Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy a kislányom...

Mit tegyek, hogy a kislányom ne cserélje fel a napszakokat? (nappal-éjszaka)

Figyelt kérdés
7 hetes kislányom mostanában nappal alszik, éjszaka pedig felvan. Mit tegyek?
2013. júl. 8. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, én semmit nem csináltam, pedig a kisfiam is ezt csinálta. Szép lassan beállt magától, egyre ritkábban ébredt fel éjszaka. Most 7 hónapos, egyszer még felébred enni, utána hajnalban-reggel. Én nem akartam szoktatni sehogy, nem csináltam olyat, hogy nappal nem hagytam aludni (van aki ezt teszi). Megtanulta így is.:)
2013. júl. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami nálunk bevált:éjszaka,ha ébredt,nem kapcsoltam villanyt,nem beszéltem hozzá,nem raktam tisztába,csak ha kakis volt(ez talán kétszer fordult elő),csak megszoptattam,és visszaraktam a kiságyba.
2013. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyetlen, amit tudsz csinálni, hogy éjjel ha felébred, nem csinálsz világosat, és lehetöleg nem beszélsz (legfeljebb suttogsz), nem énekelsz, hanem megpróbálsz csöndet tartani, nappal pedig ne legyen halálos csönd, hanem a normális nappali zajok mellett legyen a gyerek (a másk szobában porszívózhatsz, hallgathatsz rádiót, TV-t, fözhetsz normális zajokkal), igy egy idö után "rájön", hogy mikor van alvási idö, és mikor nappal.


Persze nem nagy zajongást kell csapni nappal, de a gyereknek fontos, hogy megszokja, hogy nincs mindig halálos csönd, mert különben késöbb mindenre fel fog ébredni, ha meg kisebb zajszintet megszokik, akkor nem fogja zavarni a mindennapi élet körülötte.

2013. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy kis ilyen :)) Elmulik.
2013. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Avery ***** válasza:

Nálunk 4 hónapos korig ment ez, hajnali2-től aludt 10-ig, délig...

4 hónaposan már elég nagy volt hozzá, hogy felébresszem reggel, előtte nem akartam piszkálni, meg hát ha alszik, akkor alszik! :) Meg vártam, hátha beáll magától.

4 hónapos kora után pár napig felébresztettem reggel 9 körül, megetettem, utána aludt tovább, így lassan visszább állt. Most 9 hónapos, sokáig éjfélkor aludt el, utána 11-kor, 10-kor, és 2 hete már tartjuk az este 9 órát.

Szerintem hagyd még, nagyon picike.

Amúgy az előzők nagyon jókat írtak.

2013. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!