Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este a megszokott időpontban...

Este a megszokott időpontban akkor is le kell tenni a babát, ha nem álmos, és sírni fog? Vagy érdemes megvárni, amíg elálmosodik?

Figyelt kérdés
Kisfiam két és fél hónapos.
2009. máj. 3. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor kisfiam ennyi idős volt,én arra tanítottam,hogy este 7-kor pancsi,utána kis játék,aztán szopi,és alvás.Ha hiszed ha nem,azóta így van.A gyereknek este 7 után ágyban a helye!Most lesz 5 hónapos,és 7-kor fürdetés,utána szopi,és ha nem is álmos én akkor is leteszem a kiságyába,és rövid időn belül elalszik.Már tudja. :)
2009. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem kell még ilyenkor annyira mereven ragaszkodni a napirendhez. Az én kisfiam ennyi idősen még volt,hogy 11kor virgonckodott,de reggelig aludt. Most 7 hónapos,kb.2 hónapja elalszik 1/2 9 körül,viszont 2kor felébred enni.
2009. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom már 7 hónapos, de amíg kisebb volt is, kivártam, hogy mikor lesz álmos. Akkoriban volt, hogy 10re jött ki az utolsó kajaidő, és akkor fektettem le. Ez nekünk most a délutáni alvástól függ,hogy mikor és meddig alszik, de többnyire 8 és 9 között alvás van már.

Szerintem figyeld a babád jelzéseit, főleg amíg ilyen kicsi, az ő igényeihez igazodj.


Jó babázást:o)

2009. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha napirendetek van, akkor a megszokott időpontban azért már álmosodnia kéne.. Ha ugy látod, hogy semmi jele az álmosságnak, még jókedvűen elvan, akkor felesleges még letenni, mert tényleg sírás lesz a vége. Én ilyenkor már nem játszottam vele nagyon pörgős játékokat, csak sétálgattunk egy kicsit a házban, vagy odafektettem a nagyágyra, háttérfénynek ment a tévé, ő cumizott, én meg simiztem, dúdoltam neki, igy egy húsz percig is elvolt, majd szépen lefektettem. Vigyázni kell a lefekvés előtti játékkal, mert egy pár hós bébi könnyen túlpörög, és akkor meg azért sír a lefekvéskor.
2009. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tegnap este 11-kor még vígan elvolt, mikor mi a férjemmel már hulla fáradtak voltunk. Ha betettük a kiságyba, üvöltött. Patthelyzet.

Egyébként minden este fél 8-kor fürdetjük, utána kis játék, és 9 körül szoktuk letenni. Eddig ilyenkor el is aludt, de pár napja egyáltalán nem álmosodik el 10-11-ig :-(

2009. máj. 3. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszer borult igy meg, mikor reggel vmiért tovább aludt mindig igy az este is tovább húzódott.

Ezért pár napig reggel 7kor ébresztettem, na nem durván csak kinyitottam az ajtaját, elkezdtem pakolászni a másik szobában, motoszkáltam, és megébredt.

Úgy már álmos lett:)

Egésznap le van amúgy kötve a babád? Úgy értem , nem lehet hogy mostmár nagyobb térre vagy több szabadlevegőre vagy ilyesmire lenne szüksége? Nem biztos, csak ötletkedek..

Én fiam akkor is nagyon nehezen fáradt el ha egész nap alig vagyunk kint mondjuk rosszidő miatt.

2009. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocsi az utolsó vagyok, csak most látom hogy csak 2 és fél hónapos:))a babád. Akkor vedd úgy h nem irtam semmit:) elnézést!
2009. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!