Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos baba miért kell...

9 hónapos baba miért kell éjjelente háromszor?

Figyelt kérdés

Kb 5 hós kora óta, ha csak egyser kel, már jónak számít. Napközben délelőtt 1-1,5, délután kétszer fél órát alszik (cumival alszik el).

Sokszor ez is gond, éjjel nem talalja a cumit es amiatt tul pörög, de nem mindig ez a gond, fel kel akkor is ha ott a keze ügyébe.. enni kap eleget, cici+tapszerrel potlok...probaltam mar neki vizet/uditot adni de azt nem fogadja el...a harom ebredesbol egyszer szoktam megszoptatni de csak ha nagyon nyugos, akkor adok neki cicit amugy probalom anelkul visszaaltatni. fogom a kezet aztan mikor nagyjabol lenyugodott, cumizik, kijovok a szobajabol es akkor elalszik 3-4 percen belul. a szobajaba sotet van, nem ez a gond..

masnak is ennyit ebred? miert van ez, mit tehetnék? napi 3 orat minimum levegon van.


2015. ápr. 21. 01:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
1 éves a babám és éjjel minimum háromszor ébred. De ez igazából miért gond? És miért gond, ha megszoptatja az ember? Miért kell ennyire az ösztöneid ellen dolgozni? Szoptasd meg amikor felébred és kész, talán még tápszerrel se kell többé pótolnod. Mondjuk valószínű én azért nem csinálok ebből gondot, mert nem csak hogy egy szobában van velünk, de szorosan az ágyunk mellett van a rácsos ágya. És ez annyira tökéletes! Fel se igazán ébred, meg se kell várnom, hogy sírjon, már teszem is mellre, félálomban szopizik és pár perc múlva boldogan alszik tovább. Senkit sem zavarunk ezzel, a férjem ennyitől nem ébred fel, hiszen a gyerek nem is sír. Nekem aztán magyarázhatná valami nagyokos, hogy milyen hiba cicivel elaltatni a gyereket. Az én babám még a mai napig azon alszik el. És ez miért gond? Este fürdés, karomba veszem, szopizik és már alszik is. Nap közben is a leggyakrabban a mellemen alszik el. Szerintem ez annyira természetes, minden anya ösztönösen tudja, hogy így kéne, csak aztán jönnek az okosok, hogy tedd külön szobába, mert így meg úgy, és akkor már persze gond, ha éjszaka többször ébred, én se szívesen mászkálnék át a másik szobába. Csináld a szíved szerint és minden helyrejön, még cumi se fog kelleni.
2015. ápr. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az én szívem azt mondja, hogy egy 9 hónapos babának nem a mellen kell elaludnia, és nem az ágyam mellett. Nem tudok azonosulni a gondolkodás módoddal. nem pontozlak le hiszen legjobb szándékból próbáltál válaszolni, de ez így ebben a formában nem segítség. Hogy miért gond ha 3-szor kel? a férjemnek nagyon nehéz a munkája, versenyszféra stresszes munkakör, napi 2 óra utazá minimum. én kertet vezetet, iskolába járok a háztartás mellett, nappal nincs időm aludni. ébredésenként minimum egy óra mire vissza alszom, tehàt ha ő háromszor ébred akkor én kb 3-4 órát alszok egy nap. ez elment 6 hónapos korában, elmenne esei jelleggel, de hogy 3 hónapja tart az rendkivul kimeritő, és a szivem egyaltalan nem azt mondatja hogy ez igy normalis hanem hogy at kellene vennem az iranyitast. :) es nem akarom hogy cicin elalvo legyen, nagy nehezsegek aran sikerult csak leszoktatni rola, hogy amikor tanfolyamon vagyok es apa vigyaz ra, nala is elaludjon es nekem meg ne durranjon szét a mellem. ennek ellenere megszoptatom ejjel, mert utana elalszik az agyaban egyedul, nem is ezzel volna a gondom, hanem az ezen tuli 3-4 kelessel, egyebkent regebbeb mindeb alkalommal megszoptattam, annyira tetszett neki hogy 7-8szor kelt ejjelente...
2015. ápr. 21. 03:29
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon igaza van az elsőnek! Ha éjjel szopizni akar egy anyatejes baba/kisgyermek, a legnagyobb szívtelenség megvonni ezt tőle. Tudod, hogy a cici nem csak táplálékforrás. A babád pont a szeparációs szorongás idejében van, hiányzol neki, persze, hogy többet ébred. Szoptasd meg nyugodtan! És tedd magad mellé vagy aludj vele! Nem ördögtől való dolog ez, és legalább békésebbek lesznek az éjszakáitok.

A kisfiam nagyon cicizős volt, Vele aludtam, Ő is nagyon sűrűn kelt, szopizott és aludt is vissza. 15 hósan még min. 2x szopizott éjszaka. Aztán egyszercsak elválasztotta magát, és beszokott a szobájába. Most is éppen békésen alszik az ágyában.

Most a pici hugija miatt kelek éjszaka, szopizik és alszik. Egy szobában van velünk, Ő még nem igényli az együttalvást, de ha a szep.szorongás miatt majd elkezd sűrűn ébredni, valószínűleg magunk közé vesszük Őt is. Ez tényleg annyira ösztönös. Hagyd dolgozni az ösztöneidet!

2015. ápr. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Nos, arról a gyerek nem tehet, hogy ezerfelé szakítod magad. Valószínű nem jókedvedből jársz tanfolyamra, nyilván ez valami kényszerhelyzet, de akkor se a gyerek ébredésével van a gond, hanem a kényszerhelyzettel. Mindannyian sokkal jobban aludnátok, ha közvetlen melletted aludna, még a férjed is, mivel nincs gyereksírás. Nem órák múlva aludnál el, mert te se ébrednél fel teljesen szoptatás közben. Hogy ez mennyire kavar be a nap közbeni elalvásába, ahhoz nem értek, bár én mindig úgy voltam vele, hogy akkor aludjon, ha álmos és sosem altattam.
2015. ápr. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

egyikunk se tud ugy aludni ha itt alszik, se en se a erjem de a baba. koszonom hogy segieni probaltok, de szamomra ez nem megoldas, hogy velunk alszik, es azt sem gondolom, hogy 5 honapos kora ota folyamatosan szeparacio miatt ebred...amugy meg minel tobbet szoptatom ejjel, annal tobbszor ebred, tehat magammal cseszek ki (es vele is hiszen o is nyugos lesz ha ejjel nem alszik) ha megszoptatom orankent...o mar nem 2 honapos hogy orankent szoptassam, en nagyon nehezen fogadom el, amikor egy even feluli gyerekeket még napi 3-4szer szoptatnak....azert no a kis foguk mert a termeszet ezel jelzi az elvalasztas idejet....ettol fuggetlen tudom hogy a szopi nekik nem csak taplalek forras, tehat szivesen megszoptatom reggel este, hogy jol induljon a nap es szivesen megszoptatnam ejjel is, ha utana nem arrol volna szo hogy ornakent akkor szopizni akar.

Na de ez csak velemeny, a kerdes ugye nem az volt hogy meddig szoptassuk a babat, es egyikunk pihenese sem megoldott ha magunk koze vesszuk a babat, volt ra pelda hogy megprobaltuk, a vege az lett hogy a ferjemnek ki kellett koltozni a kanapera hogy ne ugy menjen be dolgozni mint a mosott ..... :) nem gondolom hogy ez megoldas volna barmire is, foleg hogy mind harmunk rossz alvo, ezt tudva mar az elso naptol kulon szobaba alszik.

2015. ápr. 21. 06:30
 6/16 A kérdező kommentje:

*se en se a ferjem se a baba.


es sajnos a lanyom altatni kell mert ha porog egesz nap, es nem alszik delelott akkor deltan 3-ra atesik a holtponton es onnantol elaltatni nem lehet, viszont minden mashoz nyugos vagy. szerencses vagy ha a te babad nem kellett altatni, annyira az enyemet sem kell,mert ha almos kb 4-5 perc alatt elalszik cumival, de ez mar egy eredmenye annak, hogy le lett szoktatva a cicin altatasrol....regen mindig cicin aludt, igeny szerint szoptattam, hat az lett a vege hogy egesz nap.cicizett de nem aludt katasztrofalis idoszak volt, 7-8szor keltem hozza ejjel es errol szolt a nappalbis..ne ebbol nem kere biztos vannak babak akiknel ez mukodik, de az enyemnel a 3 orankenti szoptatas es a rendszer sokkal jobb.

2015. ápr. 21. 06:35
 7/16 Münki ***** válasza:
100%

Én is különalvás-párti vagyok. Nálunk a kicsi első perctől külön aludt, külön szobában, és végig aludta az egész éjszakát. Soha nem volt belőle probléma, soha nem sírt.

Hozzátenném, hogy 1 éves koráig ő is szopott, tápszert nem kapott.

Nálunk fél éves korában kezdett el kelni éjjel, amikor beindult a fogzása és tartott hónapokig változó intenzitással. Volt, hogy nem kelt, volt hogy egész éjjel fent voltunk. Erre gondoltatok már esetleg? Vannak erre is mindenféle zselék, amivel végszükség esetén be tudod kenni az ínyét.

2015. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

gondoltam, de még nincs kint foga, és mégis 5-6 hónapos kora óta ez van... gondolod, hogy létezik hogy 3 hónapja minden éjjel fel kel a fogzás miatt, de mégsem bújik még ki neki? Egyetlen egy éjszakát sem aludt át 5 hónapos kora óta, pedig addig mindegyiket..

Általában 9-kor teszem ágyba, 23.30-kor van az első ébredés, ha megszoptatom, és jó napunk van, akkor többet nem is kel fel. Ha rossz napunk van, hiába szoptatom meg, fel kel még 1.30 körül és hajnal 4.00 körül is.

Ilyenkor néha gyorsan vissza alszik, néha legalább 20 percet kell állni az ágya mellett hogy újra elfáradjon.

Nem tudom, hogy ez lehet e fogzás, próbáltam neki géllel kenni, néha el is aludt tőle, néha abszolút nem használt...meg hát ugye azt cska egy nap kétszer lehet használni, ő meg csak éjjel 3-szor kel..

2015. ápr. 21. 09:01
 9/16 Münki ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt, kb. 5-6 hónapos volt, amikor elkezdett ébredni éjszakánként. Addig végig aludt mindig. Neki is 10 hónaposan jött ki pedig csak az első foga. Nagyon lassan jöttek ki. Nálunk az volt, hogy mivel nem lehetett éhes, nem fázott, nem volt melege, a gyermekorvos azt mondta, hogy igen, valószínűleg a fogzás miatt.

(Én idővel leszoktattam szándékosan a ciciről éjjel, mert az volt a gyanúm, hogy csak ezért kelt fel. Mivel éreztem, hogy nem szopott, csak cumizott a cicin, akkor javult a helyzet).

2015. ápr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A lányom maholnap 11 hónapos, de 6,5 hós kora óta az van, amit Te is leírsz kedves Kérdező. Nekünk egyértelműen a fogzást mondta a dokink és a védőnőnk is oknak, közben volt egyszer beteg, akkor betettem magunk mellé az ágyba, azóta sokszor alszik velünk (úgy, hogy az ágy be van tolva a fal mellé, ő van a fal felől, én mellette, a férjem pedig a szélén), így elég jól tudunk aludni mindnyájan, de ettől függetlenül sokszor ébredt. Egy foga van kinn, mellette egy készülődik már vagy két hónapja... Amikor még kaptam azt a tippet, hogy az éjjeli cicizés miatt ébred sűrűn, próbáltam korlátozni esti és hajnali szopizásra, hát volt, hogy éjfél körül egy órát ordított és utána is kelt óránként. Erről leszoktam, mert így még annyit sem aludtunk, visszatértem a szopizik ha ébred metódushoz. Múlt éjjel volt először, hogy fél 9-től 3/4 4-ig aludt egyhuzamban, oké, nem egyedül, hanem mellettem, de ez is már óriási fejlődés! Múlt héten kapott egy homeopátiás bogyót, hogy most valóban ettől alszik jobban és ébred kevesebbszer, nem tudom, annyira nem is érdekel, mert alszunk végre (nekem is vagy egy órát tart, mire visszaalszok, szóval teljesen átérzem a helyzeted)! Remélem ez így is fog folytatódni. Szóval kitartást, a homeopátiát esetleg kipróbálhatod, ha olyan helyen laksz, hogy van homeopata doki és elég tapasztalt gyerekekkel is.
2015. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!