Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mindent próbáltam! Tudnátok...

Mindent próbáltam! Tudnátok ötleteket adni, hogy hogyan tovább? Kilátástalan a helyzet lassan.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megpróbálom röviden.

13 hónapos a lányom. Az esti altatással,alvással vannak a gondok.

Ezekkel próbálkoztunk :

Ringatás (bevállik ha olyan 30percig ringatom,de akkor sem mindig és nem alszik elég mélyen ahhoz,h letudjam tenni a kiságyba + már 10kg és így már nagyon nehéz) :-(

Beteszem a kiságyba,simi-simi. No ez egyszer bevált olyan 3hós korától kb 5hós koráig,már nem. Üvölt,sír,már már fuldoklik.

Berakom magam mellé a nagy ágyba és simizem,úgy teszek mintha én már durmolnék,v énekelek. Ezzel az a baj,h 100év mire így elalszik.


A következő a gond,mikor sikeres volt akármelyik akció is és szépen mélyen alszik, akkor is felkel,feláll és sír míg be nem megyünk. Próbáltam nem kivenni,lefektetni,simogatom a hátát,arcát,de 100ból 1 ha így vissza alszik. Na ilyenkor kiveszem,ringatom. Vissza, 10-30perc és újra :-( felsír,bemegyek,felveszem,ringatom,vissza.

Valamelyik nap meg akartunk nézni egy filmet ami olyan másfél órás és 4szer kellett bemenni,ebből 3szor ringatni.

Mikor letesszük aludni nem is vacsorázunk már együtt a párommal hanem felváltva mert tuti biztos felkel és amelyikünk épp nem eszik az rohan:-(

Olyan jó lenne ha nyugodt estéink lennének!! Hol rontjuk el? Nagyon-nagyon hálás lennénk ha valaki tudna valami tanácsot adni.

A fürdéseim is 5 percesek,mert félek felkel pedig olyan jó lenne ha kicsit áztathatnám magam a kádba és relaxálhatnék csak hát nem merek!! :-(


Nagyon köszi ha elolvasod,tudom hosszú lett!


Amúgy a mostani módszer " válik be" :

Kettönk közt alszik el. De nekünk annyira nem kényelmes mert egy sajtkukac és vándorol éjjel. Plusz a párom másnap ugye megy dolgozni és nehezen tudja kipihenni magát. Elnézést,de a nemi életünkről már ne is beszéljünk ugye.

Na ha elaludt valamikor éjjel beteszem a kiságyba, olyan 30-perc óra múlva már tehetem is vissza.



2016. jan. 13. 10:58
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyi,h jelenleg rajtam alszik. Úgy tudtam telefonról írni. De tudom ha felkelek,beteszem a kiságyba rögtön felkel. Pedig én sem fetrenghetek egész nap,de neki meg pihenni kell. Pedig mennék már pl mert elnézést de bepisilek menten :-( így most várok:-(
2016. jan. 13. 11:04
 2/17 anonim ***** válasza:

Levendulás fürdető?


Vagytok eleget friss levegőn?

2016. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a szeparációs szorongás időszaka, átmeneti.


Nálam az vált be, hogy a lányom kezdettől a saját ágyában aludt, de ha igényelte a közelségem, akkor mellé guggoltam, térdeltem, beszéltem hozzá, simogattam, amíg el nem aludt. De nyilván minden gyerek más, mindenkinek ki kell alakítani a saját rutinjait.

2016. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen úgy gondolom:-) már próbáltuk azt is,h mindig minden nap fürdetés és vacsora elött egy nagy séta. 3-4 nap alatt rájöttünk,h ez így nem jó mert a lány utána szupersebességre vált és még nehezebb.

És igen próbáltuk a levendulás fürdést is. A párologtatást a szobába is.

Tényleg sok-sok mindent próbáltunk :-(

2016. jan. 13. 11:12
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam. Ott ültem a kiságy elött egy széken de semmi. Elöször csak játszik aztán jön a hiszti és nyújtja a karját"anya vegyél ki"
2016. jan. 13. 11:14
 6/17 anonim ***** válasza:
Összesen hány órát alszik? Reggel mikor ébred?
2016. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, de ezt már korábban elrontottad, elöbb kellett volna elkezdeni leállítani a dolgot. (Nem bántásból, csak tény)


Most több dolgot lehetne kezdeni: elöször is teljesen más napirendet kezdj - könnyebb teljesen új rendszerre átállni, mint a meglévöt módosítani.


Már az is meglepö, hogy ilyen idösen nem foglalja el magát egyedül - ez feltétlen szükséges az egészséges személyiségfejlödéshez.

Nappal ne vedd fel, hanem kezd el valamit dolgozni mellette (egyszerübb fözés, kézimunka, stb), és közben mondogasd neki, hogy anyának ezt most meg kell csinálnia, addig csináljon ö is valamit egyedül.

Az elsö pár alkalommal eleg 5-10 perc, de utána fokozatosan egyre hosszabb idöt kell így eltölteni.

A lényeg, hogy vegye észre, hogy ott vagy, de valamit el kell végezned. (Ezt minden gyerek fel tudja fogni, persze eleinte nyafog, majd, de ha következetes vagy, akkor elfogadja)


Nem tudom, mennyit/hányszor alszik nap közben, de lehet, hogy túl sokat.


Naponta legalább 1-1 órát kellene vele délelött és délután a szabadban lennie, megfelelöen felöltöztetve (vízhatlan overál) nem fázik meg, föként ha nem kocsiban tolod, hanem ö maga is mozog.


A gyerekszobában rendezd át a bútorokat - az ágy feltétlem kerüljön máshová, más színü huzattal, hogy új helynek tünjön. Aludni mindig oda tedd, szokja meg, hoyg az az ö helye.



Ele

2016. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Napközben alszik úgy 2-3 órát. De az elmúlt időben inkább másfél 2.

Este olyan 10-11 (hiába teszem le emberi időben 8 fele) reggel 9ig. Most pl negyed 11től alszik.

2016. jan. 13. 11:20
 9/17 anonim ***** válasza:
Reggel felébreszteném 7 körül.
2016. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

7-es. Pontosan arra gondoltam a napokban hogy egy új napirendet csinálunk.

Nagyon nincs el egyedül,inkább úgy mondom,h 15 perc és kész. Hiába vagyok ott,lát engem,beszélek hozzá. De ha ott ülök a szobájában mellette és csak ő van meg a játékok meg persze én akkor nincsen semmi gond. Csak hát nem ülhetek és legozhatok egész nap.

2016. jan. 13. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!