Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Túl sokat alszik a 3.5 hónapos?

Túl sokat alszik a 3.5 hónapos?

Figyelt kérdés

Gondolom a legtöbbek majd irigylik a problémáink, de az a helyzet, hogy attól tartunk túl sokat alszik a 3.5 hónapos babánk. Igyekszünk szórakoztatni, hogy tovább ellegyen, de 1 óra után kezdi elveszíteni türelmét és 1.5 óra ébrenlétnél többet nem igazán bír, akkor már nagyon nyűgös és ha lerakjuk könnyen el is alszik. Így összesen kb. napi 6-7 órát van ébren (az utolsó ciklus sétálós fürdetős, az hosszabb), de ha hagynánk, lehet 4-5-tel is beérné. Ettől eltekintve a gyerek rendben lévőnek tűnik, ha ébren van élénk, figyel, nem "kómázik", rendben nő, mozog. Ha érdekes dolgokat lát (hordozó vagy baba tévé), akkor másfél óra után is simán lehet akár jókedvű is.

A kérdés az lenne, hogy ha nem változik mikor menjünk ezzel orvoshoz és hova (pestiek vagyunk)? A gyerekorvost kérdeztük, ő azt a roppant "megnyugtató" választ adta a 18 óra alvásra, hogy "hááát az még talán belefér".



2015. okt. 11. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt, az éjszakákat is 8 hetes kora óta átalussza. Már 3,5 éves, most is híresen jó alvó. Örülj neki, egy jó alvó gyerek nagy áldás.
2015. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 hónapos és egy hetes a lányom. Igazából ő sincs ám többet ébren, felébred, fél óra a szopizás, utána további egy órát játszunk, de a végére már ásítozik, laposakat pislog, láthatóan álmos. Annyi a különbség, hogy ő magától nem alszik el, csak babakocsiban hajlandó napközben, de ez olyan, hogy itt a lakásban is akár berakom a babakocsiba, 5-10 percig tologatom és alszik is 1-2,5 órát, ez változó. De másfél óra ébrenlét után ő is nyűglődik már. Nekem azt mondták, hogy ez nem gond, rendben van így. Éjjel este 7-8-tól reggel 5-6-ig alszik ébredés nélkül, de még reggel is ha felkel, megetetem és visszafekszik még 1-1,5 órára, és sokszor még ezután is szundizik 1 órácskát, ha magunk mellé rakom az ágyba. Szerintem ha vidám, kiegyensúlyozott, szépen fejlődik, jó a súlya, és mikor ébren van, aktív, nem kell aggódni.
2015. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Adrienn0122 ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt, kb. 2 hónapos korától 4.5 hónapos koráig. Hajjajj, azok a boldog békeidők... :D Pár alkalommal az is előfordult, hogy 11 órát aludt éjjel egyhuzamban. Nappal volt, hogy számoltam én is, hogy hány órát alszik, aggódtam, és szörnyülködtem. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy amíg az ébren töltött idő alatt a gyerek éber, aktív, figyelmes, addig ne izguljak, örüljek. Aztán a fogzás időszakának elkezdődésével, az intenzív mozgásfejlődéssel egy időben, 4.5 hónaposan minden megváltozott. Elkezdett éjszaka egyre gyakrabban ébredni, a nappali alvás pedig hol sikerült - hol nem, nem volt ritka, hogy csak 3xfél órát aludt, hosszas kínlódás után. Én arra a megállapításra jutottam, hogy azért aludt olyan sokat 3 hós kora körül, mert tudott. :) Mert akkor még nem fájta a foga, nem volt hőség, fejletlenebb volt az idegrendszere, nem mászkált annyit az ágyban stb. Jelenleg 9 hónapos, nappal jó esetben kétszer alszik egy-másfél órát, éjszaka 4-6 alkalommal ébred, de voltak olyan nyűgösebb éjszakák is, amikor ez 8-12 volt. Néha előfordul, hogy csak 3x ébred, ezt már úgy élem meg, hogy jól kialudtam magam. Közben kicsit visszasírom azt az időszakot, amikor a sok alvás miatt aggódtam. :D


A véleményem ennek fényében:

1. Örüljetek, hogy jól alszik, mert ez azt is jelenti, hogy jól érzi magát, nem fáj semmije, jóllakott, stb., és élvezzétek ki ennek az időszaknak az előnyeit.

2. Ne akarjátok tovább ébren tartani, mint ahogy az jól esik neki. Nektek sem esne jól, ha a szüleitek ébren akarnának tartani benneteket annak ellenére, hogy álmosak vagytok, bízzátok ezt rá.

3. Én akkor aggódnék, ha a gyerek kómás, nem fejlődik megfelelően a mozgása, súlya, értelme.

4. Mennem kell, az enyém felébredt...

2015. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!