Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Eddig este nyolctól reggel...

Eddig este nyolctól reggel nyolcig aludt. Van értelme átszoktatni az alvást, vagy csak kitolnánk vele?

Figyelt kérdés

Pár héttel ezelőttig 8-tól 8-ig aludt, plusz nappal két 1.5 órás alvás.

Az utóbbi hetekben már hat körül kel, és a nappali alvások hossza nőtt meg bő két órára.

Érdemes kivenni az egyik nappali alvást, hogy reggel tovább aludjon, vagy nem tennének jót vele?

14 hónapos


2015. júl. 19. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi idősen a fiam már csak egyszer aludt nappal.

Szerintem érdemes áttérni nálatok is.

Sokkal jobbak lesznek a napok egy nagy alvással délben, jobban lehet időzíteni is.

2015. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a napközbeni egy alvást. Ez valószínű kicsit kevés, de a kettő meg már sok lenne. Cserében talán nem kel reggel hatkor.
2015. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is 14 honapos. délelott alszik 1 orát, délután 1,5-2 orát. este 8-tol reggel 8-ig. én probáltam már, hogy kimaradt a délelotti alvás, de nagyon nyugos volt tole a kisfiam. viszont nálatok igy, hogy már reggel 6 korul kel, talán áttérnék az egyszeri alvásra.
2015. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez jelentheti azt, hogy lassan átáll majd- ez kicsit szenvedős tud lenni, ha már a 2 sok, az 1 kevés.

Viszont csak ámulok, hogy mennyit alszik, az én fiam 7 hós korától napi 1x aludt és volt h csak fél órát :/ Az éjszakát emellett nem részletezném, több részletből sem jött össze a 9 óra... Szóval nagyon szerencsés vagy! :)

2015. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem most azért is lett aluszékony, mert hidegre szoktattuk (télen 17-18 fok, nappal max 21) és megüti a meleg. Este eleve vizes hajjal kell letenni, tisztes távolban ventillátor, egyébként nem alszik.


De én is hidegmániás vagyok, viszont én épphogy nagyon rosszul alszom már egy hete, mert éjjel se megy 23-24 fok alá a benti hőmérséklet. Ahhoz képest, hogy én januárban, sarkig tárt ablak mellett, meztelenül baromi jókat alszom.

2015. júl. 19. 22:52
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem véletlen

6, 7-kor "illdomos" kelnie


de jó neked hogy ilyen jó alvó :)

én babám este 9 v 10 től alszik csak reggel 7-ig és napközben 2 alkalommal 1-1 órát alszik. ritka de megesik, hogy du 2 órát alszik.

2015. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!