Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom és jól haladunk...

Jól csinálom és jól haladunk a bilire szoktatással? Tapastalatokat kérnék szépen!

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos lesz. 2 hete a kaka 95%-ban bilibe megy, 3 napja pedig a pisik nagy része is. Már korábban mindig érthetően jelezte, ha kaka ment a pelusba, ezért kipróbáltuk a bilit. Mostanra már meg tudja várni, hogy levetkőztessük és levegyük a pelenkát.

Szerintetek mikor kezdjük el a "pelenkanélküliségwet"? Illetve mivel kint hideg van és sok rajta a ruha, nem fogom összezavarni, ha ott pelenkát kell használnia?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2012. jan. 4. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon irigyellek. Tökéletesen haladtok, bár így haladnék én is (első nálunk is nagyon hamar szobatiszta lett ő utána most olyan fura, hogy még messze vagyunk ettől). Én azonnal kezdeném, egész napra. Csak alváshoz adnék rá. Ha elmentünk valahova, akkor (mondjuk ősz volt) ha rövid távra mentünk, mindig közvetlen kabát, cipő felvétele előtt elmentünk pisilni, "mert az úton nem lehet". Ha meg hosszabb útra mentünk, akkor megbeszéltük, hogy szóljon. És útközben a fűbe pisiltünk. Azért 1-2 perc alatt nem fázik meg. Mire bejöttek a fagyok már hosszabb távot is kibírt, ha meg nem megpisiltettem az utcán. Sosem fázott meg emiatt. Viszont ha értelmes is a babád, akkor nyugodtan add rá a pelust és mond el neki, hogy azért kell, mert az utcán nincs bili. Viszont ha így is szól, én levenném róla. Próbáld meg egy kicsit halogatni a messzebbre menetelt amíg ki nem alakul a szokás nála. És amíg meg nem tudod állapítani, hogy 2 pisi között mennyi idő telik el átlagban. Ha ez megvan 30 perc, nyugodtan induljatok el pelus nélkül. Többnyire ki fogja bírni az utat.
2012. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem összezavarodna,legalábbis nálunk így volt!Eleinte itthon már egyáltalán nem adtam rá pelust (nekünk nyárra a esett) és mikor mentünk a játszóra akkor sem mert közel van!De ha messzebb akkor adtam!Nálunk káosztokozott! :(


Így inkább egyáltalán nem adtam!

De mondomnekem könnyű volt mert júliusban volt 19hós!2 hét alatt szobatiszta lett!


Viszont mikor mentünk hosszúb útra és adtam rá,akkor meg utána 2-3 napig itthon gond volt!Szóval lehet folytasd ez a peluslehúzást(vagy vegyetek bugyipelust) otthon is!De utcán amúgy szól?Vagyha valahol vagytok,akkor is pisilne bilibe?

Mert plnálunk egy idő után nem is hagyta,hogy pelus legyen rajta...Vagy nem pisilt bele...Az utcán is le kell vetkőztetni pisilni!Most is,overállból ki...Bárigyekszünk nem szabadtéri programot csinálni de mégmost iselkeülhetetlen!


Szóval szerintem amg nem lesz jó idő bugyipelus,meet csak összezavarod!



De ez csak az én tapasztalatom,hátha másnakjobb ötletelesz!


2 éves kislány és 22 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen, szól az utcán is, udvaron is. Akkor mondom Neki, hogy itt most nincs bili, mehet a pelusba. Eddig ez így működik is. Kicsit még mindig félek, hogy összezavarom. De lehet, hogy kicsit túlaggódom ezt a dolgot. Pedig egyébként abszolút nem vagyok "paraanya".:) Úgy látszik az én gyengém ez... :)


Várok még további tapasztalatokat és tanácsokat is! Köszönöm szépen!

2012. jan. 4. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt, mert a lányom szeptemberi, és így 20-21 hónaposan kezdve a dolgot, a nyári melegben nem is adtam rá az utcán sem pelenkát. Hosszú utakra nem mentünk szándékosan ebben az időszakban, és indulás előtt mindig elintézte a dolgot, mégis előfordult, hogy félre kellett húzódni vele egy bokor tövébe.:) Sőt, egy idő után direkt tetszett neki a dolog, és akkor is jelezte, hogy muszáj megállni, ha simán kibírta volna...:) Kb 2-4 hét alatt szobatiszta lett nappalra, majd még 1-2 hónap múlva éjszakára is. A kisfiam viszont januári, most lesz 1 éves; nem tudom, nála hogy fognak menni a dolgok...
2012. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az én gyerekeim rácsodálkoztak a w.c.- be a produktumra.( tehát nem szabad őket kizárni ) Később irigyeltek érte ,és ők is oda akartak piszkítani. Nem ajánlott ilyenkor hosszú útra menni , idővel beáll az ilyen " megterhelésre "

És fontos ,ha w.c. -be végzi a dolgát mindig nagyon dicsérd meg

2012. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Bocsi ez kimaradt , mi nem használtunk bilit ( egyszerűen nem kellet )
2012. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Végül hogy alakult a Bilizés? Hol tartotok, főleg, hogy ilyen idő lett.
2012. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm az érdeklődést! Teljesen véletlenül vettem észre, hogy írtál.

Ott tartunk, hogy már csak alváshoz van pelus, de az esetek 80%-ában az is száraz marad. Kintre kap pelenkát a kisfiam, de már lassan 1 hónapja soha nem pisil bele. Hetente kb. 1x fordul elő olyan, hogy a pisi eleje becsurog a gatyóba.


Még egyszer köszönöm az érdeklődést! Aranyos vagy! Üdv!

2012. febr. 15. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ez nagyon jó hír. Gratula a kicsinek.
2012. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük! :)
2012. febr. 16. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!