Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam vissza a kislány...

Diana111 kérdése:

Hogy altassam vissza a kislányom ha felriad nappal a felületes alvásából?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom. Az elejétől kezdve kevés volt az alvásigénye nappal, viszont 3 napja az etetések utáni 15-20 perces alvások után (vagy van olyan, hogy nem is alszik 2 etetés közt) fent van egy 30 percet, és minden előjel nélkül elkezd ordítani, hogy álmos. Ilyenkor nem használ semmi, ami egyébként sikeres altatashoz szokott vezetni. Ráadásul 2 hómap alatt 3-szor sírt ilyen keservesen, vérvetelek alatt és füllyukasztáskor. Igazi Kezdő szülők álma baba, türelmes és nyugodt. Se az orvos se a védőnő nem tudott tanácsot adni. Rajtam meg eluralkodik a kudarc érzés, hogy nem bírom megvígasztalni. Kizárólag anyatejes baba, és semmi változás nem történt, ami miatt fusztráltabb lehet.

Van, hogy nagy nehezen félálomba szenderülne, de elkehd kalimpálni a kezeivel vagy rázza a fejét balra-jobbra amire felriad, és elkezd sírni megint. Ezeket csinálta régebben is, csak akkor nem sírt, hanem vidáman felkelt és érdeklődve nézelődött. Viszont délután 6-tól reggel 5-ig alszik, egyszer keltem fürdeni, meg egyszer hajnalban felkel enni.

Tudtok esetleg valami tanacsot adni?


2016. febr. 2. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy azért sír, mert álmos? Lehet, hogy a pocakja mozgolódik, az zavarja. Esetleg büfiztetni próbáld meg olyankor.
2016. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hónapos korban lett ez az addig jó alvó babával. Nem tudott elaludni. Gyakran sírt az álmosságtól nem tudtam megnyugtatni volt mikor másfél órát járkáltam vele. Azt olvastam egy könyvben ilyenkor a szokásos módon kell altatni őket (nálunk ez a szobájában járkálás + cumi) és hamar álomba sírja magát. Ez így is volt. Ébren ha nem volt álmos mosolygott, nem jelzett, hogy bármi baja lenne. Kiderült, hogy a hasa fáj. Valószínűleg a pukik nem hagyták elaludni illetve normálisan aludni mert többször felriadt. Most 4 hónapos és visszatért minden bár kevesebbet alszik de ennyi különbség meg van alvásigényben a 6-8 hetes meg a 4 hónapos baba között és jól van, már nem is sír se álmosság miatt, se fájdalom miatt.

Én kipróbáltam hogy alszik a szélcső előszedése után.. 3 órát lehúzott egyben egy hang nélkül, ezután egész nap újra megvolt, másnap nem de újra segítettem neki.. (jelentem, nem szokott rá és újra el tudtam tenni a szélcsövet, már nem kell.)

De lehet sok más egyébként csak azt írtam le, hogy nálunk mi volt.

2016. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy álmos, mert habár nagy nehézségek árán, de visszaalszik, és eddig igénye sem volt 2 etetés között több alvásra, mint 15-30 perc.


De olvasva a 2. hozzászóló válaszát, megeshet, hogy pocakbaj lesz az ok.


Köszönöm a válaszokat, legalább mostmár van kiinduló pontom, amivel próbálkozhatom, hátha nyugodtabban alszik.


Lehez, hogy ezidáig is ez gátolta meg a hosszabb alvásban, csakmkszanra elfogyott a türelme, és mostmár ràmszól, hogy: Anya! Vedd már észre, hogy fáj valamim!

Remélem mihamarabb megoldódik :)

2016. febr. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!