Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik?

Miért nem alszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam, aki átalussza az éjszakákat, és nappal is minden evés után alszik 1,5-3 órát, 15 órája ébren van. Nem éhes, nem fáj semmije stb. Nem sír. Viszont semmi jele az álmosságnak.
2015. okt. 26. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Teliholdkor, meg előtte 1-2 nappal az enyéim is rosszabban aludtak piciként.

A legkisebbikem 13 hónapos, tegnap este ő is itt bulizott még 9-kor.

2015. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

mindig, MINDIG változik az alvási szokás. (főleg amikor a baba mondjuk 2 hétes lesz, vagy mikor 3-4 hós, vagy 6 hónapnál, és 1,5 éves korban jönnek az új szokások - én legalábbis ezt tapasztaltam, meg hallottam más anyukáktól is)


amúgy igen, jól mondja az előttem szóló, az én kisfiam is teliholdkor később dől ki, tán még többször is riad fel éjjel (cicizésre)


nálunk is voltak maratoni ébrenlétek "kicsinek" volt olyan, hogy csak este7 reggel7 között aludt, és napközben semmi. ilyen egymás utáni 3 nap csinált, és aztán negyedik napra meg kidölt, és jött a nagykönyv szerinti 3 óránkénti 30percre ébredős program (enni felkelt) :) ez annyira így volt egy két hétig, hogy minden negyedik napra terveztem be a nagyobb munkákat (takarítás, ablakpuci, kajafőzés, nagymosás, ágyneműszellőztetés, stb.) :)


addig amíg nem látszik a gyereken hogy kilenne (fáradt, nyűgös, sír, vígasztalhatatlan...stb) addig ne is aggódj.


ja, és mondom, 1,5 éves koráig össze-vissza változik az alvási szokása, mind éjszakai elalvási időpont, éjjeli ébredések, napközbeni szunyókálások terén... még most semmit ne tekints állandónak ilyen téren én azt mondom, egyszerűen csak "sodrodj az eseményekkel" :) ha nem alszik, akkor ne akarj tevékenykedni, foglalkozz vele, aztán várd ki az alvósabb napot, akkor csináld meg az eltervezett dolgokat :)

2015. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gondoltam a teliholdra, mert én is érzékeny vagyok rá, de elvetettem a dolgot. Lehet, hogy nem kellett volna :) éjfélkor úgy aludt el, mint akit leütöttek - szegénykém.
2015. okt. 27. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Hello! Nalunk ilyet mindig fogzasi idoben csinalt a fiam. 20 perc nappali alvassal sem volt faradt. Es ejjel is allandoan fennt volt.
2015. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végülis már 2 hónapos kora óta tömi az öklét a szájába, ömlik a nyála. Ez is lehetett a gond, akkor próbálok erre is rákészülni. Azóta minden megy a régiben szerencsére, aludt nappal is, éjjel is rendesen.
2015. okt. 28. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!