Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam cici nélkül?

Hogyan altassam cici nélkül?

Figyelt kérdés

2,5 éves csak altatáskor kéri,de másképp nem alszik el.

Nem is lenne gond de nekem már nagyon fáj olyan erősen szívja.Sokszor meg beszéltük hogy már nem kell neki,tudja is mondja hogy nincs benne semmi.Elkezdem ringatni,simogatni stb és a vége ujra az hogy már tisztára ki van sír a fáradtságtól de nem alszik el.Aztán cici és alszik.


Ha valaki volt hasonló helyzetben akkor adjon tanácsot mit tehetnék.

Neki se jó így és nekem se.

Vagy várjam meg még teljesen be látja hogy nincs értelme?KB már 3 hete így megy. este 11 előtt el se alszik pedig már fél 9 kor szokott aludni.


2015. okt. 21. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
én 3 évesen mondtam neki hogy most már elég!elmondtam neki hogy egy ilyen nagylány aki oviba megy már cicizik,nem "menő"az oviba.amikor meg kérte mondtam neki hogy feküdjük úgy mintha cicizne de nem kaphatja be csak fogja meg!attól megnyugodott.azóta is ha valami baja van megfogja a cicimet egy pillanatra(már 6 éves)
2015. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
A cicifogdosós hatéves is durva. miért kell ilyen buta szokásokat kialakítani egy gyereknél?
2015. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem adsz neki és kész. Vagy, ha ennyire nem tudsz határozott lenni, kend be keserűvel, rossz ízű akármivel, hogy ne kívánja.
2015. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki más próbálja elaltatni? (pl. apa, mama)

A gyerekek szokásai időnként változnak, lehet azért alszik el olyan későn. Ti mikor alszotok el este?

Az én fiam is gyakran szívesen bulizna este 11-ig. Mi szülők 11 körül szoktunk elaludni, tőle meg azt várnánk el hogy 9-kor aludjon. Ami néha úgy jön ki (ha nem elég fáradt) hogy kicsivel 11 előtt tudok csak kijönni a szobájából (ha kijönnék hamarabb, pár perc múlva ő is ott lenne).

Leírom nálunk, hogy volt a leszoktatás (bár minden gyerek másképp működik). Nem lehetett leépíteni (csak 2x/naponta...), nagymamák segítettek (sajnos én kórházban voltam) és egyik napról a másikra. Utána kérte és mondtam neki, elfogyott amibe beletörődött.

2015. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Jól értem, hogy már nincs is tejed? Akkor a 2,5 éves gyereked a mellbimbódat szopogatja? Nagyon durva. Kezet foghatsz az első válaszolóval.
2015. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld apával hagyni elalváshoz, Te meg menj el otthonról. (Persze mondd meg, hogy el kell menned.)

Hátha kialakít valami új szokást.

Persze ez még nem garancia arra, hogy amikor újra visszajössz, akkor nem fogja megint kérni, de talán akkor megmondhatod neki határozottan, hogy a cici "elfogyott", vagy valami ilyesmit.

2015. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mama és apával való alvás nem megy próbáltuk.

Kösz első válaszoló hogy ilyen őszinte voltál,nem olyan könnyű ez a dolog ezt csak az tudja aki már végig ment rajta.Hiába is irtok ilyen megvető válaszokat,NEM AZÉRT adom neki mert nekem ez így jó hanem talán még hajnal

kettőig is fent lenne és ordítana.kB 10 kor szoktunk lefeküdni,azt se bánnám ha addig fent lenne.Ringatás néha bejön mint pl ma is.De ez igen ritka.

Köszönöm a hasznos válaszokat talán valami bejön.

Ha tudtok még valamit írjátok meg köszi

2015. okt. 21. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
első vagyok!sosem érdekelt hogy mások mit gondolnak!szerintem minden gyereknek csak a saját anyja tudja mi a legjobb,és ha ő úgy érzi kell ez a szoros kötődés még, akkor senkinek semmi joga ezt felül bírálni!egyébként nem tudom mi a durva abban ha a saját gyereked a melledhez ér vagy bekapja,vagy szopja?azért van mellünk,nem más okból és nem az apukáknak,hanem elsősorban a gyereknek!a véleményem pedig nekem is meg van a másik oldalról.hiszek abban hogy ha a gyerekem hív akkor reagálok a kérésére és nem hagyom magára mert nem azt fogja megtanulni hogy önálló,hanem hogy nem számíthat az anyjára hiába hívja,de tényleg még egyszer mondom hogy mindenki csinálja úgy ahogy szerinte jó mert valószínűleg az ő gyereknének az lesz a legjobb!
2015. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsóka, valóban senkinek semmi köze hozzá, h X gyereke bekapja-e még oviskorában is az anyja mellét....mindaddig amíg X nem fordul a nyilvánossághoz tanácsért...Itt pedig pont ez történt.

Feltűnt, h kötődés ide vagy oda, már a kérdezőnek is gáz ez az állapot? Vagy a nagy anyaságtól már szöveget se tudsz értelmezni?

2015. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyáron gyerekeket táboroztattunk, és sok főre tábori körülmények közt valószínűleg nem tudtuk elérni az otthoni ízeket. Nagyon jó ételeket ettünk változatosan, de volt egy kisfiú, aki azt mondta, hogy ő nem eszik ilyeneket. Két napig semmit nem evett, csak reggelire egy kis vajaskenyeret. A tábor nagyon aktív volt, és kint volt a természetben, friss levegőn. Állítom, hogy ez a pöttöm gyerek harmadik nap többet evett, mint a felnőttek, kétszer is ment repetázni. Nem az étel javult meg, hanem rájött, hogy azt tudja enni, ami van.


Ha egy hetet átvészeltek akár alvás nélkül, utána már le is szokott róla. Tudom, hogy nehéz ilyet csinálni, és hogy minden anyuka a legjobbat szeretné gyermekének, de ez nem az, hogy mindent megadsz neki. Sok sikert, remélem hasznos volt a válaszom, és eredménnyel jártok!

2015. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!