, hintaban vagy kezben ringatva alszik el, tehat o is hozzaszokott a ringatashoz, de valahogy nalunk megis bevallt az esti "rituale".

Ha gondolod probald ki, hatha nektek is bevalik.Mindenkepp akkor tedd az agyaba amikor nyugodt.Ha a furdes megnyugtatja, akkor kozvetlenul furdes es eves utan.Ha cumizik add oda a cumijat es simogasd amig elalszik.Ha elkezd sirni vedd fel amig megnyugszik, de meg ebren tedd vissza a kisagyba megint.Ezt ismeteld ahanyszor csak kell.(nalunk csak nappali altatas kozben sir, este szerencsere egyaltalan nem)Sirni hagyni szerintem nem jo otlet, mert attol csak eberebb lesz.

2015. febr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én fiamat hiába simogatom bármit csinálok "ordít" amíg vissza ki nem veszem a kiságyból, amint kiveszem már alszik is a kezben aztán ha újra leteszem újra kezdi... ma kb tizedszerre sikerült letennem, most este 10-kor... teljesen kivagyok.
2015. febr. 27. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!