Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig várjak a kiságyba...

Meddig várjak a kiságyba szoktatással?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elejétől kezdve oda kellet volna szoktatnom, de a babàm igen rossz alvó és csak így tud ő is és mi is pihenni valamicskét hogy mellettünk van.

Úgy gondoltam vàrok még egy picit legalàbb míg beàll egyfajta rend az alvàsban.

Szerintetek meddig nem késő? Most vagyunk 2hetesek


2015. okt. 18. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisfiunk 3 hónapot aludt mellettünk, utána került át a saját ágyába, a saját szobájába. Nekünk így volt jó. Akkorra álltunk be rendesen, és miután átkerült, át is aludta az éjszakát, egyszer mentem etetni valamikor hajnalban. Én nem tudtam volna az újszülöttemet rögtön másik szobába tenni, kellett idő, míg összeszoktunk.
2015. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt hittem nagyobb gyerekről van szó. Természetes, hogy kell neki a közelségetek. Amíg mindenkinek jó, miért ne aludhatna ott?
2015. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert mindenki azt mondja hogy nem fogom tudni atszoktatni később, óvodàsan is melletünk fog aludni és azért azt nem akarom. Egyébként sem lenne még külön szobája a kisàgy ott van szinte az àgyunk mellett de még igy sem akar ott aludni.
2015. okt. 18. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked kell eldönteni. Van olyan álláspont, hogy jó, ha amíg igénye van rá, addig veled alszik. Meg van olyan is, hogy senkinek sem kényelmes az együttalvás. Én az utóbbit preferálom, de ízlések és pofonok.
2015. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje, hogy elkezdj ne hallgatni másokra gyereknevelés terén. Figyeld a gyereked igényeit, és a szerint cselekedj. A gyerekek ahogy nőnek fejlődnek és önállósodnak. Akik szerint 2 hetesen azt kell elvárni tőle, amit óvodás korában, arra ne hallgass!
2015. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre nincs recept. A mi fiunk pl az elejétől kiságyban aludt, majd nyolc hónapos korától elkezdett közénk szokni. Most két éves, éjjel ha megébred, akkor közénk fekszik. Minket ez nem zavar. Egyébként rengeteg ismerősömnél van ez így, de a legtöbben szégyelik, csak azután mondják, miután én "bevallottam a bűnünket". Nálunk a védőnő.pl amikor megnézte a lakást, a hálószobát, azzal kezdte, hogy de szép kiságy, milyen kár, hogy többet fog közöttünk aludni. Mi egy dologból nem engedünk, hogy este a saját ágyában kell elaludni, így van a férjemmel közösen eltölthető időnk, amikor egymásra tudunk figyelni, tudunk szeretkezni stb. Ez nekünk fontos, nem adjuk fel ezt az egyet. De a többiben szabad kezünk van, úgy alakítjuk, ahogy a legjobb mindenkinek.
2015. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem te tettél fel múlt héten egy hasonló kérdést arról, hogy ha 1 hetesen közöttetek alszik, akkor az örökre úgy fog-e maradni? Arra nem válaszoltam, most pótolom.

Abból a kérdésből is, és ebből is azt érzem, hogy nagyon szeretnéd jól csinálni (ami alapból nem baj, sőt), éppen ezért tele vagy görccsel, és rettegsz attól, hogy már most végleg elronthatod a babádat. Figyelj, ő nem gép, hanem egy élő, érzésekkel, igényekkel megáldott emberi lény, akinek már 9 hónap "élettapasztalata" van! Nem azért igényli, hogy mellette legyél, mert 2 hét alatt rosszul szoktattad, hanem mert az elmúlt 9 hónapban ezt szokta meg. A legtöbb újszülött az anyja mellett képes csak megnyugodni, ez a világ legtermészetesebb dolga, mindegyik ezt csinálja. Attól félni, hogy így marad óvodás koráig, ugyanolyan butaság, mint mondjuk attól rettegni, hogy megszokja a pelenkát, és majd 5 évesen is ragaszkodni fog hozzá. Kinövi majd mindkettőt.

Figyelj a babádra, élvezd az új szerepedet, szeresd őt nagyon, és lazíts!

2015. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!