Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves baba elaludhatna...

Fél éves baba elaludhatna magától? Sose volt jó alvó, érdemes lenne most már hagyni kicsit sírni, had aludjon el magától?

Figyelt kérdés
4 hónapos korától kezdve a kiságyban alszik el esténként. A nappali alvás változó, van hogy babakocsiban tologatva, a nagy ágyon magától, vagy ha odafekszem mellé és simogatom. Van azonban, hogy azonnal megriad, ha nem tolom a kocsit és ez már lefáraszt a harmadik eset után. Akkor járok a legjobban ha belealszik az evésbe.
2015. aug. 26. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hogy még nem alszik elég mélyen és azért ébred meg amikor megáll a kocsi. Tologasd tovább vagy vidd be és feküdj mellé. Sosem hagytam az enyémeket sírni pedig a kicsit már egyedül vállaltam.
2015. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

igen, az én lányom 5 hós volt, mikor alkalmaztuk az alvástréninget. Cumit kapott, és bejárkáltam hozzá, a vége persze sírás volt hiszen addig cicin aludt...de negyed óra nyüszögést követő negyed óra sírás után elaludt, és onnantól kezdve mindig elaludt cumival 5 perc alatt, egyszer kétszer kellett bemennem hozzá hogy elaludjon. Egy darabig át is aludta így az éjszakát, most egy éves múlt, egyszer-kétszer felkel éjjel, de elég csak megfognom a kezét és egy perc múlva vissza alszik a cumijával. De tegnap pl elaludt a szőnyegen a cumival amíg felmostam, altatnom se kellett :)) szóval nyugodtan próbáld meg, adj neki cumit, simogasd, magyarázd el neki a helyzetet, de ne vedd fel ha sírni kezd, próbáld az ágyában megnyugtatni. Éjjeli altatásnál kezd, ha szerencséd van, csak egyszer kell mindezt megtenni, mert ennyi bőven helyre rakja az alvását.

Illetve mondják, hogy amelyik babánál 2-3 nap alatt nem hoz eredményt, annál ez nem is fog működni.. szerencsére nálunk működött.

2015. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

egy csecsemő nem képes önmagát megvigasztalni.

ha befejezi a sírást, az azért van, mert feladta hogy meg fogják vigasztalni.

2015. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

kedves utolsó, ez az egyik nézet, igen. Én azonban azt az álláspontot vallom, hogy a csecsemő is képes önnyugtatást tanulni - vagyis megtanulni azt, hogy bizonyos helyzetekben önmagán is tud segíteni: az ujjával, cumijával. Nem azt mondom hogy hagyjuk sírni a babát, hanem hogy adjunk neki valamit, amivel saját magát el tudja altatni. A sírás ez esetben csak reklamáció, amiért cici helyett vagy ringatás helyett cumit adunk. Nem azért sír mert magára hagyjuk, hiszen nem erről van szó, és senki nem is javasolja hogy hagyja magára a kérdező a babát. Csupán azért sír majd, mert nem kapja meg a megszokott dajkálását, de helyette kap valami újat, és szerintem fontos is, hogy a csecsemőt - babát arra neveljük, hogy néha önmaga is meg kell oldjon helyzeteket.

Persze nem hiszem hogy egy 2 hónapos ded képes bármit megérteni ezekből amiket leírtam, ezért nem is szoktam javasolni a módszert 4-5 hónapos kor alatt.

2015. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy én sem hagytam még. Elég nehéz eset, vagy inkább én várok sokat.
2015. aug. 26. 12:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk Ez úgy ment, hogy betettem a kiságyba, elkezdett sírdogálni, pár perc múlva,mielőtt nagyon belelendült volna bementem megnyugtatni, néha elég volt a pociját vagy a hátát megsimogatni, de volt olyan is, hogy ki kellett venni. A legfontosabb az volt, hogy mindig teljesen nyugodtan mentem be hozzá, 2-3 nap alatt megtanult magától elaludni, 5 hónapos volt ekkor. A cumit nálunk nem fogadta el, így maradt az úja...
2015. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
igen, így kell csinálni, ahogy a 6-os írja...ha már nagyon sír, természetesen felveheted, megnyugtathatod. A lényeg végül is az, hogy érezze hogy ott vagy ha nagy a baj, és erre az is jó módszer, ahogy az utolsó írja. Nekem elég volt egy este és nem vettem ki az ágyából, nem is lett volna értelme, mert azzal önmagában nem tudtam volna megnyugtatni, elég erős cici függőségben szenvedett :)
2015. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Sírni hagyni?!?! "Alvástréning"? Ez most komoly?
2015. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igen, van alvas trening. olvass utana mielott tudatlanul pontozgatsz.
2015. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es, gondolhatod, hogy a felháborodásom/meglepettségem nem a tudatlanságomból ered, hanem abból, hogy vannak - és mennyien! - olyan szülők, akik ilyet alkalmaznak a gyermekükön, és másokat is erre bíztatnak. Ez az ami elképesztő.


Ami a pontozást illeti: én olyat itt nem láttam, nem pontoztam senkit. Azt hogy egy választ valaki hasznosnak, semlegesnek vagy nem hasznosnak ítél-e meg, azt hadd döntse el ki-ki maga. Ez nem személyeskedés, hanem véleménynyilvánítás. Egyébként te elolvastad azt, amit az oldal használatáról, a válaszokra vonatkozóan írnak? Mert én igen.

2015. aug. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!